Birinci Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali 2019 Kosova Katılımcıları ve Seçilenleri

🔴Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin katılımcı ve seçilenler listeleri yayımlandı. Türkiye'den yedi çizerin seçildiği yarışmanın sergisi için sergisi için 50 ülkeden 314 eser arasından 80 karikatür seçildi. Birinci Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali 2019 Kosova Katılımcıları ve Seçilenleri..
Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin katılımcı ve seçilenler listeleri yayımlandı. Türkiye'den yedi çizerin seçildiği yarışmanın sergisi için 
sergisi için 50 ülkeden 314 eser arasından 80 karikatür seçildi..


Kosova'da düzenlenen "1. Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali"nin katılımcı ve seçilenler listeleri yayımlandı. Türkiye'den yedi çizerin seçildiği yarışmanın sergisi için sergisi için 50 ülkeden 314 eser arasından 80 karikatür seçildi. 

Kosova'da bu yıl düzenlenen ve 25 Nisan'da süresi biten "Birinci Uluslararası Ferizaj Karikatürcüler Festivali 2019, Kosova" (The First International Cartoonists Festival Ferizaj 2019, Kosovo) karikatür yarışmasında sergilenecek eserler belirlendi. Türkiye'den Cemil SAFİTÜRK, Dinildomar das Chages de MOURA, Hilal ÖZCAN, Kaan SAATÇİ, Musa GÜMÜŞ, Ömer ÇAM ve Serhat FİLİZ seçilenler arasında yer aldı.

"Serbest" konulu yarışma, 18 yaş üzeri ve elektronik posta katılımlıydı. Katılım süresi 25 Nisan 2019 tarihinde sona ermişti. En fazla 5 dijital eser kabul edilmiş olan bu yarışmanın
sergisi 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 19.00'da Ferizaj'daki Sanat Galerisinde açılacak.
Katalog daha sonra yayınlanacak. Kazananlara verilecek ödüller şu şekilde; Birincilik 300 EURO ve Altın HITHI, İkinciye 200 EURO ve Gümüş HITHI, Üçüncüye de 100 EURO ve Bronz HITHI. Ayrıca iki çizere de Özel Ödül verilecek. Nakit ödüller Kosova yasalarına göre verilecek.

Uluslararası misafirler için Priştine havaalanından Ferizaj'a ulaşım, yemek ve bir gece konaklama sağlanacak. ⬛

Seçilenler (Türkiye):
Cemil SAFİTÜRK
Dinildomar das Chages de Moura
Hilal ÖZCAN
Kaan SAATÇİ
Musa GÜMÜŞ
Ömer ÇAM
Serhat FİLİZ

Jüri Üyeleri:
Laura Siner BRAHIMI
Jetullah SYLEJMANI
Jeton REXHEPI
Ilmi SADIKU
Agron SEJDIU
---------------
Yarışma Kuralları >>
Karikatürler >>Seçilenler:
Cemal SAFİTÜRK
Türkiye

Tüm Karikatürler ve Katılımcı Listesi:
All Cartoons and Participants List: