Siyaset Karikatüründe Mükemmeliyet İçin Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018 Hindistan Sonuçları

🔴Hindistan'ın Bangalore şehrinde düzenlenen "Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018" karikatür yarışması sonuçları açıklandı. "En İyi Yabancı Karikatür 2018" ödülünün birinciliğini Karadağ'dan Darko DRLJEVIC kazanırken, Çin'den Liu..


"Siyaset Karikatüründe Mükemmeliyet İçin" Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018
Hindistan Sonuçları..


Hindistan'ın Bangalore şehrinde bu yıl yapılan "Siyaset Karikatüründe Mükemmeliyet İçin Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018" (Maya KAMATH Memorial Awards For Excellence In Political Cartooning, 2018, Indıa) karikatür yarışmasının sonuçları belli oldu. Üç kategoride gerçekleşen değerlendirme sonucunda ödül kazananlar belirlenmiş oldu..


Hindistan'ın Bangalore şehrinde düzenlenen "Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018" karikatür yarışması sonuçları açıklandı. "En İyi Yabancı Karikatür 2018" ödülünün birinciliğini Karadağ'dan Darko DRLJEVIC kazanırken, Çin'den Liu QUIANG da ikinci oldu.

Hindistan'ın Bangalore şehrinde bu yıl yapılan "Siyaset Karikatüründe Mükemmeliyet İçin Maya KAMATH Anma Ödülleri 2018" (Maya KAMATH Memorial Awards For Excellence In Political Cartooning, 2018, Indıa) karikatür yarışmasının sonuçları belli oldu. Üç kategoride gerçekleşen değerlendirme sonucunda ödül kazananlar belirlenmiş oldu.

"Hint Karikatürcüler Ödülleri" kategorisinde Mumbai'den Prashant KULKARNI "Birincilik Ödülü"nü alırken, Ranebennur'dan Malatesh GARADIMANI "İkincilik Ödülü"ne layık görüldü. Delhi'den Vikram Kumar NAYAK ise "Üçüncülük Ödülü"nün sahibi oldu.

Bu bölümün "Jüri Özel Ödülleri"ni kazanan çizerler şunlar; Alok NIRANTAR (Pune), Manoj CHOPRA (Jammu & Kashmir) ve Prabhakar WAIRKAR (Mumbai).

"En İyi Yabancı Karikatür 2018" ödülünün birinciliğini Karadağ'dan Darko DRLJEVIC kazanırken, Çin'den Liu QUIANG da ikinci oldu. Bu kategoride beş (5) çizere de "Sertifika" verildi. Bu isimler, Javad TAKJOO (İran), Jitet KOESTANA (Endonezya), Dr. Shaharam RAZAEI (İran), Alexander DUBOVSKI (Ukrayna) ve Pedram FAROKHNIA (İran).

Yarışmanın gençler kategorisinde verilen "En İyi Genç Karikatürcüler" ödüllerinde birincilik Jharkhand'dan Suprabho  ROY'un oldu. "ikincilik Ödülü" de Mumbai'den Atharva VANAKUNDRE verildi.

Yarışmada "En İyi Genç Karikatürcü" ödülü için 33, "En İyi Yabancı Karikatür 2018" ödülü için de 122 eser değerlendirildi. ⬛

Kazananlar
Hint Karikatürcüler Ödülleri
1. Ödül- Prashant KULKARNI (Mumbai)
2. Ödül- Malatesh GARADIMANI (Ranebennur)
3. Ödül- Vikram Kumar NAYAK (Delhi)

Jüri Özel Takdir Ödülleri
1- Alok NIRANTAR (Pune)
2- Manoj CHOPRA (Jammu & Kashmir)
3- Prabhakar WAIRKAR (Mumbai)

En İyi Yabancı Karikatür 2018
1. Ödül- Darko DRLJEVIC (Karadağ)
2. Ödül- Liu QUIANG (Çin)

Sertifika
1- Javad TAKJOO (İran)
2- Jitet KOESTANA (Endonezya)
3- Dr. Shaharam RAZAEI (İran)
4- Alexander DUBOVSKI (Ukrayna)
5- Pedram FAROKHNIA (İran)

En İyi Genç Karikatürcüler
1. Ödül- Suprabho ROY (Jharkhand)
2. Ödül- Atharva VANAKUNDRE (Mumbai)

Jüri:
Girish KARNAD, Noted Playwright and Actor
Balan NAMBIAR, Noted Artist and Sculptor and Senior Cartoonists
B. G. GUJJARAPPA

Satish ACHARYA
------------
Yarışma Kuralları >>
Facebook >>

Jüri Üyeleri