8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 Katılımcı Listesi

🔴Girne'de (Kıbrıs) bu yıl 8.'si düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"na katılan çizerlerin listesi yayımlandı. En çok katılımın 108 katılımcıyla Türkiye'den gerçekleştiği yarışmada, 91 çizerle İran ikinci sırada yer aldı. Toplam katılımcı..


8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 Katılımcı Listesi, Girne Kıbrıs..

Girne'de (Kıbrıs) bu yıl 8.'si düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"na katılan çizerlerin listesi yayımlandı. En çok katılımın 108 katılımcıyla Türkiye'den gerçekleştiği yarışmada, 91 çizerle İran ikinci sırada yer aldı. Toplam katılımcı sayısının 458 olduğu bu yarışmaya çizerler 61 ülkeden katılarak 1.018 eser gönderdi..


Girne'de (Kıbrıs) bu yıl 8.'si düzenlenen "Zeytin Karikatürleri Yarışması"na katılan çizerlerin listesi yayımlandı. En çok katılımın 108 katılımcıyla Türkiye'den gerçekleştiği yarışmada, 91 çizerle İran ikinci sırada yer aldı. Toplam katılımcı sayısının 458 olduğu bu yarışmaya çizerler 61 ülkeden katılarak 1.018 eser gönderdi.

Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından 18. Uluslararası Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri yarışmasının kesin olmayan (geçici) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve 25 karikatür ödüllendirilmişti. Ödüllendirilen bu 25 eser, 25 Haziran 2019 Salı gününe kadar itirazlara açık olarak ilgili kişi ve kurumların dikkatine sunuldu.

Bu konuda yarışma organizasyonundan yapılan açıklamada; "söz konusu karikatürler, 25 Haziran 2019 tarihine kadar (Gece saat 24.00 – Kıbrıs Saati ile), karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerin, benzer – taklit – çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası kurumların dikkatine ve itirazına getirilmiştir..." denildi..

Geleneksel posta yoluyla katılım gerçekleşen ve katılım süresi 30 Nisan 2019 tarihinde biten yarışmaya 61 ülkeden 458 katılımcı 1.018 eserle katıldı. ⬤

Ülke / Country- 61 
Katılımcı / Participant- 458 
Eser / Works- 1.018
---------------
Yarışma Kuralları >>
Rules (EN) >>
Yarışma Jürisi & Jury >>
Karikatür Sergisi ve Canlı Çizim Çalışması >>
Kesin Olmayan Sonuçlar >>
---

Katılımcı Listesi - Participant List:
ABD – USA
David Hafez
Marco Ramos Trujillano

ALMANYA – GERMANY
Guido Kühn
Malik Kaynakçı
Peter Puszta
Steffen Jahsnowski

ARJANTİN – ARGENTINA
Daniel Eduardo Varela
Jose Traghetti
Santiago Cornejo

ARNAVUTLUK – ALBANIA
Arben Meksi

AVUSTRALYA – AUSTRALIA
Louis Pol

AZERBEYCAN – AZERBAIJAN
Seyran Caferli

BAHREYN – BAHRAIN
A. Amir E. Al Haiky

BANGLADEŞ – BANGLADESH
A. K. M. Firoz

BELÇİKA – BELGIUM
Hans Dierick
Luc Vernimmen
Norbert Van Yperzeele
Patrick Heymans
Paul Kempeneers
Tony Tasco

BEYAZ RUSYA – BELARUS
Marina Gorelova

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ – UNITED ARAB EMIRATES
Brady Izquierdo Rodríguez

BİRLEŞİK KRALLIK – UNITED KINGDOM
Mark Winter

BOSNA HERSEK – BOSNIA HERZEGOVINA
Resad Sultanovic

BREZİLYA – BRAZIL
Aloisio Andrade
Camila Roberta Da Silva
Carlos Amorim
Cival Einstein
Dinildomar das Chagas de Moura
Edra Amorim
Erico Junqueira Ayres
Ronaldo Cunha Dias

