Kaz Dağları Yok Edilen Nefes

🔵Kaz Dağları'na yapılmak istenilen altın madenine karşı doğa ve yaşam için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti sürüyor.  Çanakkale’de sürdürülen bu faaliyetlere karşı başlatılan su nöbeti, ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşlara ev sahipliği..


Kaz Dağları Yok Edilen Nefes..

Kaz Dağları'na yapılmak istenilen altın madenine karşı doğa ve yaşam için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti sürüyor.  Çanakkale’de sürdürülen bu faaliyetlere karşı başlatılan su nöbeti, ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ağaçların talan edilerek maden alanı açılmasına karşı çıkan vatandaşlar, orman katliamına dur diyor..


Türkiye'nin oksijen depolarından olan ve Çanakkale'nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen altın arama çalışmaları bölgede yaşayan canlıların da yaşam alanlarını tehdit ediyor. Uydu görüntülerine göre kesildiği söylenen ağaç sayısının açıklananın 4 katı olduğu iddia ediliyor.

Kaz Dağları'na yapılmak istenilen altın madenine karşı doğa ve yaşam için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti sürüyor. Çanakkale’de sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su nöbeti, ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ağaçların talan edilerek maden alanı açılmasına karşı çıkan vatandaşlar, orman katliamına dur diyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kaz Dağları'nda altın arandığı iddialarına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada arama çalışmalarının Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaklıktaki Kirazlı Balaban Tepesi'nde yapıldığı ifade edildi. Maden arama ve çıkarmada siyanürün kullanılmadığı belirtildi. ⬤
---------------
Change.org >>
Kaynaklar:
Sözcü.com.tr >>
NTV.com.tr >>

 

---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

***
İsim Listesi:
Akif KÖKÇE
Ali Raşit KARAKILIÇIK
Birol ÖÜN
Can BAYTAK, "Habertürk" Gazetesi
Cüneyt ARIKAN
Ekrem BORAZAN
Emre ULAŞ, "Yeniçağ" Gazetesi
Halim Yaşar KUTLU
Halit ŞEKERCİ
Haydar IŞIK
Hüseyin ASLAN
Hüseyin YAZGAÇ
İ. Bülent ÇELİK
İbrahim ÖZDABAK, "Yeniasya" Gazetesi
İshak ÖZKAN
Köksal ÇİFTÇİ, "32 Punto" Gazetesi
Kutlukhan PERKER
Murat SAYIN
Salih KÜTÜKÇÜ
Savaş ÇEKİÇ
Sefer SELVİ, "Evrensel" Gazetesi
Şerif CİHAN
Uykusuz Mizah Dergisi
Vahit AKÇA
Yakup KARAHAN, Nederland (NL)
Yasin HALAÇ, Belgium (B)
Zafer TEMOÇİN, "Cumhuriyet" Gazetesi