Birinci Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali 2019 Kosova Sonuçları

🔴Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin sonuçları belli oldu. Türkiye'den Hilal ÖZCAN'ın "Özel Ödül" kazandığı yarışmanın birincisi İranlı çizer Alireza PAKDEL oldu..


1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali 2019 Kosova Sonuçları..

Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin sonuçları belli oldu. Türkiye'den Hilal ÖZCAN'ın "Özel Ödül" kazandığı yarışmanın birincisi İranlı çizer Alireza PAKDEL oldu. Azerbaycan'dan Seyran CAFERLI "İkincilik Ödülü"nün, Shahrokh HEIDARI de "Üçüncülük Ödülü"nün sahibi oldu.


Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin sonuçları belli oldu. Türkiye'den Hilal ÖZCAN'ın "Özel Ödül" kazandığı yarışmanın birincisi İranlı çizer Alireza PAKDEL oldu. Azerbaycan'dan Seyran CAFERLI "İkincilik Ödülü"nün, Shahrokh HEIDARI de "Üçüncülük Ödülü"nün sahibi oldu.


Kosova'da düzenlenen ve katılım süresi 25 Nisan 2019 tarihinde sona eren "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin (The First International Cartoonists Festival Ferizaj 2019, Kosovo) sonuçları belli oldu. İranlı çizer Alireza PAKDEL "Birinci" oldu. Azerbaycan'dan Seyran CAFERLI "İkincilik Ödülü"nü, Shahrokh HEIDARI de "Üçüncülük Ödülü"nü kazanan çizerler oldu. Türkiye'den Hilal ÖZCAN "Özel Ödül" kazandı.

Diğer "Özel Ödül" kazananlar şunlar: Mina TAFI (İran), Alexandrov VALERI (Bulgaristan), Darko DRLJEVIC (Karadağ) veBilig BA (Çin). "Kosova Karikatür Gazileri Özel Ödülü" de iki (2) çizere verildi; Ramadan ZAPLLUZHA (Kosova) ve Luljeta GORANCI (Kosova).

Türkiye'den yedi (7) çizerin (Cemil SAFİTÜRK, Dinildomar das Chages de MOURA, Hilal ÖZCAN, Kaan SAATÇİ, Musa GÜMÜŞ, Ömer ÇAM ve Serhat FİLİZ) seçilenler arasına girdiği yarışmaya 50 ülkeden 314 eser gönderildi. Bu eserler arasından 80 karikatür sergi için seçildi. "Serbest" konulu yarışma, 18 yaş üzeri ve elektronik posta katılımlıydı. En fazla 5 dijital eser kabul edilmişti. Katılım süresi ise 25 Nisan 2019 tarihinde sona ermişti. Yarışmanın sergisi 10 Mayıs 2019 Cuma günü Ferizaj'daki Sanat Galerisinde açıldı.

Yarışmanın e-Katalogu da yayınlandı. Kazananlara verilecek ödüller şu şekilde; Birinciye 300 EURO ve Altın HITHI, İkinciye 200 EURO ve Gümüş HITHI, Üçüncüye de 100 EURO ve Bronz HITHI. Nakit ödüller Kosova yasalarına göre verilecek. Uluslararası misafirler için Priştine havaalanından Ferizaj'a ulaşım, yemek ve bir gece konaklama sağlanacak. ⬛

Kazananlar
1- Alireza PAKDEL (İran)
2- Seyran CAFERLI (Azerbaycan)
3- Shahrokh HEIDARI (İran)

Özel Ödül
Hilal ÖZCAN (Türkiye)
Mina TAFI (İran)
Alexandrov VALERI (Bulgaristan)
Darko DRLJEVIC (Karadağ)
Bilig BA (Çin)

Kosova Karikatür Gazileri Özel Ödülü
Ramadan ZAPLLUZHA (Kosova)
Luljeta GORANCI (Kosova)

Jüri Üyeleri:
Laura Siner BRAHIMI
Jetullah SYLEJMANI
Jeton REXHEPI
Ilmi SADIKU
Agron SEJDIU
---------------
Yarışma Kuralları >>
Katılımcılar ve Seçilenler >>
Karikatürler >>
e-Katalog >>Birincilik Ödülü:
Alireza PAKDEL
İran

İkincilik Ödülü:
Seyran CAFERLI
Azerbaycan

Üçüncülük Ödülü:
Shahrokh HEIDARI
İran