Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nde "Veda" Başlıklı Son Sergi Açıldı

🔴Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nde "Veda" başlıklı bir karikatür sergisi açıldı. 2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin, kapanması durumu nedeniyle düzenlenen ve "Serbest"..

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nden "Veda" Sergisi

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nin VEDA isimli karikatür sergisi 21 mayıs 2019 da İzmir'de açıldı. Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nde son sergi olan "veda" başlıklı  karikatür sergisi açıldı.

2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin, kapanması durumu nedeniyle düzenlenen ve "Serbest" konulu olan karikatürlerden oluşan sergiye 58 çizer katıldı..


Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nin "Veda" isimli karikatür sergisi 21 Mayıs 2019 Salı günü İzmir'de açıldı.

İzmir'de Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nde son sergi "Veda" başlıklı bir karikatür sergisi gerçekleştirildi. 2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin, kapanması durumu nedeniyle düzenlenen ve "Serbest" konulu olan karikatürlerden oluşan sergiye 58 çizer eserleriyle katıldı.

2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin, binanın sahibi Kızılay Derneği ile mevcut kullanım protokolünün Kızılay Derneği tarafından yenilenmeyeceğinin bildirilmesi ile beliren kapanması durumu sebebiyle düzenlenen ve "Serbest" konulardan oluşan "Veda" isimli karma karikatür sergisi 21 Mayıs 2019 Salı günü saat 18.00'da Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nde açıldı. 

Konak Belediyesi Kültür Müdürü Abdullah TUNALI, serginin açılışında yaptığı konuşmada, müzenin kapanacağını söylemek için henüz erken olduğunu, Kızılay ile görüşmelerin devam ettiğini, bu serginin bu aşamada sezonun kapanış sergisi olarak değerlendirilmesinin daha yerinde olacağını belirterek, İzmir'in tek karikatür müzesinin mevcut binada olmazsa bile başka bir mekanda devam ettirilmesi yönünde çalışmalarının olduğunu belirtti. 

Çizerlerden Abidin KÖSE, Birol ÇÜN, Ayten KÖSE, Cem KOÇ, Eray ÖZBEK, Ercan BAYSAL, Engin SELÇUK, Halit ŞEKERCİ, Hasan EFE, İlker NAZCAN, İrfan ÖZÜDOĞRU, Menekşe ÇAM, Levent DAĞAŞAN, Serdar DAĞTAŞ ve Mukadder ÖZAKMAN'ın açılışında hazır bulunduğu sergi 30 Haziran'a kadar izlenebilecek. ⬤
---------------
Sergi Katılım Haberi >>

SERGİYE KATILAN ÇİZERLER
(İsme göre alfabetik sıra) 
Abdülkadir DEMİRHİNDİ
Abidin KÖSE
Ali ŞUR
Ayten KÖSE
Batıkan ÖZEV
Birol ÇÜN
Caner KEMAHLIOĞLU
Cem GÜZELOĞLU
Cem KOÇ
Cemalettin GÜZELOĞLU
Dariusz DOBROSKI
Dinildomar das Chagas de MOURA
Doğukan ÖZEV
Engin BOĞAZ
Engin SELÇUK
Eray ÖZBEK
Ercan BAYSAL
Faruk SOYARAT
Fethi ÖZDENK
Fırat SARAÇ
Gül ÇETİN
Gülfidan ÖZDİLEK
Halit KURTULMUŞ
Hasan EFE
Hasan GÜMÜŞ
İ. Serdar SAYAR
İbrahim Halil SAYAN
İrfan ÖZÜDOĞRU
İsmail KAR
Kaan SAATÇİ
Kemal BULUŞ
Levent DAĞAŞAN
Lütfü ÇAKIN
Mehmet AKKAYA
Mehmet ASLAN
Mehmet Saim BİLGE
Mehmet ZEBER
Menekşe ÇAM
Muammer KOTBAŞ
Murteza ALBAYRAK
Musa GÜMÜŞ
Muzaffar YULCHIBOEV
Orçun KILIÇOĞLU
Önder ÖNERBAY
Ramazan ÖZÇELİK
Raşit YAKALI
Ruhi İDACITÜRK
Sabri ERGÜDER
Sadık ÖZTÜRK
Sahil BALIKÇI
Sait MUNZUR
Salih KÜTÜKÇÜ
Serpil KAR
Sevdakar ÇELİK
Sinem ALGAN
Uğur PAMUK
Yüksel CENGİZ
Zeynep GARGİ