Cumhuriyet

Ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Cumhuriyette egemenlik, kral, kraliçe, padişah, sultan gibi tek bir kişiye ait değil halka aittir. Halk, belirli zaman aralıklarından oy vererek, yine halktan olan yöneticilerini seçer.

Demokrasi

"Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi".. "Vatandaşların rol aldığı hükümet şeklidir. Vatandaşlar doğrudan ya da temsilciler vasıtasıyla hükumette yer alabilirler. Demokrasi toplumdaki siyasi, ekonomik, dini, kültürel, etnik, yasal eşitlik konularında öne çıkan bir anlayıştır. Yasal eşitlik, özgürlük ve hukukun üstünlüğü demokrasinin en önemli unsurlarıdır. (Galeri >>)

Telif Hakları Bildirimi

Bu bölüm CartoonColors.blogspot.com.tr 'nin Telif Hakları hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.

CartoonColors.blogspot.com.tr adresi üzerinde, Cartoon Colors tarafından üretilmiş veya CartoonColors.blogspot.com.tr arşivine ait olan tüm yazılı, görsel ve etkileşimli çalışma ve içeriklerin telif hakkı site editörlerine ait olmakla birlikte tüm hakları saklıdır. Sözkonusu arşiv veriler ticari amaçlı kullanılamaz. 
İzinsiz kullanımlarda CartoonColors.blogspot.com.tr ’nin yasal yollara başvurma hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilmek ve CartoonColors.blogspot.com.tr 'ye bağlantı verilmek suretiyle kopyalanabilir, dağıtılabilir ve saklanabilir. 

CartoonColors.blogspot.com.tr 'de yer alan bazı haberler üçüncü parti sitelerden kaynak gösterilerek alınmıştır. CartoonColorsBlog@gmail.com E-mail adresine ulaşan basın bültenleri de derlenerek yine sitemizde yayınlanmaktadır.
 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu >>