7. “Red Man” Uluslararası Mizah Sanatı Bienali 2019 Pekin Çin Sonuçları

🔴7. "Red Man" Uluslararası Mizah Sanatı Bienali'nin kazananları belli oldu. Karikatür dalında "Altın Ödül"ünü İranlı karikatürcü Mahbooba PAKDEL kazandı. Türkiye'den Musa GÜMÜŞ'ün "Mükemmellik Ödülü"..


7. “Red Man” Uluslararası Mizah Sanatı Bienali 2019 Pekin Çin Sonuçları..

7. "Red Man" Uluslararası Mizah Sanatı Bienali'nin kazananları belli oldu. Karikatür dalında "Altın Ödül"ünü İranlı karikatürcü Mahbooba PAKDEL kazandı. Türkiye'den Musa GÜMÜŞ'ün "Mükemmellik Ödülü" kazandığı yarışmada Perulu çizer Omar ZEVALLOS "Gümüş Ödül"ü, İtalyan çizer Andrea PECCHIA da " Bronz Ödül"ü kazandı..


7. "Red Man" Uluslararası Mizah Sanatı Bienali'nin kazananları belli oldu. Karikatür dalında "Altın Ödül"ünü İranlı karikatürcü Mahbooba PAKDEL kazandı. Türkiye'den Musa GÜMÜŞ'ün "Mükemmellik Ödülü" kazandığı yarışmada Perulu çizer Omar ZEVALLOS "Gümüş Ödül"ü, İtalyan çizer Andrea PECCHIA da "Bronz Ödül"ü kazandı..

Çin'in Başkenti Pekin'de bu yıl yedincisi (7.) düzenlen "Red Man Uluslararası Mizah Sanatı Bienali 2019" (The 7th “Red Man” International Humor Art Biennial 2019 Beijing China) yarışmasının sonuçları açıklandı. Karikatür bölümünde ;İranlı karikatürcü Mahbooba PAKDEL "Altın Ödül"ün sahibi oldu. 25 çizere verilen "Mükemmellik Ödülleri"nden birini de Türkiye'den Musa GÜMÜŞ kazandı.

Karikatürcü, illüstratör, portreci, grafiker ve ressamların katılabildiği yarışmanın ilk açıklanan son tarihi 01 Mart 2019'du. Bu tarih daha sonra 01 Nisan 2019'a uzatılmıştı. Katılımcılar önce, orjinal eserlerinin bir kopyasını elektronik posta yoluyla yarışmaya gönderdiler. Eseri seçilen karikatürcüler, eserlerinin orjinalini geleneksel posta yolu ile gönderecekler.

Yarışma iki (2) bölümde düzenlendi. Konulu birinci bölümdeki konulardan biri "Çiçek" diğeri ise "Domuz (Domuz Yılı 2019)"..

İkinci bölüm portre karikatür dalında düzenleniyor. Çizilmesi istenen kişiler "Mona Lisa" ve "Serbest" çizilebilecek kişiler.

Jüride 11 farklı ülkeden 15 karikatürcü yer aldı; Bu isimler şunlar; Brezilya'dan Edra CARTUNISTA ve Roberto.. Hırvatistan'dan Zdenko PUHIN, Marko IVIC ve Damir NOVAK.. İtalya'dan Evio Hermas ERCOLI ve Giorgio GIUNTA.. Hollanda'dan Peter NIEWENDIJK, Arjantin'den Alman çizer Marlene POHLE, Romanya'dan Crisan HORIA, Çin'den Cheng ZHU, Portekiz'den Ricardo FERREIRA, Mısır'dan Fawzy MO)RSY, Macaristan'dan Istvan KELEMEN ve Kolombiya'dan Jose CAMPOH..⬤

Kazananlar
A. Karikatür
Altın Ödül - Mahbooba PAKDEL, (Iran)
Gümüş Ödül - Omar ZEVALLOS, (Peru)
Bronz Ödül - Andrea PECCHIA, (Italy)

Mükemmellik Ödülü
Bernard BOUTON, (French)
Dai PEICHENG, (China)
Evzen DAVID, (Czechia)
Jitet KUSTANA, (Indonesia)
Jugoslav VLAHOVIC, (Serbia)
Kuang ZUHAI, (China)
Liang JUNQI / CHINA
Liu WEI, (China)
Lu JUN, (China)
Manuel ARRIAGA, (Spain)
Marcin BONDAROWICZ, (Poland)
Mihai VICTOR EUGEN, (Romania)
Mojmir MIHATOV, (Croatia)
Musa GUMUS, (Turkey)
Muzaffar YULCHIBOEV, (Uzbekistan)
Osvaldo RUGANALEM, (Argentina)
Paolo DALPONTE, (Italy)
Sergey SICHENKO, (Israel)
Shen HONGLI, (China)
Sittipunt TUMYING, (Thailand)
Vladimir KAZANEVSKY, (Ukraine)
Vladimir PAVLIK, (Slovakia)
Yi HAIBIN, (China)
Zbigniew KOLACZEK, (Poland)
Zou LEI, (China)
---------------
Yarışma Kuralları >>
Jüri Üyeleri >>
Websayfası >>
Kaynak >>

Birincilik Ödülü:
Mahbooba PAKDEL
(İran)

Üçüncülük Ödülü:
Andrea PECCHIA
(İtalya)