İzmir Karikatür Müzesi Kapanıyor.. Son Sergiye Davet

🔴Son Katılım Tarihi: 08 Mayıs 2019. Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin kapanacak olması nedeniyle İzmir'de bir karikatür sergisi düzenlenecek. Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek bu..


İzmir Karikatür Müzesi Kapanıyor.. Son Sergiye Davet..

İzmir'de 2012 yılından bu yana çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmış olan Konak Belediyesi Karikatür Müzesi kapanıyor. Bu nedenle son bir karikatür sergisi düzenlenecek. 

Gerçekleştirilecek bu veda sergisine tüm karikatürcüler davetli. Baskıya elverişli eserlerde konu "Serbest" olacak.


Konak Belediyesi Karikatür Müzesi'nin kapanacak olması nedeniyle İzmir'de bir karikatür sergisi düzenlenecek. Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek bu veda sergisine tüm karikatürcüler davetli..

20 Ocak 2012 tarihinde açılışı yapılan Konak Belediyesi Karikatür Müzesi kapanıyor. Bu nedenle düzenlenecek son sergiye bütün karikatür çizerleri davet ediliyor. Gönderilecek eserlerin konusu "Serbest" olacak.

Mülkiyeti Kızılay’a ait olan bina Konak Belediyesi tarafından yenilenerek Neşe ve Karikatür Müzesi adıyla hizmete sokulmuştu. Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin yıllık sergi programının gerçekleştirildiği bunun yanı sıra çeşitli karikatür etkinliklerine de evsahibi olan Müze, Kızılay’ın belediye ile imzaladığı sözleşmeyi yenilememesi sebebiyle binadaki faaliyetine son veriyor.

Karikatürlerin, baskıya elverişli olacak şekilde en geç 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü akşamına kadar karderizmir@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. ⬤
---------------
karderizmir@hotmail.com
Websayfası >>
Benzer Haber:
Konak Belediyesi Karikatür Müzesi >>
(Kaynak: KarDerİzmir)


Konak Belediyesi
Karikatür Müzesi
İzmir - Türkiye
(Foto: CartoonColors)