Portekiz Okul Karikatür Festivali 2019 Kazanan Öğrenciler

🔴Portekiz Tondela'da düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan "Dünya Basın Karikatürü 2019" karikatür yarışmasının, öğrencilerin yarıştığı "Okul Karikatür Festivali" bölümü sonuçları da belli oldu. Türkiye'den..


Portekiz Okul Karikatür Festivali 2019 Kazanan Öğrenciler..

Portekiz Tondela'da düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan "Dünya Basın Karikatürü 2019" karikatür yarışmasının, öğrencilerin yarıştığı "Okul Karikatür Festivali" bölümü sonuçları da belli oldu..

Altı (6) ödülün verildiği bölümde Türkiye'den üç (3) öğrenci ödüle layık görüldü. Bu öğrenci çizerlerden Zeynep Nazlı KÖSEBEY "International Award II SCFT 2019" ödülünü kazandı. Rusya'dan Svyatoslava PUZAKOVA da aynı ödülün sahibi oldu..


Portekiz Tondela^da uluslararası düzeyde gerçekleşen "Dünya Basın Karikatürü" karikatür yarışması sonuçlanmıştı. Organizasyonun öğrenciler arasında düzenlediği "Okul Karikatür Festivali" bölümünün yarışma sonuçları da açıklandı. 

Altı (6) ödülün verildiği bölümde Türkiye'den üç (3) öğrenci ödüle layık görüldü. Bu öğrenci çizerlerden Zeynep Nazlı KÖSEBEY "International Award II SCFT 2019" ödülünü kazandı. Rusya'dan Svyatoslava PUZAKOVA da aynı ödülün sahibi oldu. 


Dört (4) adet "Onur Mansiyonu" ödülünün ikisini Timur YAUNBAEV (Rusya) ve Abbas SAYYADZAD (İran) alırken, diğer ikisi de Türkiye'ye verildi. Bu öğrenciler H. Irmak KARAKUŞ ile İzmir'de Mustafa YILDIZ'ın atölye öğrencilerinden APEAS Özel Karikatür Atölyesi öğrencisi Melisa BORA.

Yarışmanın yetişkinler bölümünde daha önce açıklanan sonuçlarında "Büyük Ödül & 1.lik Ödülü"nü İspanya'dan Javier CARBAJO ve Sara ROJO kazanırken Türkiye'den Halit KURTULMUŞ "İkincilik Ödülü"nün sahibi olmuştu.
Yarışmanın sergisi, Caldas da Rainha'da bulunan Kültür ve Kongre Merkezi'nde 28 Temmuz 2019'a kadar açık kalacak ve girişler ücretsiz olacak.

Yarışmanın konusu ise "Gezegenin Kirliliği ve Sürdürülebilirliği" (Pollution and Sustainability of the Planet).⬛

Kazananlar:
Okul Karikatür Festivali Kategorisi
Uluslararası Ödül (II Scft 2019)
Zeynep Nazlı KÖSEBEY (Türkiye)
Svyatoslava PUZAKOVA (Rusya)

Onur Mansiyonları:
Timur YAUNBAEV (Rusya)
Melisa BORA (Türkiye)
Abbas SAYYADZAD (İran)
H. Irmak KARAKUŞ (Türkiye)
---------------
Yarışma Kuralları >>
Yarışma Sonuçları >>
Websayfası >>
Facebook >>