16 Nisan 2019 Salı

Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019 Almanya Seçilenleri

🔴Almanya'da Kuzey Ren - Vestfalya eyaletinde yer alan Hilden şehrinde düzenlenen "Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019" (The Fifth of Hilden Cartoon Biennale 2019 Hilden Germany) sergisine seçilenler belirlendi. Yalnızca 1..


Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019 Almanya Seçilenleri..



Almanya'nın Hilden şehrinde düzenlenen "Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019"un sergiye seçilenleri belirlendi ve en iyi 100 karikatürden oluşan sergi 12 Nisan'da açıldı.. 
77 ismin yer aldığı listede Türkiye'den Ahmet AYKANAT ile Mehmet ZEBER bulunuyor..




Almanya'nın Hilden şehrinde düzenlenen "Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019"un (The Fifth of Hilden Cartoon Biennale 2019 Hilden Germany) sergiye seçilenleri belirlendi ve 28 Nisan'a kadar sürecek 100 eserden oluşan sergi 12 Nisan 2019 tarihinde açıldı. Sadece 1 kişiye ödül verilecek yarışmanın sergisine 77 isim seçildi. Listede Türkiye'den iki çizer yer alıyor.


Almanya'da Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan Hilden şehrinde düzenlenen "Hilden Beşinci Karikatür Bienali 2019" (The Fifth of Hilden Cartoon Biennale 2019 Hilden Germany) sergisine seçilenler belirlendi ve 100 eserden oluşan sergi 12 Nisan 2019'da açıldı. Yalnızca 1 kişiye 500 EURO ödül verilecek yarışmanın bu sergisine 77 isim seçildi. Seçilen isim listesinde Türkiye'den Ahmet AYKANAT ile Mehmet ZEBER yer alıyor.

Almanya'nın izleyici ödülünü beklediği karikatürler platformu serginin son gününde açıklanacak. Kapsamlı basın çalışmaları sergi kataloğu da hazırlanacak. Açılış ise Hilden şehri belediye başkanının himayesinde gerçekleştirildi. Sergi 28 Nisan 2019 Pazar gününe kadar açık kalacak.  

Yarışmanın jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor; Walter JANECK, Andreas HAUSWIRTH, Karin MACHAN, Monika MEDAM, Hildegard SKIRDE, Friedel WARHUS ve Christof GEMEINER. 🔴
---------------
Yarışma Kuralları / Rules >>
Seçilenler Listesi >>
Websayfası >>
Kaynak >>


Sergi Katılımcılarının Listesi:
Agim SULAJ, (İtalya-Italy)
Ahmed Samir FARID, (Mısır-Egypt)
Ahmet AYKANAT, (Türkiye-Turkey)
Aimeur YOUCEF, (Cezayir-Algeria)
Alexander DUBOVSKI, (Ukrayna-Ukraine)
Alexei Talimonov, (Büyük Britanya-Great Britain)
Andreas ACKERMANN, (Almanya-Germany)
Behzad GHAFARIZADEH, (Kanada-Canada)
Bernard BOUTON, (Fransa-France)
Birte STROHMAYER, (Almanya-Germany)
Dieter BEVERS, (Belçika-Belgium)
Burkhard FRITSCHE, (Almanya-Germany)
Chen GUO, (Çin-China)
Christian Born  (Almanya-Germany)
Constantin Sunnerberg (Belçika-Belgium)
Darko DRLJEVIC, (Karadağ-Montenegro)
David EVZEN, (Almanya-Germany)
Dirk Meisner  (Almanya-Germany)
Dominik JOSWIG, (Almanya-Germany)
Eder SANTOS, (Breazilya-Brazil)
Edwin Perales GONZALEZ, (Peru-Peru)
Ehsan GANJI, (İran-Iran)
Emad SALEHI; (İran-Iran)
Ermengol TOLSA, (İspanya-Spain)
Frau Yalda HASHEMINEZHAD, (İran-Iran)
Frau Yang XIA, (Çin-China)
Frau Zhaleh YOOSEFINEZHAD, (İran-Iran)
Hadi LAGZIYAN, (İran-Iran)
Hamed Yousefi (İran-Iran)
Hamid SOU oufi (İran-Iran)
Hans HABER, (Almanya-Germany)
Homayoun Abdolrahimi (İran-Iran)
Ivan FLAMMIA, (İtalya-Italy)
Jin XIAOXING, (Çin-China)
Jacqueline RIEGER, (Almanya-Germany)
Jan TOMASCHOFF, (Almanya-Germany)
Jitet KUSTANA, (Endonezya-Indonesien)
Jose Antonio COSTA, (Brezilya-Brazil)
Jose Manuel LOAYZA, (Peru-Peru)
Junior LOPES, (Brezilya-Brazil)
Karin MIHM, (Almanya-Germany)
Keyvan VARESI (İran-Iran)
Khaleghi SAHAR, (İran-Iran)
Mahmudjon ESHONKULOV, (Özbekistan-Uzbekistan)
Manuela MARL, (Avusturya-Austria)
Marcus GOTTFRIED, (Almanya-Germany)
Marian LUPU, (Romanya- Romania)
Mehmet ZEBER, (Türkiye-Turkey)
Michal GRACZYK (Polonya-Poland)
Milorad RANKOV, (Sırbistan-Serbia)
Miroslav NOWAK, (İrlanda-Irland)
Mohammad RAEI, (İran-Iran)
Ngaioo U HAN KYI (Myanmar-Myanmar)
Nima HOSEINZADEH, (İran-Iran)
Oliver OTTITSCH, (Avusturya-Austria)
Pascal KIRCHMAIER, (Almanya-Germany)
Peter THULKE, (Almanya-Germany)
Peter Zimmer SOBE, (Almanya-Germany)
Prof Guido KUEHN, (Almanya-Germany)
Raed KHALIL, (Suriye-Syria)
Rainer EHRT, (Almanya-Germany)
Ralf BÖHME, (Almanya-Germany)
Ridha RICHA, (Almanya-Germany)
Ross THOMSON, (Büyük Britanya-Great Britain)
Shahrokh HEIDARI, (Fransa-France)
Sharam REZAI, (İran-Iran)
Soleiman MAMRAHIMI, (İran-Iran)
Steffen GUMPERT, (Almanya-Germany)
Steffen JAHSNOWSKI, (Almanya-Germany) 
Stephan BUSSE, (Almanya-Germany)
Stephan PROVIJN, (Belçika-Belgium)
Uli DOERING, (Almanya-Germany)
Qiao WEI, (Çin-China)
Wang QI, (Çin-China)
Venkatesh JAKKULA, (Hindistan-India)
Veselin ZIDAROV, (Bulgaristan-Bulgaria)
Yousef ALIMOHAMMADI, (İran-Iran)