8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 Uluslararası Seçici Kurul Üyelerine Veda Gecesi

🔴Değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Seçici Kurul Üyeleri'ne 13 Haziran'da, bir veda yemeği verildi. Finale kalan en iyi 25 karikatür, çalıntı veya taklit olup olmadıkları ortaya çıkması için, 1 hafta askıda tutulacak. Kesin..


8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 Uluslararası Seçici Kurul Üyelerine Veda Gecesi..

8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – Uluslararası Seçici Kurulu’nda, Nidai GÜNGÖRDÜ Onursal Başkanlığı’nda, Sırbistan'dan Jugoslav VLAHOVIC, Türkiye’den İsmail KAR, Serpil KAR, İsrail’den Boris ERENBURG, Kosova'dan Gani SUNDURI, Kıbrıs'tan Serhan GAZİOĞLU, Derman ATİK, Devran ÖZTUNÇ, Musa KAYRA ve Hüseyin ÇAKMAK görev yapmıştı..


Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği işbirliğinde geleneksel olarak düzenlenen, 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda görev alan Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri, 10 – 14 Haziran 2019 tarihleri arasında, Girne’deki Grand Pasha Otel’de toplanarak, 61 ülkeden 458 çizerin yarışmaya gönderdiği 1.018 eseri değerlendirdi ve kesin olmayan sonuçları belirledi. 

Alınan bilgiye göre, finale kalan en iyi 25 karikatür, çalıntı veya taklit olup – olmadıkları ortaya çıkması için, bir hafta süre ile askıda tutulacaktır. Kesin sonuçlar ise daha sonra açıklanacaktır. 

Girne Belediye Başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ, değerlendirme çalışmalarını tamamlayan 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri’ne, Onursal Başkan olarak, 13 Haziran 2019 Perşembe akşamı, bir veda yemeği verdi. 

Nidai GÜNGÖRDÜ, yemek sonunda yaptığı konuşmada, Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri’ne katkıları için teşekkür ederek, “Bu yıl 8. kez düzenlenen Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması, her geçen gün daha da ilgi görüp kökleşmiştir ve bu durum bize şunu gösteriyor ki, uzun yıllar düzenlenmeye devam edecektir” dedi. Nidai GÜNGÖRDÜ, konuşmasının ardından, Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri’ne “Gümüş Zeytin” anısal plaketlerini takdim etti.


8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – Uluslararası Seçici Kurulu’nda, Nidai  Onursal Başkanlığı’nda, Sırbistan'dan Jugoslav VLAHOVIC, Türkiye’den İsmail KAR, Serpil KAR, İsrail’den Boris ERENBURG, Kosova'dan Gani SUNDURI, Kıbrıs'tan Serhan GAZİOĞLU, Derman ATİK, Devran ÖZTUNÇ, Musa KAYRA ve Hüseyin ÇAKMAK görev yapmıştı. ⬤ 
--------------
Yarışma Kuralları (TR) >>
Rules (EN) >>
Yarışma Jürisi >>
Karikatür Sergisi ve Canlı Çizim Çalışması >>