29. Uluslararası Gura Humorului Mizah Festivali 2019, Suceava Bucovina, Romanya Sonuçları

🔴Romanya'nın Bucovina bölgesi Suceava şehrinde düzenlenen "29'uncu Uluslararası Gura Humorului Mizah Festivali"nin sonuçları açıklandı. İranlı çizer Esmael BABAEI "Birincilik Ödülü"nün sahibi olurken..29. Uluslararası Gura Humorului Mizah Festivali 2019, Suceava Bucovina, Romanya Sonuçları..

Romanya'nın Bucovina bölgesi Suceava şehrinde düzenlenen "29'uncu Uluslararası Gura Humorului Mizah Festivali"nin sonuçları açıklandı.  İranlı çizer Esmael BABAEI "Birincilik Ödülü"nün sahibi olurken, "İkincilik Ödülü" Suriyeli çizer Raed KHALIL ile Hırvatistan'dan Mojmir MIHATOV'a veridi. Sırbistanlıo Çizer Milenko KOSANOVIC ile Özbekistanlı çizer Muzaffar YULCIBOEV "Üçüncülük Ödülü"nü kazanan çizerler oldu..


Romanya'nın Bucovina bölgesi Suceava şehrinde düzenlenen "29'uncu Uluslararası Gura Humorului Mizah Festivali" kazananlarının isimleri belli oldu. İranlı çizer Esmael BABAEI "Birincilik Ödülü"nün sahibi olurken, "İkincilik Ödülü" Suriyeli çizer Raed KHALIL ile Hırvatistan'dan Mojmir MIHATOV'a veridi. Sırbistanlıo Çizer Milenko KOSANOVIC ile Özbekistanlı çizer Muzaffar YULCIBOEV "Üçüncülük Ödülü"nü kazanan çizerler oldu.

Katılım süresi 10 Haziran 2019'da sona eren, geleneksel posta ve elektronik posta ile katılım sağlanan yarışmanın "George GAVRILEAN Özel Ödülü" de iki çizere verildi. Çinli çizer Yang XIA ile Romanya'dan Gabriel TODICA söz konusu bu ödülün sahibi oldular.

Yarışmada dokuz (9) çizere de "Mansiyon Ödülü" verildi. "Mansiyon Ödülü" kazanan çizerler şunlar; Wei LI (Çin), Constantin PAVEL (Romanya), Jordan POP- ILIEV, (Kuzey Makedonya), Alireza PAKDEL (İran), Mahbooubeh PAKDEL İran), Saman TORABI (İran), Sepideh FARAMARZI (İran), Javad TAKJOO, (İran) ve Saeed SADEGHI, (İran).

Konusu "Bölünmüş" () olan ve en çok 2 eser kabul etmiş olan yarışmanın ödül töreni 7 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. ⬤


Kazananlar
1.'lik Ödülü- Esmael BABAEI, (İran)
2.'lik Ödülü- Raed KHALIL, (Suriye) ve Mojmir MIHATOV, (Hırvatistan)
3.'lük Ödülü- Milenko  KOSANOVIC, (Sırbistan) ve Muzaffar YULCHIBOEV, (Özbekistan)

George GAVRILEAN Ödülü- Yang XIA, (Çin) ve Gabriel TODICA, (Romanya)

Mansiyonlar
Wei LI, (Çin)
Constantin PAVEL, (Romanya)
Jordan POP- ILIEV, (Kuzey Makedonya)
Alireza PAKDEL, (İran)
Mahbooubeh PAKDEL, İran)
Saman TORABI, (İran)
Sepideh FARAMARZI, (İran)
Javad TAKJOO, (İran)
Saeed SADEGHI, (İran)
---------------
Kaynak >>

1.'lik Ödülü:
Esmael BABAEI
İran

Mansiyon Ödülü:
Constantin PAVEL
Romanya

Mansiyon Ödülü:
Javad TAKJOO
İran