Süpermen'in STALIN adına Mücadele Ettiği Çizgi Romanı Kızıl Evlat Sinemaya Uyarlanacak

🔴"Süpermem: Kızıl Evlat" isimli çizgi roman Werner Bros Stüdyoları tarafından 2020 yılında beyazperdeye uyarlanacak. Filmde Süpermen, Sovyetler Birliği’ndeki bir kolhozda doğuyor ve Sovyet lideri STALIN ve Sosyalizm adına..


Süpermen'in, STALIN adına Mücadele Ettiği Çizgi Romanı Kızıl Evlat Sinemaya Uyarlanacak..


Söz konusu mini seri Mark MILLAR, Dave JOHNSON ve Killian PLUNKETT tarafından yaratıldı ve 2003 yılında da yayımlanmıştı. Ardından Rusça'ya da çevrilmesi sonrasında, Sputnik’in haberine göre Warner Bros Stüdyoları, bu çizgi romanı bir animasyon filmiyle beyazperdeye uyarlamak istiyor..

Amerika'nın sembollerinden ve çizgi roman kahramanlarından olan Süpermen, "Süpermen: Kızıl Evlat" isimli çizgi roman Werner Bros Stüdyoları tarafından 2020 yılında beyazperdeye uyarlanacak. Filmde Süpermen, Sovyetler Birliği’ndeki bir kolhozda doğuyor ve Sovyet lideri STALIN ve Sosyalizm adına mücadele ediyor.

Söz konusu mini seri Mark MILLAR, Dave JOHNSON ve Killian PLUNKETT tarafından yaratıldı ve 2003 yılında da yayımlanmıştı. Ardından Rusça'ya da çevrilmesi sonrasında, Sputnik’in haberine göre Warner Bros Stüdyoları, bu çizgi romanı bir animasyon filmiyle beyazperdeye uyarlamak istiyor.

Süpermen’in insanlığa ve görevine karşı duyduğu sorumluluklar arasındaki çatışma konu ediniyor. Hikayede aynı zamanda Batman, Green Lantern, Wonder Woman, Bariniac ve Lex Luthor yer alıyor.


Olaylar 1953 ilâ 2001 yılları arasında geçiyor..

Kansas’ta çiftlik evinde büyüyen bir Süpermen yerine uzay kapsülü içinde Sovyetler Birliği’ndeki bir kolhoza inen Süpermen görüyoruz. Zaman içinde bir İşçi idolüne dönüşen süper kahramanımız güçlerini Sovyet Sosyalizmi, STALIN ve Varşova Paktı'nın geleceği için kullanır. Uluslararası ilerleme için mücadele verir. Olaylar 1953 ilâ 2001 yılları arasında geçiyor.

1950’lerin sonunda, Sovyetler Süpermen’in varlığını tüm dünyaya duyurur. Adalet ve Kominizm için mücadele eden bu uzaylı kahramanın varlığı Kapitalizmin kalesi Amerika’da büyük bir paniğe yol açar. Nükleer Savaş gücü yarışındaki iki ülke bu sefer Süper kahraman yarışına girecektir. Amerika aradaki açığı kapatmak için en güçlü beyni Lex Luthor’u devreye sokar. Lex’in bitmeyen kötücül planları ile Süpermen’in sonunu getirmek istemektedirler.

Lex Luthor, Süpermen’in klonunu yaratır ve Süpermen’e karşı yollar. Ancak Bizarro adlı bu yaratık amacına ulaşacakken canı pahasına dünyayı korumayı seçecektir. Süpermen, klonu ve diğer Luthor canavarları ile karşılaşırken Wonder Woman ile tanışır ve inişli çıkışlı bir ilişki yaşamaya başlar. 'Sosyalist devrimde aşk yoktur yoldaşlık vardır' ekolünden gelen Süpermen’in kadınlarla ilişkileri de hiç bir zaman rayına oturamaz.

Süpermen tüm dünyaya komünizmi yayarken tek düşmanı Amerika değildir. STALIN’in üvey oğullarından ve güvenliğin başında bulunan Pyotr ROSLOV’un nefretini kazandığı gibi Süpermen’in aşırı korumacı tavrına karşı çıktıkları için öldürülen bir ailenin oğlu da siyahlar giyerek yarasa figürünü kendisine amblem seçecek ve sisteme başkaldırının figürü olacaktır.

Süpermen, Josef STALIN tarafından evlat ediniliyor ve ölümünün ardından partinin genel sekreterliği görevini de kendisi devralıyor.

2000’li yıllara gelindiğinde tüm dünya Amerika dışında Süpermen’in Komünizmi ile eşitlik ve barış içinde yaşarken diğer taraftan Amerika’da durum içler acısıdır. Lex Luthor Başkan olarak dibe vuran ülkeyi yükseltmek ister… Zekasını Süpermen’in peşinden koşmaktan çok kapitalizmi canlandırmaya adar.

Son kez karşı karşıya gelecek Lex Luthor ve Süperman dünyanın geleceğinin şekillenmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Süpermen: Kızıl Evlat, DC dünyasını sevip hikayelerden sıkılanlar için kısa bir kaçış niteliğinde. Yoldaş Süpermen’in yanında bize Batman’i, Wonder Woman’ı hatta STALIN, KENNEDY gibi gerçek karakterleri de sunan seri oldukça iyi düşünülmüş ayrıntılar ile hikayeyi süslüyor. Çizgi Roman okurlarının “ya öyle olsaydı?” sorularına yanıt ararken, köklerinden kopmamayı da başarıyor.

Mark Millar seriyi daha ufacık bir çocukken Süpermen 300’de kapsülün SSCB ve Amerika arasında denize düştüğü bir çizimi gördüğünde düşünmüş. 13 yaşından itibaren konuyu DC’e defalarca sunmuş ve sonunda başarılı olmuş.

Kriptonite’e hiç girmezken süpriz finali ile de okuyucuyu şok etmeyi başarıyor. Kal-L (alternatif evrende ismi bu şekilde değişmiş), Lex Luthor düşmanlığını ise çok farklı bir noktaya taşıyor. ⬤
---------------
Video / Youtube >>
Kaynaklar:
--------------------