BULGARİSTAN – BULGARIA
Anatoliy Stankulov
Irien Trendafilov
Ivailo Tsvetkov
Tsocho Peev
Zidarov Veselin

CEZAYİR – ALGERIA
Youcef Aimeur

ÇEK – CZECH
Evzen David
Roman Kubec

ÇİN – CHINA
Bing Ling
Cai Weidong
Gai Yu
Jia Rui Jun
Jiliang Wu
Jing Yan Qi
Lei Zou
Liu Xihua
Lou Pei Dong
Ning Bin
Su Xuebing
Sun Chen
Yang Lijie
Yang Xiaobo

ENDONEZYA – INDONESIA
Abidin Zaenal
Achmad Cholid
Bogel Sudarmanto
Danny Yustiniadi
Djoko Susilo
Edi Dharma
Fitriyadi Bin Kusaeni
Gema Samudra Sutrisno
Jitet Kustana
Mbah Darsono
Muhammad Affan Siregar
Yustinus Anang Jatmiko

ESTONYA – ESTONIA
Ester Lauringson

FAS – MOROCCO
Ahmed Khabali

FİNLANDİYA – FINLAND
Heino Partanen

FRANSA – FRANCE
Gerald Peigneux

GUATEMALA – GUATEMALA
Evelyn Soraya De Paz Samayoa

GÜNEY KORE – SOUTH KOREA
Lee Hyun Sik

HİNDİSTAN – INDIA
Abhik Basu
Ch  Kiran Kumar
Chandrashekar M. K. Shekar
Manoj Chopra
Vishal V. Shenoy

HIRVATİSTAN – CROATIA
Borislav Hegedušic
Cedomil Miskovic
Damir Novak
Mojmir Mihatov
Slobodan Butir

HOLLANDA – HOLLAND
Peter Niuwendijik

İNGİLTERE – ENGLAND
Alexei Talimonov

İRAN – IRAN
Abbas Naaseri
Ali Miraee
Ali Radpooya
Ali Shabani
Ali Shafei
Ali Tehranipour
Akbar Rouhi
Akbar Torabpour
Amin Talee
Amir Beigzadeh Nonakaran
Amir Hossein Agaei
Amir Hossein Azadi
Atousa Dehsarvi
Aylar Alagemand
Bagher Vasegh
Behnam Pormehdi
Behnaz Bakhtiari
Ebrahim Nedaei Topraghlu
Elahe Khoraman
Ensieh Jabbari
Esmaeil Babaei
Faramarz Keshtkar
Farid Amir Sardari
Farzaneh Keyghobadi
Fatemeh Lotfollah Zadeh
Fatemek Mamizadeh
Fereshte Maghami
Gilda Khalifeh
Hamed Mortazavi Alavi
Hamid Amini
Hamid Mousavi
Hamid Soufi
Hamidreza Mosayebi
Hasan Omidi
Hossein Abdollahi Adli
Hossein Naghib
Jalal Pirmarzabad
Javad Takjoo
Kamyar Pashavand
Khodayar Narouei
Khosro Heydari Alikamar
Leily Salimi
Mahmood Nazari
Mahsa Balanalghamat
Mahsa Safavi
Majid Amini
Malek Kohansall
Mansoureh Dehghani
Mansoureh Sadegi
Maryam Mohebbi
Marziyeh Khanizadeh
Masoud Ziaei Zardkhasoei
Masoumeh Rahimi
Mehdi Afradi
Milad Sadeghi
Mohammad Ali Khalaji
Mohammad Keramati
Mohammad Mahdi Mahdavi
Mohammad Ozvekhouban
Mohammad Reza Haghshenas
Mohammad Saleh Razm Hosseini
Mohsen Farrokhi Jomadi
Mojtaba Faizi
Nahid Sadeghi Moghadam
Naim Asadi
Narges Javan Majidi
Negar Shirdel
Parham Vafatabar
Parsa Tavanaei
Pezhman Alipour
Pooya Abdoli
Reza Eghball T. Paskeh
Rouhallah Moasavi
Saeed Sadeghi
Sajad Bahman Poor
Sajad Rafeei
Salar Eshratkhah
Saman Torabi
Samaneh Hassani
Sanaz Khadem Yahyavi
Sepehy Mosallaei
Shahram Rezaei
Shahram Yaghoubi Majd
Shirin Gholipour
Sohrab Kheiri
Tahereh Nayebi
Tahere Sadat Rahimi
Vahideh Jalalat
Yalda Hasheminezhad
Yasamin Mazandavani
Zohreh Alinejad

İSPANYA – SPAIN
Juli Sanchis Aguado
Josef Prchal
Omar Pérez

İSRAİL – ISRAEL
Boris Erenburg (*)
Ilya Katz

İTALYA – ITALY
Andrea Pecchia
Angelo Campaner
Athos Careghi
Carlo Sterpone
Graziella Malvasi
Marco Fusi
Mario Russo
Sabrina Giontella
Stefano Gamboni
Tommaso Gianno

KARADAĞ – MONTENEGRO
Darko Drljevic
Lazo Sredanovic
Luka Lagator

KAZAKİSTAN – KAZAKHSTAN
Aidarbek Gazizov
Galym Boranbayev

KOLOMBİYA – COLOMBIA
Cesar Ibarra Zuñiga
Elena Ospina
Fernando Pica
Stella Peralta
Raul Alfonso Grisales
Raul Fernando Zuleta

KOSOVA – KOSOVO
Agron Sejdiu
Gani Sunduri (*)

KÜBA – CUBA
Roberto Castillo Rodriguez

KIBRIS – CYPRUS
Arif A. Albayrak
Brian Flanigan
Cengiz Köse
Devran Öztunç (*)
Leyla Çınar Algül
M. Serhan Gazioğlu (*)
Musa Kayra (*)
Mümine Nurgül Takan
Teresa Jones

LİTVANYA – LITHUANIA
Amalijus Narbutas

LÜBNAN – LEBANON
Anas El Lakkis

MACARİSTAN – HUNGARY
Istvan Kelemen

MAKEDONYA – MACEDONIA
Keti Radevska
Miro Georgievski

MEKSİKA – MEXICO
Gustavo Caballero Talavera

MISIR – EGYPT
Wesam Khalil

MYANMAR – MYANMAR
Kaung Zaw Htet

ÖZBEKİSTAN – UZBEKİSTAN
Makhmud Eshonkulov
Mirsait Gaziev
Furkat Usmanov
Husan Sodiqov

PERU – PERU
Omar Zevallos Velarde

POLONYA – POLAND
Anna Damicz – Wejs
Czeslaw Przezak
Henryk Cebula
Jacek Majcherkiewicz
Michal Graczyk
Tomasz Rogowski
Zygmunt Zaradkiewicz

PORTEKİZ – PORTUGAL
Ricardo Ferreira

ROMANYA – ROMANIA
Artuche Felix
Aurel Ştefan Alexandrescu
Borta Ambrozie Ovidiu
Chiorean Cornel – Marin
Constantin Ciosu
Doru Axinte
Gabriel Todica
Gelu Pascal
Liviu Stanila
Marian Lupu
Misaila Carmen Niculina
Nicolae Lengher

RUSYA – RUSSIA
Anatolii Belov
Ekaterina Vorobeva
Igor Smirnov
Mikhail Zlatkovsky
Sinchinov Evgeniy
Victor Skopintsev
Vladimir Semerenko
Vladimir Tyurin
Wyacheslav Tarasov

SIRBİSTAN – SERBIA
Danja Doroshky
Dejan Borkovic
Filip Karan
Jovo Skomac
Jugoslav Vlahovic (*)
Mihailo Steric
Milan Hlevovoj
Milenko Kosanovic
Mileta Miloradovic
Milorad Rankov
Miroslav Jakovljev
Miroslava Rakovic
Nenad Karic Kareli
Nikola Dragas
Nikola Golubovic
Ognjen Stojanovic
Severin Sikanja
Snezana Comor
Ubovic Nedeljko
Todorovic Bobisa
Toso Borkovic
Vaso Krcmar
Vladimir Stevovic
(...)
---
Katılımcı Listesinin Tamamı için