Cumhuriyet

Ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Cumhuriyette egemenlik, kral, kraliçe, padişah, sultan gibi tek bir kişiye ait değil halka aittir. Halk, belirli zaman aralıklarından oy vererek, yine halktan olan yöneticilerini seçer.

Demokrasi

"Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi".. "Vatandaşların rol aldığı hükümet şeklidir. Vatandaşlar doğrudan ya da temsilciler vasıtasıyla hükumette yer alabilirler. Demokrasi toplumdaki siyasi, ekonomik, dini, kültürel, etnik, yasal eşitlik konularında öne çıkan bir anlayıştır. Yasal eşitlik, özgürlük ve hukukun üstünlüğü demokrasinin en önemli unsurlarıdır. (Galeri >>)

4. Dünya Mizah Ödülleri 2019 İtalya Sonuçları

🔴4. Dünya Mizah Ödülleri 2019 İtalya Sonuçları açıklandı. Ay'a ilk inişin 50. yılının işlendiği Karikatür dalında "Altın Ödül"ü Yunanlı çizerKonstantinos TSANAKAS “DINO” kazandı. İtalya'dan Lido CONTEMORI "Gümüş Ödül"ü ve..


4. Dünya Mizah Ödülleri 2019 İtalya Sonuçları..

4. Dünya Mizah Ödülleri 2019 İtalya Sonuçları açıklandı. Ay'a ilk inişin 50. yılının işlendiği Karikatür dalında "Altın Ödül"ü Yunanlı çizerKonstantinos TSANAKAS “DINO” kazandı. İtalya'dan Lido CONTEMORI "Gümüş Ödül"ü ve Norveç'ten Siri DOKKEN "Bronz Ödül"ün sahibi oldu..


4. Dünya Mizah Ödülleri 2019 İtalya Sonuçları açıklandı. Ay'a ilk inişin 50. yılının işlendiği Karikatür dalında "Altın Ödül"ü Yunanlı çizer Konstantinos TSANAKAS “DINO” kazandı. İtalya'dan Lido CONTEMORI "Gümüş Ödül" ve Norveç^'ten Siri DOKKEN "Bronz Ödül" ödülünün sahibi oldu.

Karikatür bölümünde ayrıca beş adet "Mükemmellik Ödülü" verildi. Bu ödülleri; Sergio TESSAROLO (İtalya), Dokhshid QODRATIPOUR (Iran), Niels Bo BOJESEN (Danimarka), Emad SALEHI (İran) ve Cristina BERNAZZANI (İtalya)..

Yarışmanın "Portre Karikatür" bölümünde "Altın Ödül"ü  Brezilya'dan Thiago LUCAS, "Gümüş Ödül"ü Regina VETTER, (İsviçre) ve "Bronz Ödül"ü de Maria PICASSO, (İspanya) kazandılar.

Yarışmada üç ayrı "Özel Ödül" de sahiplerini buldu. “Rino MONTANARI” Ödülünü – (Portre Karikatür)- İtalya'dan Francesco FEDERIGHI “FRANK” kazanırken, "Buduar Ödülü"nü – (Işık Sanatı Ustası) - İtalya'dan Angelo OLIVIERI ve "Özel Konuk" ödülünü de yine İtalya'dan RO MARCENARO kazandı.
Görev alan jüri üyeleri: Gianandrea BIANCHI, Guido De MARIA, Achille SUPERBI, Marco de ANGELIS, Lucio TROJANO, Olivier RAYNAUD, Marzio Dall'ACQUA, Raffaella SPINAZZI ve Osama HAJJAJ.
Ödüller 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü sergi açılışında verilecek. ⬤

Kazananlar
Karikatür
(“Aya İlk İnişin 50. Yılı 1969-2019”)
Altın Ödül - Konstantinos TSANAKAS “DINO” (Yunanistan)
Gümüş Ödül - Lido CONTEMORI, (İtalya)
Bronz Ödül - Siri DOKKEN, (Norveç)

Mükemmellik Ödülü
Sergio TESSAROLO, (İtalya)
Dokhshid QODRATIPOUR, (Iran)
Niels Bo BOJESEN, (Danimarka)
Emad SALEHI, (İran)
Cristina BERNAZZANI, (İtalya)

Portre Karikatür – Mizahi Portre
“Serbest Konu”
Altın Ödül - Thiago LUCAS, (Brezilya)
Gümüş Ödül - Regina VETTER, (İsviçre)
Bronz Ödül - Maria PICASSO, (İspanya)

Özel Ödüller
“Rino MONTANARI” Ödülü – Portre Karikatür
Francesco FEDERIGHI “FRANK”, (İtalya)
Buduar Ödülü – Işık Sanatı Ustası
Angelo OLIVIERI, (İtalya)
Özel Konuk
Ro MARCENARO, (İtalya)
---------------
Facebook >>
Kaynak >>