13. HumoDEVA Uluslararası Karikatür Yarışmasının 2018 e-Katalogu yayımlandı.

🔴Romanya'nın Deva şehrinde bu yıl onüçüncüsü düzenlenen "HumoDEVA Uluslararası Karikatür Yarışması"nın e-Katalogu yayımlandı..Karikatür yarışmasında ilk üç dereceye girenler, özel ödüle değer görülenler ve saygı ödüllerini..13. HumoDEVA Uluslararası Karikatür Yarışmasının 2018 e-Katalogu yayımlandı..


Romanya'nın Deva şehrinde bu yıl onüçüncüsü düzenlenen "HumoDEVA Uluslararası Karikatür Yarışması"nın e-Katalogu yayımlandı..Karikatür yarışmasında ilk üç dereceye girenler, özel ödüle değer görülenler ve saygı ödüllerini kazananların eserlerinden oluşturulan albüm, 2019-2020 takvimi olarak hazırlanmış.


Romanya'nın Deva şehrinde bu yıl onüçüncüsü düzenlenen "HumoDEVA Uluslararası Karikatür Yarışması"nın e-Katalogu yayımlandı. .Karikatür yarışmasında ilk üç dereceye girenler, özel ödüle değer görülenler ve saygı ödüllerini kazananların eserlerinden oluşturulan albüm, 2019-2020 takvimi olarak hazırlanmış.

Deva şehrinde bu yıl yapılan yarışmaya 69 ülkeden 3458 karikatür gönderildi. Bu karikatürler arasından 441 çizerin 1630 eseri seçildi. Seçilenler arasında yapılan değerlendirme sonrasında 81 karikatür finale kaldı. Son aşamada ise 24 karikatür ödüllendirilerek, kazananlar belirlenmişti. 

Ödül kazanan ve seçilen 40 adet karikatüre, takvim olarak hazırlanan e-Albümün sayfalarında yer verildi. Takvim, "Temmuz 2019" ayından başlayarak "Haziran 2020"ye kadar 12 aylık olarak düzenlenmiş. 13. sayfada Romanyalı 3 jüri üyesi çizerler Victor Eugen MIHAI, Horia CRIŞAN ve Liviu STANILA'nın karikatürleri bulunuyor. Son iki sayfada da katılımcı çizerlerin isimleri yayımlanmış.

e-Katalogu Görmek için TIKLAYINIZ >>
e-Katalogu İndirmek için TIKLAYINIZ >>

Elektronik posta katılımlı yarışma üç (3) ana başlık altında düzenlendi;
1- Birliği Güç Yapar (Makes Power) (1918-2018: Romanya 100- Büyük Birlikten bu yana 100 Yıl)
2- Kötü Şanslar (13 Numara, Kara Kedi, Cuma vb.)
3- Serbest Konu: (Çizerin 2017-2018 Yılı İçinde En İyi Eseri)

Yarışmanın "Altın Ödül"ünü Türkiye'den Oğuz DEMİR ile Romanya'dan Doru AXINRE paylaşmış, Türkiye'den Aşkın AYRANCIOĞLU ve Yüksel CENGİZ de "Özel Saygı Ödülü" kazanmışlardı. Bu üç çizer dışında yarışmaya Türkiye'den katılan çizerler şunlar: Ahmet ESMER, Arif NACİ, Ayten KÖSE, Cengiz BERGAMALI, Hilal ÖZCAN, Kaan SAATÇİ, Kemal ÖZYURT, Mehmet ZEBER, Melek ÇİMAN, Menekşe ÇAM, Mete AĞAOĞLU, Oğuz GÜREL, Recep ÖZCAN, Serdar GÜNLER, Serdar KICIKLAR, Serpil KAR ve Seyit SAATÇİ... ⬤
---------------
Yarışma Kuralları >>
Yarışma Sonuçları >>
e-Katalog / PDF >>
Kaynak >>