Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 (Kesin Olmayan Sonuçlar)

🔴Kıbrıs'ın Girne şehrinde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"nın kesin olmayan (geçici) sonuçları açıklandı. Ödüllendirilen 25 adet karikatür 25 Haziran 2019 Salı gününe kadar itiraza sunuldu. Bu sürede kopya..


Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 (Kesin Olmayan Sonuçlar)..

Kıbrıs'ın Girne şehrinde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"nın
kesin olmayan (geçici) sonuçları açıklandı. Ödüllendirilen 25 adet karikatür 25 Haziran 2019 Salı gününe kadar itiraza sunuldu..


Kesin Olmayan Sonuçlar..
Kıbrıs'ın Girne şehrinde bu yıl sekizincisi düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"nın
kesin olmayan (geçici) sonuçları açıklandı. Ödüllendirilen 25 adet karikatür 25 Haziran 2019 Salı gününe kadar itiraza sunuldu.

Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından 18. Uluslararası Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri 

Yarışması’nın kesin olmayan sonuçları ilan edildi. Uluslararası jüri üyelerinin Girne Grand Paşa Otel’de 10-14 Haziran 2019 tarihleri arasında yaptıkları değerlendirmenin sonuçları açıklandı.

Söz konusu karikatürler, 25 Haziran 2019 tarihine kadar (Gece saat 24.00 – Kıbrıs Saati ile), karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerin, benzer – taklit – çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası kurumların dikkatine ve itirazına getirilmiştir...

Herhangi bir karikatürün benzer, çalıntı veya taklit olduğu veya daha önce başka bir yerde ödül aldığı tesbit edilip belgelendiği taktirde, söz konusu karikatür yarışma dışı bırakılacak ve en yüksek oy alan bir sonraki karikatüre ödül verilecek.
İlk üç ödülün yanı sıra, en fazla 10 veya 15 karikatüre "Özel Ödül" verilecek..Geriye kalan eserler "Finalist Ödülü" kazanacaklar.

Bu konuda gerekli belge ve bilgiler olivecartoons@gmail.com adresine iletilmelidir..
Geleneksel posta yoluyla katılım gerçekleşen ve katılım süresi 30 Nisan 2019 tarihinde biten yarışmaya 61 ülkeden 458 katılımcı 1.018 eserle katıldı.

Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri:
Nidai Güngördü (Kıbrıs), M. Serhan Gazioğlu (Kıbrıs), Boris Erenburg (İsrail), Derman Atik (Kıbrıs), Devran Öztunç (Kıbrıs), Gani Sunduri (Kosova), Hüseyin Çakmak (Kıbrıs), İsmail Kar (Türkiye), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), Musa Kayra (Kıbrıs), Serpil Kar (Türkiye). 
---------------
Yarışma Kuralları (TR) >>
Rules (EN) >>
Yarışma Jürisi & Jury >>
Karikatür Sergisi ve Canlı Çizim Çalışması >>