21. Uluslararası Karikatür Yarışması 2019 Zielona Gora Polonya Katılımcıları

🔴Polonya'da gerçekleştirilen 21. Uluslararası Karikatür Yarışmasının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Zielona Gora'da yapılan yarışmanın katılımcı listesi de yayımlandı. "Büyük Ödül"ünü İranlı çizer Mohammad Ali KHALAJI..


21. Uluslararası Karikatür Yarışması 2019 Zielona Gora Polonya Katılımcıları..

◤Polonya'da gerçekleştirilen 21. Uluslararası Karikatür Yarışmasının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Zielona Gora'da yapılan yarışmanın katılımcı listesi de yayımlandı. "Büyük Ödül"ünü İranlı çizer Mohammad Ali KHALAJI kazandığı yarışmaya Türkiye'den 4 çizer katıldı.◢


Polonya'da gerçekleştirilen 21. Uluslararası Karikatür Yarışmasının (XXI International Cartoon Contest 2019 Zielona Gôra Poland) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Zielona Gora'da yapılan yarışmanın katılımcı listesi de yayımlandı.

"Büyük Ödül"ünü İranlı çizer Mohammad Ali KHALAJI kazandığı yarışmaya Türkiye'den 4 çizer katıldı.
En çok katılımın Polonya'dan olduğu yarışmaya Türkiye'den Erdogan BAŞOL*, Ferhat DEMİRBAŞ*, Musa GÜMÜŞ* ve Yuksel CENGİZ katıldı.
Geleneksel posta yoluyla eser kabul eden "Tiyatro" konulu yarışmanın son katılım süresi 31 Mayıs 2019 tarihinde dolmuştu. 
---------------
Yarışma Kuralları >>
Kazananlar >>
Websayfası >>

Sergiye eseri kabul edilenler, isimlerinin yanına eklenen (sembol*) işaretiyle belirtilmiştir.

Contestants:

ABD - USA (USA)
Hazem NASSAR
Marco RAMOS*

Almanya - Germany (D)
Andreas A. MALECKI*
Burkhard FRITSCHE*
Helmut JACEK*
Steffen Jahsnowski-HERSCHEL*

Arjantin - Argentina (RA)
Daniel Eduardo VARELA*
Santiago CORNEJO*

Avustralya - Australia (AUS)
Louis POL*

Avusturya - Austria (A)
Josef PAIER
Stefan WENCZEL

Azerbaycan - Azerbaijan (AZ)
Seyran CAFERLI*

Belçika - Belgium (B)
Constantin SUNNERBERG*
Luc VERNIMMEN*
Philippe BOSSENS*

Brezilya - Brazil (BR)
Dinildomar das Chagas de MOURA
Erico Junqueira AYRES*

Bulgaristan - Bulgaria (BG)
Ivailo TSVETKOV*
Jeko MARKOV
Krasimira BALUSHEVA
Valeri ALEXANDROV “Walex”
Veselin ZIDAROV*

Çekya - Czechia (CZ)
Aleś VYZIDAK*
Břetislav KOVARIK*
Evžen DAVID*
Jiři SRNA*

Endonezya - Indonesia (RI)
Darsono*

Estonya - Estonia (EST) 
Andrei MOKIJEVSKI*
Ramin REZAEI*

Finlandiye - Finland (FIN)
Heino PARTANEN*

Fransa - France (F)
Bernard BOUTON*
Gerald PEIGNEUX

Hırvatistan - Croatia (HR(
Borislav HEDEDUSIC*
Mojmir MIHATOV*
Slobodan BUTIR*
Zdenko PUHIN

İtalya - Italy (I)
Andrea BERSANI*
Agim SULAJ*

İran - Iran (IR)
Elham JAHANFARD*
Marzieh REZAEI*
Mehdi AFRADI*
Mohammad ali KHALAJI*
Rahim ASGHARI*
Sajad RAFEEI*

