24. Uluslararası Gabrovo Mizah Bienali'nin Seçilen Eserleri belirlendi. Bienal Bugün Açılıyor

🔴Bu yıl 24.sü düzenlenecek olan Gabrovo Mizah Bienali 17 Mayıs'ta başlıyor. Akşam saat 19:00'da Gabrovo'daki Mizah ve Hiciv Müzesi'nde.gerçekleşecek açılış töreninde organizatörler ödül kazananları açıklayacak. Ertesi gün..


24. Uluslararası Gabrovo Mizah Bienali'nin Seçilen Eserleri belirlendi. 
Bienal Bugün Açılıyor..

Bu yıl 24.sü düzenlenecek olan Gabrovo Mizah Bienali 17 Mayıs'ta başlıyor. Akşam saat 19:00'da Gabrovo'daki Mizah ve Hiciv Müzesi'nde.gerçekleşecek açılış töreninde organizatörler ödül kazananları açıklayacak. Ertesi gün, 18 Mayıs'ta da Gabrovo Karnavalı gerçekleşecek..


Bu yıl 24.sü düzenlenecek olan Gabrovo Mizah Bienali 17 Mayıs'ta başlıyor. Akşam saat 19:00'da Gabrovo'daki Mizah ve Hiciv Müzesi'nde.gerçekleşecek açılış töreninde organizatörler ödül kazananları açıklayacak. Ertesi gün, 18 Mayıs'ta da Gabrovo Karnavalı gerçekleşecek.

Bulgaristan'ın Gabrovo şehrinde düzenlenen "24. Uluslararası Gabrovo Mizah Bienali ve Hiciv Sanatı 2019"un (24th International Gabrovo Biennial of Humour and Satire in Art 2019, Gabrovo, Bulgaria) açılışı bugün (17 Mayıs) gerçekleşiyor. 30 Eylül'e kadar sürecek Bienal etkinliklerinin bu açılış töreninde, ödül kazananlar açıklanacak.

Bu yıl karikatür yarışmasına 473 eser gönderildi. Jüri başkanı Martin ROWSON,  Marilena NARDI ve Tchavdar NIKOŞLOV tarafından yapılan değerlendirme sonrasında 90 çizerin 113 eseri  ile 6 çizerin karikatür ve çizgi roman kitabı seçildi.

Bienal eserlerinde bu yıl ana başlık olarak kamusal alan kavramı ele alındı. Alt başlıklarda ise Halka açık alan, Halk sanatı, Kamuoyu tartışması, Kamu yayıncılığı, Kamu yararı, Kamu tehdidi / güvenliği ve Kamusal boyutta olan diğer şeyler yer aldı.
Geleneksel posta ve web üzerinden katılım gerçekleşen bienal yarışmasının son katılım tarihi önce 8 Mart 2019 olarak açıklanmış fakat 1 gün uzatılarak 9 Mart 2019 olarak duyurulmuştu.

Yarışmada şu ödüller verilecek. "Çağdaş sanatta Altın Ezop Büyük Ödülü - Heykelcik ve 5 000 BGN (yaklaşık 2 550 euro).."Gabrovo Şehri Ödülü Gelecek Vaat Eden Genç Bir Çizere- Heykelcik ve 3 000 BGN (yaklaşık 1,530 euro). 
---------------
Yarışma Kuralları >>
Seçilenler >>
Kaynak >>