7. Red Man Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019 Jürisi Belirlendi

🔴Çin'in Başkenti Pekin'de bu yıl yedincisi düzenlenecek olan 7. Red Man Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019 yarışmasının jüri üyeleri belirlendi. Jüride 11 farklı ülkeden 15 karikatürcü bulunuyor. Yarışmaya karikatürcü, illüstratör,..
7. "Red Man" Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019 Pekin Çin Jürisi Belirlendi..

Çin'in Başkenti Pekin'de bu yıl yedincisi düzenlenecek olan 7. Red Man Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019 yarışmasının jüri üyeleri belirlendi..


Çin'in Başkenti Pekin'de bu yıl yedincisi (7.) düzenlenecek olan "Red Man Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019" yarışmasının jüri üyelerinin isimleri açıklandı. Jüride 11 farklı ülkeden 15 karikatürcü yer alıyor.

Çin'in Başkenti Pekin'de bu yıl yedinci kez yapılacak olan "Red Man Uluslararası Mizah Sanat Bienali 2019" (The 7th “Red Man” International Humor Art Biennial 2019 Beijing China) yarışmasının jüri üyelerinin isimleri açıklandı. Jüride 11 farklı ülkeden 15 karikatürcü yer alıyor. 

Bu isimler şunlar; Brezilya'dan Edra CARTUNISTA ve Roberto.. Hırvatistan'dan Zdenko PUHIN, Marko IVIC ve Damir NOVAK.. İtalya'dan Evio Hermas ERCOLI ve Giorgio GIUNTA.. Hollanda'dan Peter NIEWENDIJK, Arjantin'den Alman çizer Marlene POHLE, Romanya'dan Crisan HORIA, Çin'den Cheng ZHU, Portekiz'den Ricardo FERREIRA, Mısır'dan Fawzy MO)RSY, Macaristan'dan Istvan KELEMEN ve Kolombiya'dan Jose CAMPOH..

Karikatürcü, illüstratör, portreci, grafiker ve ressamların katılabildiği yarışmanın ilk açıklanan son tarihi 01 Mart 2019'du. Bu tarih daha sonra 01 Nisan 2019'a uzatılmıştı. Katılımcılar önce, orjinal eserlerinin bir kopyasını elektronik posta yoluyla yarışmaya gönderdiler. Eseri seçilecek karikatürcüler, eserlerinin orjinalini geleneksel posta yolu ile gönderecekler.

Yarışma iki (2) bölümde düzenlendi. Konulu birinci bölümdeki konulardan biri "Çiçek" diğeri ise "Domuz (Domuz Yılı 2019)"..
İkinci bölüm portre karikatür dalında düzenleniyor. Çizilmesi istenen kişiler "Mona Lisa" ve "Serbest" çizilebilecek kişiler.

Jüri Üyeleri:
Peter NIEWENDIJK, (Hollanda-Nederlands)
Crisan HORIA, (Romanya-Romania)
Marlene POHLE, (Almanya/Arjantin-Germany/Argentina)
Zdenko PUHIN, (Hırvatistan-Croatia)
Evio Hermas ERCOLI, (İtalya-Italy)
Cheng ZHU, (Çin-China)
Ricardo FERREIRA, (Portekiz-Portugal)
Fawzy MO)RSY, (Mısır-Egypt)
Marko IVIC, (Hırvatistan-Croatia)
Istvan KELEMEN, (Macaristan-Hungary)
Roberto, (Brezilya-Brazil)
Damir NOVAK, Hırvatistan-Croatia)
Giorgio GIUNTA, (İtalya-Italy)
Jose CAMPOH, (Kolombiya-Colombia)
Edra CARTUNISTA, (Brezilya-Brazil)
---------------
Yarışma Kuralları >>
Websayfası >>
Email:    redmanart@126.com