5 Şubat 2019 Salı

PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019 Samarang Endonezya Katılımcı Listesi

Endonezya'nın Samarang şehrinde düzenlenen "PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019" (PAPB International Cartoon Festival 2019, Indonesia) katılımcılarının listesi yayınlandı. Katılımsüresi 1 Şubat'ta biten yarışmaya Türkiye'den..
---


PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019 Samarang Endonezya Katılımcı Listesi..

Endonezya'nın Samarang şehrinde düzenlenen "PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019" (PAPB International Cartoon Festival 2019, Indonesia) katılımcılarının listesi yayınlandı. 

Katılımsüresi 1 Şubat'ta biten yarışmaya Türkiye'den 'Profesyonel Kategori'de 29, 'Öğrenci kategorisi'nde ise 34 çizer katıldı.

(Son Güncelleme: 08.02.2019, Cuma)
Endonezya'nın Samarang şehrinde düzenlenen "PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019" (PAPB International Cartoon Festival 2019, Indonesia) katılımcılarının listesi yayınlandı. Katılımsüresi 1 Şubat'ta biten yarışmaya Türkiye'den 'Profesyonel Kategori'de 29, 'Öğrenci kategorisi'nde ise 34 çizer katıldı.


Bu yıl yarışmaya 'Profesyonel Kategori'de 57 ülkeden 390 karikatürcü 1091 adet eseriyle katılırken, 16 yaş ve altı 'Öğrenci Kategorisi'nde 7 ülkeden 328 öğrenci 420 karikatür gönderdi.

Konusu "Çeşitlilik İçinde Birlik" olan yarışmanın eleme seçimi 5 ve 6 Şubat tarihlerinde yapılacak. 

Yarışma organizasyonundan verilen bilgiye göre, 10-17 Şubat tarihlerinde sergi gerçekleştirilecek. 17 Şubat'ta "En İyi Eserler"in açıklanması ile yarışma takvimi işleyecek.

Açıklanan katılımcı listesinde adı bulunan çizerlerin bir yazım hatası varsa ya da katıldığı halde adı listede yer almıyorsa, yarışma organizasyonunun  e-posta adresi yoluyla iletişime geçmeleri öneriliyor: 
goldpencil.id@gmail.com.

Jüri: 
1. Jitet Koestana (Karikatürcü, Gold Pencil)
2. Suratno (Visual arts teacher at SMP Negeri 17 Semarang)
3. Koesnan Hoesie (Karikatürcü)
4. Kholid Zamzami (Teacher of SMP IT PAPB Semarang)
5. Abdul Arif (Karikatürcü, Gold Pencil)

---------------
Yarışma Kuralları >>
Websayfası >>
Fansayfası >>
Kaynak >>


PROFESSIONAL CATEGORY

ABD - USA
David Hafez
Gulek Kandirali
Marco Ramos
Roozbeh Jafarzadeh

Almanya - Germany
Sabine Voigt 

Avustralya - Australia
Louis Pol

Avusturta - Austria
Klaus Pitter

Azerbaycan - Azerbaijan
Seyran Caferli
Soltan Soltanli 

 BAE- UAE
Khaled Al Jaberi

Beyaz Rusya - Belarus
Marina Gorelova  

Belçika - Belgium
Constantin Sunnerberg
Luk Swerts
Luc Vernimmen
Norbert Van Yperzeele
Patric Heymans
Paul Kempeneers
Scols Armand

Bosna Hersek - Bosnia - Herzegovina
Resad Sultanovic  

Brezilya - Brazil
Allison Ortis Affonso
Bruno Luup
Eder Santos
Ferreth
Jesse Ribeiro
J . Bosco
Jorge Luis Cardoso Pereira
Liz Franca
Marcelo Ferreira  
Mario Dimov Mastrotti
Mello
Osvaldo DaCosta
Ronaldo Cunha Diaz

