Karikatür.. Ramazan ÖZÇELİK

🔴"Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’de yapılmak istenen Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna karşı 55 gündür direnen öğrenciler güne polis baskını ile uyandı. Ormanlık alanda yapılacak yurt ve ağaçların kesilmesine karşı çıkan..


ODTÜ'de Neler Oluyor?..

"Kesine karşı çıkan ODTÜ öğrenciler polisi ‘’Uzun Eşek’’ oynayarak protesto etti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda polisin direnişi sonlandırmak için müdahale ettiğini duyurdu.."


"Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’de yapılmak istenen Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna karşı 55 gündür direnen öğrenciler güne polis baskını ile uyandı. Ormanlık alanda yapılacak yurt ve ağaçların kesilmesine karşı çıkan öğrenciler ablukaya alınırken ağaç kesimine de başlandı.

Kesine karşı çıkan ODTÜ öğrenciler polisi ‘’Uzun Eşek’’ oynayarak protesto etti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan KARAKUŞ CANDAN, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda polisin direnişi sonlandırmak için müdahale ettiğini duyurdu." 

"Destek için ODTÜ’ye giden Milletvekili ve akademisyenler ise içeri alınmadı. Polisin ODTÜ’ye girmesinin ardından kavak ağaçlarının kesilmesi için kamyonlar da üniversite içine alındı."

"Ruhsatsız yurt inşaatını mühürlemek için gelen Çankaya Belediyesi ekipleri de ODTÜ'ye alınmadı. CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer, belediye görevlilerini kendi aracına bindirerek içeri soktu." (Kaynak: Sözcü.com.tr)
---------------
Çevre Karikatürleri (Galeri) >>

Ramazan ÖZÇELİK
Türkiye