Yabancı Karikatür Yarışmalarının Türkçe Çevirileri Hakkında

🔴Yayımladığımız yurt dışı karikatür yarışmalarının Türkçe çevirileri, sayfamız editörlerince yapılmamaktadır. Bu nedenle yabancı karikatür yarışmalarının Türkçe versiyonlarını güvenilir kaynaklardan bağlantı vererek..


---

Yabancı Karikatür Yarışmalarının Türkçe Çevirileri Hakkında..

Yayımladığımız yurt dışı karikatür yarışmalarının Türkçe çevirileri, sayfamız editörlerince yapılmamaktadır. Bu nedenle yabancı karikatür yarışmalarının Türkçe versiyonlarını güvenilir kaynaklardan bağlantı vererek çözmek durumunda kalıyoruz..


Sayfamızda yer verdiğimiz ve özellikle çizer takipçilerimiz tarafından zaman zaman problem oluşturabilen yabancı karikatür yarışmalarının çevirileri konusunda çokça e-mail alıyoruz.
Konuya açıklık getirerek çizer dostlara katkıda bulunmak isteriz.

Yayımladığımız yurt dışı karikatür yarışmalarının Türkçe çevirileri, sayfamız editörlerince yapılmamaktadır. Bu nedenle yabancı karikatür yarışmalarının Türkçe versiyonlarını güvenilir kaynaklardan bağlantı vererek çözmek durumunda kalıyoruz. 

Bugüne kadar Kozyurt Blog ve Karikatürcüler Derneği'nin çeviri konusundaki titiz çalışmalarına dayalı olarak bu iki adresi referans aldık ve sayfalarımızda kaynak gösterdik. Göstermeye de devam ediyoruz. Ayrıca bazen Google Translate'in çeviri özelliğinden de yararlanarak (ve tabi bazı cümle düşüklüklerini düzenleyerek) sayfamızda  yer veriyoruz.

► Cartoon Colors'da bir yabancı karikatür yarışması yayımlandıktan sonra sık sık sözkonusu yarışma haberini kontrol etmeleridir. İlgili yarışmanın ulaşabildiğımız Türkçe versiyonunun bağlantı adresine, haberin bitiminde sayfanın altında yer veriyoruz.◄

(Resim:1)- Yarışma Çeviri Bağlantı Adresi
İnternet üzerindeki karikatür haber sitelerinde & platformlarında yayımlanan yabancı herhangi bir karikatür yarışmasının (özellikle İngilizce) çevirisi zaman almaktadır. 


➽ Okuyucularımızdan yapmalarını istediğimiz şey; Cartoon Colors'da bir yabancı karikatür yarışması yayımlandıktan sonra sık sık sözkonusu yarışma haberini kontrol etmeleridir. İlgili yarışmanın ulaşabildiğımız Türkçe versiyonunun bağlantı adresine, haberin bitiminde sayfanın altında yer veriyoruz.(Resim: 1)

➽ Bir diğer yapabileceğiniz pratik çözüm, yukarıda söz ettiğimiz Kozyurt Blog ve Karikatürcüler Derneği'nin ilgili yarışma çeviri haberlerini kendi sayfalarında doğrudan takip / kontrol etmektir. 
Eğer bir yarışmanın iyi bir çevirisi yapılmış şekilde Türkçesi bize ulaştırılırsa, o habere sayfamızda yer vereceğimizi de belirtelim.

➽ Eğer yarışmanın genel bilgileri hakkında ön bilgi sahibi olmak isterseniz, Google Translate'in çeviri özelliğinden yararlanıp, diğer orjinal çevirileri de takip edebilirsiniz. 🔴
---------------
Kozyurt Blog >>
Karikatürcüler Derneği >>
Google Translate >>