2019'un Editoryal Karikatürde "Pulitzer" ödülü Çizer Darrin BELL'e Verildi

🔴Amerika'nın en prestijli ödüllerinden biri olan Pulitzer Ödülü bu yıl ilk kez Afrika kökenli bir Amerikalı'ya verildi. Gazete çizeri Darrin BELL bu ödülün 2019'daki sahibi oldu. 2019'un Editoryal Karikatürde "Pulitzer" ödülü Amerika'nın..
2019'un Editoryal Karikatürde "Pulitzer" Ödülü Çizer Darrin BELL'e Verildi..

Amerika'nın en prestijli ödüllerinden biri olan Pulitzer Ödülü bu yıl ilk kez Afrika kökenli bir Amerikalı'ya verildi. Gazete çizeri Darrin BELL bu ödülün 2019'daki sahibi oldu..

2019'un Editoryal Karikatürde "Pulitzer" ödülü Amerika'nın Sacramento bölgesinde yaşayan çizer Darrin BELL'e verildi.


Amerika'nın en prestijli ödüllerinden biri olan Pulitzer Ödülü bu yıl ilk kez Afrika kökenli bir Amerikalı'ya verildi. Gazete çizeri Darrin BELL bu ödülün 2019'daki sahibi oldu.

2019'un Editoryal Karikatürde "Pulitzer" ödülü Amerika'nın Sacramento bölgesinde yaşayan çizer Darrin BELL'e verildi.
1922'den beri verilmekte olan ödüllü editoryal karikatür Pulitzeri'nin 2019'daki kazananı ilk Afrika kökenli Amerikalı Darrin BELL oldu.

Pulitzer'in açıkladığı gibi, “Haklarından mahrum edilmiş toplulukları etkileyen, Trump yönetimini çevreleyen siyasi kargaşada yalanlar, ikiyüzlülükler ve sahtekarlıklar söyleyen güzel ve cesurca yayımlanan karikatürler için” 2019 kazananını seçti. 

Darrin BELL Hakkında..
(Çeviri: Google Translate)

Darrin BELL, medeni haklar, pop kültürü, aile, bilim kurgu, senaryo bilgeliği ve nihilist felsefe gibi konuları yönlendirirken, genellikle geleneksel olarak reddedilen rollere konu verir.

BELL, serbest yayıncılık karikatür kariyerine 1995 yılında 20 yaşında başladı. İlk satışı LA Times'a yapıldı ve ardından her hafta ona bir karikatür verdi. 
Ayrıca karikatürlerini San Francisco Chronicle ve Oakland Tribünü'nün bulunduğu eski ANG gazetelerine sattı.

UC Berkeley'de siyaset bilimi büyüklüğünü sürdürürken BELL, Daily California'daki editör karikatüristi oldu. Çalışmaları birkaç California Intercollegiate Press Association Ödülü ve SPJ Mükemmellik Ödülü'nü kazandı ve Charles M. Schulz Ödülü için iki kez ikinciliği kazandı ve Locher Ödülü'nde de ikinci oldu.
Müslüman öğrenciler BELL’in 9-11 editöryal karikatürünü protesto ettiler ve onu ulusal dikkatine çekti.

“Müslüman-Amerikalılar, profilden ve zulümden anlaşılır bir şekilde korkuyorlardı. Bu korku ile karşı karşıya kaldığınızda, bazılarının bir karikatürü fena halde yanlış yorumlamaları kaçınılmaz” dedi. “Ancak irrasyonel tepkiler korkusundan - veya birçok kişinin rahatlatıcı görüntüler dışındaki herhangi bir şey için“ çok yakında ”diyeceği bilgisine izin veremezsiniz - doğru olduğuna inandığınızı söylemekten alıkoyamazsınız. Samimiyet için asla ‘çok erken’ olmadığına inanıyorum.”
BELL iki sendika çizgi roman yaratıyor, Candorville ve Rudy Park ve bir storyboard sanatçısı. Los Angeles'ta yaşıyor.
---------------
Webayfası >>
Websayfası / Candorville >>
Facebook >>
Twitter >>
Youtube >>
Darrin BELL Editorial Cartoons / Facebook >>
Video:
Soykırım Reddi (Fransa ve İtalya, 1915 Ermeni Soykırımı'nı Türkiye'den tanıdı) >>
İlgili Haberler:
Washington Post >>
Patrteon >>

Darrin BELL