Bulgaristan - Bulgaria
Anatoliy Stankulov
Tenev Zhivko – GISSEN
Tsocho Peev
Valery Aleksandrov

Cezayir - Algeria
Youcef Aimeur

Çekya - Czechia
Evzen David
Jiri Srna
Tomas Trunecek

Çin - China
Cai Waidong
Guibao Gai
Jia Rui Jun
Jiliang Wu 
Jin Xiao Xing
Lan Bo
Li Hai Feng
Li Jingshan
Li Yan Nian
Lijie Yang
Liu Qiang
Liu Xihua
Lu Nan
Qi Jing Yan
Qiao Wei
Shaowei Zhu
Shen Hong Li
Wang Qi
Yang Xiaoba
Yu Liang
Zhao Yunsheng Hi

Endonezya - Indonesia
Aan Adi Jaya
Achmad Cholid
Affan Siregar
Agus Doni Prasetyo
Agus Eko Santoso
Agus Widodo
 Agus Yon
Ahmad Shodiq
Ahmad Sufiaturrahman
Alamin ZB
Amoengbungsu [Makmun]
Bambang Marsatriantoro
Bambang Sulistyo
Bayu Suyatna
Budi HP
Danny Yustiniadi
DBROS
Den Dede
Diana
Dianayu Juwitasari
Dien Yudha
Doddy Iswahyudi
Dwiwanto Waluyo
Edi Dharma
Eko Supa
Fajar Nursyamsujati
Farid kholili
Faried Januar
Ferdian Udiyanto
Fetia Safitri
Fitriyadi
Gema Samudra S
Giantsugianto
Gino Kamyanto
I Kadek Dwi Noorwatha
Ibnu Syakbani
Jadud Soemarno
Joko Luwarso
Kharismayani
Khoiril Mawahib
Leo Wahyudi
M. Iskandar
M. Syaifuddin
Marochin
Maryanti Nurjanah
Muh. Fadly Saleh
Muhammad Darus
Muh.Muslih
Mulyana Silihtonggeng
Mulyo Gunarso
Nuriarta Iwayan                         
Nurul Hikmah Lukman
Pratiwi Ambarwati
Rima Swardani
Riska Gandari
Rizal Adhy Putra
Sardi AF 
Sandy Yudi Harto
Sigit Purnomo Adi
Soeprie Ketjil
Sumarmo
Sungging Priyanto
Supradaka
Supriyanto
Timbul Yuliyono
Tiyok Black
Wahyu Kokkang
Wahyu Siswanto
Wahyudi
Wisnu Mudito
Yustianus Anang Jatmiko
Zainal Abidin
Zainal Beta

Estonya - Estonia
Ester Lauringson

Fas - Marocco
Abdellah Jabran
Derkaoui Abdellah
Hicham Boudra
Naji Benaji
Rachid Amghouze

Filipinler - Philippines
Bern Fabro
Zachary Borromeo
Omar Ramon

Finlandiya - Finland
Heino Partanen
Joel Ohisalo

Fransa - France
Bernard Bouton
Nader Hafezi

Hırvatistan - Croatia
Damir Novac
Marko Ivic
Milos Panic

Hindistan - India
Akash SHINGVI
Ajit Kamat
Anthoti PRABHAAKAR
Bhoopathi Tuniki
B.V Panduranga Rao
CH. Kiran Kumar
Karlapalem  NIRANJAN
Konda Ravi PRASAD
Krishna KumariSamal
Malatesh M Garadimani
Manoj CHOPRA
Munduru Sekhar Rao
N V Ramana Murthy
T. Gangadhar
Thakur Balbeer Shingh
TVG Manon
Venugopal Galisetty

Hollanda - Nederland
Peter Nieuwendijk 
Willem Rasing

Irak- Irak
Qasim Qapalan
Sameer Malek
,
İngiltere - England
Alexei Talimonov
Stephen Mumberson