İsrail - Israel (IL)
Grigori KATZ*
Ilya KATZ*

Kanada - Canada (CND)
André PIJET*
Oleg DERGACHOV*

Macaristan - Hungary (H)
István KELEMEN*

Makedonya - Macedonia (MK)
Tode BLAZEVSKI*
Zlatko KRSTEVSKI

Mısır - Egypt (ET)
Wesam Khalil*

Polonya - Poland (PL)
Andrzej Kołodziej
Andrzej Krawczak*
Andrzej Rybski
Anna Damicz-Wejs
Areta Fedak
Artur Glicki*
Artur Ligenza*
Bartłomiej Belniak*
Czesław Gańko*
Czesław Przęzak*
Dariusz Dąbrowski*
Dominika Ponter
Emil Idzikowski*
Eryk Marchwicki
Ewa Prochaczek*
Ewa Wilkosz
Franciszek Klinkosz
Gabriela Kulczycka
Grzegorz Ciążkowski
Grzegorz Pietkiewicz*
Grzegorz Weigt*
Henryk Cebula*
Hubert Grajczak
Izabela Kachel
Jacek Frąckiewicz*
Jacek Majcherkiewicz
Jakub Mosbauer
Janusz Mazij
Janusz Wojewoda
Jerzy Rawski*
Jerzy Jakubów
Jolanta Miklaszewska
Jowita Opat
Julia Borowy
Katarzyna Kuzior*
Kinga Adamcio
Kinga Bochniak*
Klaudia Aleksandra Brzęk
Krzysztof Suski
Leszek Narloch
Łucja Sokołowska
Łukasz Marciniak
Maciej Mackiewicz
Maciej Trzepałka*
Maja Stachuła
Marek Kular*
Marek Mosor
Marek Sajan Skwarski*
Marcin Wawrzaszek*
Martyna Frąckowiak*
Martyna Kozieł
Michał Graczyk*
Michał Świderek*
Michalina Boruch
Natalia Zambroziewicz
Nika Jaworowska-Duchlińska*
Nikola Miller
Patrycja Niedużak*
Paweł Kuczyński*
Paweł Stańczyk*
Sławomir Makal*
Tadeusz Krotos*
Tomasz Sieczkowski
Wiesław Pacian
Wiesław Wojciechowski
Wiktoria Urban
Zbigniew Cieciuch*
Zbigniew Piszczako*

Rusya - Russia (RS)
Alexander Shmidt
Dmitry Kononov*
Rooshan Gataullin*
Stanislav Ashmarin*

Romanya - Romania (RO)
Aurel Silviu Cocianu
Carmen Niculina Misaila*
Constantin Ciosu*
Cornel-Marin Chiorean*
Doru Axinte*
Felix Artuche*
Horia Crişan
Liviu Stãnilã*
Marian Lupu
Ovidiu Ambrozie Bortă*

Sırbistan - Serbia (SRB)
Milanko Kalčanin*
Mileta Miloradović*
Severin Šikanja
Vaso Krčmar*

Slovakya - Slovakia (SK)
Boris FARKAS*

Türkiye - Turkey (TR)
Erdogan BAŞOL*
Ferhat DEMİRBAŞ*
Musa GÜMÜŞ*
Yuksel CENGİZ

Ukrayna - Ukraine (UA)
Alexander DOBOVSKY*
Anastasiia KHARCHENKO
Konstantin KAZANCHEV*
Michael MAYEVSKY*
Oleg GUTSOL*
Oleh SMAL*
Sergey VELMOZHKO*
Valentin BEZRUK*
Valery MOMOT*
Vladimir KAZANEVSKY*

Özbekistan - Uzbekistan (UZ)
Furkat USMANOV*
Makhmudjon ESHONKULOV*
Mirsaid GAZIYEV*
Nikolay SVIRIDENKO*

Yunaistan - Greece (GR)
Grigoris GEORGIOU*
Serafim BAKOULIS*