6. Uluslararası Karikatür Buluşması Açılış Töreni, Kahire Mısır, 7 Temmuz 2019

🔴Mısır'ın başkenti Kahire'de bu yıl  altıncısı yapılan "Uluslararası Karikatür Buluşması"nın (The 6th International Cartoon Gathering 2019 Cairo Egypt) açılış töreni 7 temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. Açılış, Kahire'de bulunan..6. Uluslararası Karikatür Buluşması Açılış Töreni 7 Temmuz'da Mısır'ın Başkenti Kahire'de Açılacak..

Mısır'ın başkenti Kahire'de bu yıl  altıncısı yapılan "Uluslararası Karikatür Buluşması"nın (The 6th International Cartoon Gathering 2019 Cairo Egypt) açılış töreni 7 temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. Açılış, Kahire'de bulunan Prince Taz Palace'da saat 19.00'da gerçekleşecek..


Mısır'ın başkenti Kahire'de bu yıl  altıncısı yapılan "Uluslararası Karikatür Buluşması"nın (The 6th International Cartoon Gathering 2019 Cairo Egypt) açılış töreni 7 temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. Açılış, Kahire'de bulunan Prince Taz Palace'da saat 19.00'da gerçekleşecek. 

Bu yıl iki başlık altında düzenlenen karikatür buluşmasının konulu bölümünün konusu "Kültür (Kitap - Sinema - Tiyatro…)" iken, Portre Karikatür bölümünün çizilecek kişisi ise "Naguib MAHFOUZ" idi.

Toplam 76 ülkeden katılım gerçekleşen yarışmaya Türkiye'den 22 çizer katıldı ve bunlar arasından 11'i seçilenler listesinde yer aldı. Bu isimler şunlar; Caner KEMAHLIOĞLU, Cemil SAFİTÜRK, Erdogan BAŞOL, Mehmet Ali GÜNEŞ  Muammer KOTBAŞ, Musa GÜMÜŞ, Mustafa SAİD, Mustafa YILDIZ, Oğuz GÜREL, Oktay BİNGÖL ve Seyit SAATÇİ..

Etkinliğe eser gönderimi elektronik posta yoluyla gerçekleşmiş ve süre 1 Nisan 2019'da sonlanmıştı. 7 temmuz Pazar günü gerçekleşecek açılış töreni sonrası, eserleri sergilenecek olan tüm katılımcılara dijital katalog ve dijital katılım sertifikası gönderilecek. ⬤
---------------
Yarışma Kuralları (TR) >>
Rules (EN) >>
Facebook >>
Katılımcı Listesi >>
Seçilenler Listesi >>