9. Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması 2019 Milas, Muğla, Türkiye Sonuçları

🔴Muğla'nın Milas ilçesinde bu yıl 9.su düzenlenen "Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması" sonuçlandı. İranlı Saman TORABI "Birincilik Ödülü"nü kazandı. Yine İran'dan Javad TAKJOO "İkinci" olurken..

9. Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması 2019 Milas, Muğla, Türkiye Sonuçları

Muğla'nın Milas ilçesinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması" sonuçlandı. İranlı Saman TORABI "Birincilik Ödülü"nü kazandı. Yine İran'dan Javad TAKJOO "İkinci" olurken, Türkiye'den Muhittin KÖROĞLU "Üçüncü" oldu..


Muğla'nın Milas ilçesinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması" sonuçlandı. 11 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Jürinin yaptığı deperlendirme sonucunda, İranlı Saman TORABI "Birincilik Ödülü"nü kazandı. Yine İran'dan Javad TAKJOO "İkinci" olurken, Türkiye'den Muhittin KÖROĞLU "Üçüncü" oldu.


Milas ilçesinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Uluslararası Turhan SELÇUK Karikatür Yarışması"nın (9th International Turhan SELCUK Cartoon Competition 2019 Milas, Mugla, Turkey) kazananları açıklandı. 11 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Jüri, yarışmaya gönderilen 1687 eseri değerlendirerek ödül kazanan 18 adet eseri belirledi. Yapılan deperlendirme sonucunda, İranlı Saman TORABI "Birincilik Ödülü"nü kazandı. Yine İran'dan Javad TAKJOO "İkinci" oldu. Türkiye'den Muhittin KÖROĞLU "Üçüncü"lük ödülünü kazandı.

13 adet "Özel Ödül"ün verildiği yarışmada 5 çizere de "Başarı Ödülü" verildi. İran 7 ödülle en çok ödül alan ülke olurken, Türkiye'den 4 ve Rusya'dan da 2 çizer ödüllendirildi. Geleneksel posta ve elektronik posta seçenekli katılımın gerçekleştiği yarışmaya müracaat süresi 30 Nisan 2019 tarihinde dolmuştu.

"Serbest" konulu bu yarışmada kazananlara verilecek ödüller ise şöyle; Birincilik Ödülü:   7.500,00 TL, İkincilik Ödülü:   5.000,00 TL ve Üçüncülük Ödülü:   3.000,00 TL Yarışmanın Seçici Kurulu şu isimlerden oluştu; Muhammet TOKAT (Başkan), Ruhan SELÇUK, Kamil MASARACI, İzel ROZENTAL, 
Aslı ALPAR, Turgay KARADAĞ, Halit KURTULMUŞ, Adriana MOSQUERA-NANI (Kolombiya), Christina SAMPAIO (Portekiz) ve Serter KARATABAN (Raportör).

Ödül töreni 13 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan SELÇUK Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek. Sergi 1 Ekim 2019 tarihine kadar açık kalacaktır. ⬤

Kazananlar
Birincilik Ödülü- Saman TORABİ, (İran-Iran)
İkincilik Ödülü- Javad TAKJOO, (İran-Iran)
Üçüncülük Ödülü- Muhittin KÖROĞLU, (Türkiye-Turkey)
(Kazananları Görmek için TIKLAYINIZ >>)

Seçici Kurul:
Muhammet TOKAT - Başkan
Ruhan SELÇUK
Kamil MASARACI
İzel ROZENTAL
Aslı ALPAR
Turgay KARADAĞ
Halit KURTULMUŞ
Adriana MOSQUERA-NANI (Kolombiya)
Christina SAMPAIO (Portekiz)
Serter KARATABAN - Raportör
---------------
Yarışma Kuralları (TR) >>
Rules (EN) >>
Kaynak >>

Birincilik Ödülü:
Saman TORABI
İran

Başarı Ödülü:
Jordan POP-ILIEV
Makedonya


Başarı Ödülü:
Ivailo TSVETKOV
Bulgaristan

Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü:
Seyran CAFERLI
Azerbaycam

Berk Laminant Özel Ödülü:
Hule HANUSIC
Avusturya