Guillermo MORDILLO Portreleri

🔵Sevimli çizgi tiplemeleriyle tanınan ve 30 Haziran 2019 Pazar günü 87 yaşında yaşama veda eden Arjantinli dünyaca ünlü karikatürcü Guillermo MORDILLO'nun ölümünden sonra karikatürcüler, ustanın portre..

Guillermo MORDILLO Portreleri..


Sevimli çizgi tiplemeleriyle tanınan ve 30 Haziran 2019 Pazar günü yaşama veda eden dünyaca ünlü karikatürcü Guillermo MORDILLO, bu vedasıyla çizerlerin yüreğinde bir hüzün katmanı oluşturdu. Karikatürcüler, 87 yaşında hayatta ayrılan ustanın portre karikatürlerini çizdiler..


Sevimli çizgi tiplemeleriyle tanınan ve 30 Haziran 2019 Pazar günü 87 yaşında yaşama veda eden Arjantinli dünyaca ünlü karikatürcü Guillermo MORDILLO'nun ölümünden sonra karikatürcüler, ustanın portre karikatürlerini çizdiler. Karikatürcülerin sanal ortam hesaplarından paylaşımda bulundukları bu çizimlerden derleyebildiklerimizi sayfamızda yayımlıyoruz. 

Karikatürdeki ilginç tiplemeleri ve işlediği konularla farklı bir yere sahip olan MORDILLO, 
4 Ağustos 1932’de Buenos Aires’te doğmuş ve 18 yaşında çocuk kitapları resimlemeye başlamıştı. Aynı dönemde çizgi film yapımında da çalıştı.

Guillermo MORDILLO Kimdir?
04 Ağustos 1939 Buenos Aires doğumlu. Çocuk kitapları resimlemeye başladığı 18 yaşında çizgi film yapımında çalışmaya da başladı. 1955’te gittiği Lima’da (Peru) bir reklam şirketinde çalışırken çizgi romanlar hazırladı. 1960’ta New York’a geçti, çizgi film yapımında çalıştı, posta kartlan çizdi. 1963’te de yolu Paris’e düştü ve 3 yıl sonra da ilk karikatürleri yayımlanmaya başladı. 
1970’ten sonra dünya çapında yaygın bir ün kazandı. 1967’de 5. Uluslararası Bienalde (iki yıllık sergi) gümüş madalya, 1970’te de Bologna’da (İtalya) "Premio Grafico Ödülü"nü aldı. ⬤
---------------
Resmi Websayfası >>
Resmi Facebook Sayfası >>
Guillermo MORDILLO / Wikiwand >>
Video / Youtube >>
İlgili Haber:
Guillermo MORDILLO Yaşama Veda Etti >>
---
 
 
 

 

 

 

 

 

 
***
İsim Listesi:
Ali MIRAEE, Iran (IR)
Antonio Rodriguez GARCIA
Arcadio
Cemal SAFİTÜRK
David Pablo PUGLIESE
Greg BOROWKE
Ivailo TSVETKOV
Jitet KUSTANA, Indonesia (RI)
Josef PRCHAL‎
Keti RADEVSKA‎
Murat BAŞOL
Murat SAYIN
Paolo LOMBARDI, Italy (I)
Ridha H. RIDHA
Rossem
Shahid ATIQULLAH
Walter TOSCANO
Yüksel CENGİZ