Karikatürcü İbrahim TAPA Hayatını Kaybetti

🔴Karikatür çizeri İbrahim TAPA, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü yaşama veda etti. Bir kaç ay önce rahatsızlık geçirmiş olan TAPA, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Sürekli Basın Kartı Sahibiydi. Karikatürcü İbrahim TAPA'nın vefatı dolayısıyla..

---

Karikatürcü İbrahim TAPA Hayatını Kaybetti..

Karikatür çizeri İbrahim TAPA, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü yaşama veda etti. Bir kaç ay önce rahatsızlık geçirmiş olan TAPA, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Sürekli Basın Kartı Sahibiydi..

Karikatürcü İbrahim TAPA'nın vefatı dolayısıyla web sayfasında kısa bir açıklamaya yer veren Karikatürcüler Derneği "Sevgili dostumuz karikatür sanatçısı İbrahim TAPA’yı kaybettik. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz." paylaşımında bulundu..


Karikatür çizeri İbrahim TAPA, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü yaşama veda etti. Bir kaç ay önce rahatsızlık geçirmiş olan TAPA, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Sürekli Basın Kartı Sahibiydi.

Karikatürcü İbrahim TAPA'nın vefatı dolayısıyla web sayfasında kısa bir açıklamaya yer veren Karikatürcüler Derneği "Sevgili dostumuz karikatür sanatçısı İbrahim TAPA’yı kaybettik. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz." paylaşımında bulundu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında ise "Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren İbrahim TAPA’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

İbrahim TAPA’nın cenazesi 16 Nisan 2019 Salı günü öğle namazının ardından Levent Camisi’nden alınarak Gelibolu Cumalı Köyü Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 🔴

     İbrahim TAPA     
1950 yılında Biga Çanakkale’de doğdu. Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunu. Mesleğe 1974 yılında Gırgır Dergisi’nde başladı. "Saklambaç", "Gün", "Fırt", "Milliyet", "Hür Ses" ve "Hür Gün"de çalıştı. Ressam, Sayfa Sekreteri, Karikatürcü olarak görev yaptı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karikatür ödülleri sahibi olan TAPA sürekli basın kartı taşıyordu.
---------------
İbrahim TAPA Portreleri (Galeri) >>
İlgili Haberler:
Medya Tava >>
Karikatürcüler Derneği >>
Benzer Haberler >>
Aralık Ayı Konuğu İbrahim TAPA İdi >>


İbrahim TAPA
Karikatürcü
(1950 - 15 Nisan 2019)