11. Altın Çizgi Karikatür Yarışması Sonuçlandı

🔴İzmir Rotary Kulübünün iki (2) yılda bir olmak üzere bu yıl 11.sini düzenlediği çocuklara yönelik "Altın Çizgi Karikatür Yarışması"nın sonuçları açıklandı. 5 Nisan 2019 tarihinde değerlendirme toplantısını gerçekleştiren seçici kurul..
---

11. Altın Çizgi Karikatür Yarışması Sonuçlandı..

5 Nisan 2019 tarihinde değerlendirme toplantısını gerçekleştiren seçici kurul kazananları belirledi. 

Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi'nden İbrahim ATALAN "Birincilik Ödülü"nü kazanırken, İzmir Tanı Koleji'nden İdil GENÇ "İkincilik Ödülü"nün ve Sinop Boyabat Yaşar TOPÇU Bölge Ortaokulu'ndan Aziz GÖVELİ "Üçüncülük Ödülü"nü kazandı..


İzmir Rotary Kulübünün iki (2) yılda bir olmak üzere bu yıl 11.sini düzenlediği çocuklara yönelik "Altın Çizgi Karikatür Yarışması"nın sonuçları açıklandı.

5 Nisan 2019 tarihinde değerlendirme toplantısını gerçekleştiren seçici kurul kazananları belirledi. Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi'nden İbrahim ATALAN "Birincilik Ödülü"nü kazanırken, İzmir Tanı Koleji'nden İdil GENÇ "İkincilik Ödülü"nün ve Sinop Boyabat Yaşar TOPÇU Bölge Ortaokulu'ndan Aziz GÖVELİ "Üçüncülük Ödülü"nü kazandı. 

İzmir Karşıyaka Özel Çakabey Okulları öğrencisi Nisa ALTUN, Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Metehan Efe ASIR ve Kocaeli SEKA Çocuk Dostları Ortaokulu öğrencisi Hiranur AKTAŞ  yarışmada verilen üç (3) adet "Mansiyon Ödülü"nü kazanan çizerler oldular.

Geleneksel posta yoluyla 15 Mart 2019 tarihinde katılım süresi sona eren yarışmada amaç; "Gençlerimizin espri güçlerini kullanarak düşüncelerini bildirebilmelerini sağlamak ve karikatür sanatına genç nesillerden ilgi ve katılımı teşvik etmek." açıklanmış ve yarışma konusu "Tüketen Dünyada, Üreten İnsan" olarak belirlenmişti.

Yarışmanın seçici kurulu şu isimlerden oluştu; İzmir Rotary Kulübü Başkanı Aron DEBAS, Komite Başkanı Sevgi POSTOĞLU, Seramik Sanatçısı Yıldız ŞİMA, Kariikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet ASLAN ve karikatürcü Cem KOÇ. 🔴

Kazananlar:
Birincilik ödülü- 
İbrahim ATALAN (Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, Aydın)
İkincilik ödülü-
İdil GENÇ (Tanı Koleji İzmir)
Üçüncülük Ödülü- 
Aziz GÖVELİ (Yaşar Topçu Bölge Ortaokulu Boyabat Sinop)

Mansiyonlar:
Nisan ALTUN (Özel Çakabey Okulları Karşıyaka İzmir)
Metehan Efe ASIR (Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, Aydın)
Hiranur AKTAŞ (Seka Çocuk Dostları Ortaokulu Kocaeli)
---------------
Yarışma Kuralları >>

Jüri Üyeleri

Birincilik Ödülü:
İbrahim ATALAN
Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi
AYDIN

İkincilik Ödülü:
İdil GENÇ
Tanı Koleji
İZMİR

Üçüncülük Ödülü:
Aziz GÖVELİ
Yaşar TOPÇU  Bölge Ortaokulu
Boyabat, SİNOP

Mansiyon Ödülü:
Nisan ALTUN
Özel ÇAKABEY Okulları
Karşıyaka, İZMİR

Mansiyon:
Metehan Efe ASIR
Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi
AYDIN

Mansiyon:
Hiranur AKTAŞ
SEKA Çocuk Dostları Ortaokulu
KOCAELİ