İran - Iran
Abbas Naaseri
Ahmad Hajibabaei
Ahmad Reza Sohrabi
Aida Sajedi
Ali Ghanaat
Ali Jahanfar
Ali Shafei
Ali Faridradpour
Alireza Karimi MOGHADDAM
Alireza Pakdel
Amir Khaleghi
Atefeh Yaryan
Davoud Houshmand Taghi Abad
Ehsan Cheraghi Iranshahi
Esmael Babaei
Faeze Ahmadnia
Fatemeh Mansoury fard
Heibat Ahmadi
Hamid Ghalijari
Hamid Shokouh
Homayoun  ABDOLRAHIMI
Hossein Kazem
Iman Nouri Najafi
Jaber Asadi
Javad Abdolhuseini
Keyvan  Varesi
Khodayar Naroei
Mahdiyeh Kalantary
Majid Amini
Mahmoud  Barkhordari
Mansoure Dehghani
Maryam Fathi
Masoud Ziaei Zardkhashoei
Miss Zhalehyoosefinezhad
Mohammad Hosain Akbari
Mohammad  Javandoost
Mohammad Mahmoudi
Mohammad Saleh Razm Hosseini
Mohsen Saqar Jouqi Farahani
Mohsen Zarifian
Nahid Maghsoudi
Neda Tanhaeimoghadam
Neda Khodaverdi
Payam Pourfalah
Rahim Baghal Asghari Baghmisheh
Rezwan Parsa
Saeed Sadeghi
Salar  Eshratkhah
Sarah Asadi
Sepideh Aghaei
Shahrzad Asaad
Sholeh Pardakhtim
Vahideh Jalalat
Yogoubi Majd
Yalda Hasheminezhad
Yousef Alimohammadi
Yaser Delfan

İskoçya - Scotland
Peter Herron

İspanya - Spain
David Vela
Josef Prchal
Juli Sanchis Aguado
Luis Mendiguren TARRES
Omar Peres

İtalya - Italy
Andrea Pecchia
Ciro D’ Oriano
Cristina Bernazzani
Emilio ISCA
Friedrich Tasser
Gabriele Corvi
Mariagrazia Quaranta
Mario Russo
Nicola Bucci
Tomaso Marcolla
Zordan Danielle

Karadağ - Montenegro
Darko Drljevic
Dragomir Djukic
Lagator Luka

Kazakistan - Kazakhstan
Aidarbek Gazizov

Kıbrıs - Cyprus
Musa Kayra  

Kolombiya - Colombia
Luis Fernando Hincapie ECHEVERRIECHEVERRI
Juan Camilo Lopera ARROYAVE
Zapata Mora

Kostarika - Costarica
Ferreol Murillo

Küba - Cuba
Brady Izquierdo
Marlon Pablo Napoles Vega
Ramiro Zardoya Sánchez

Litvanya - Lithunia
Vladimiras Beresniovas

Makedonya - Macedonia
(Northern Republic of Macedonia)
Georgijevski MIRO
Jordan  Pop  Iliev
Keti Radevska
Tode Risto Blazevski
Zlatko KRSTEVSKI

Mısır - Egypt
Dina Abdelgawad Shosha
Fawzy Morsy
Mohamed Bojal
Wesam Khalil

Myanmar - Myanmar
Kaung Zaw Htet
Ngai Oo

Nijerya - Nigeria
Azuka Christopher Nwokocha

Nikaragua - Nicaragua
Wilber Chavarria Centeno

Özbekistan - Uzbekistan
Husan M. Sodiqov
Makhmud Eshonqulov

Peru - Peru
Pepe Sanmartin
Walter Toscano
Edwin Perales GONZALEZ

Polonya - Poland
Alicja Wieczorek
Czeslaw Przezak
Dariusz Dabrowski
Henryk Cebula
Izabela Kowalska Wieczorek
Jacek Majcherkiewicz
Krzysztof Suski
Piotr Depta Klesta
Tadeusz Krotos
Zbigniew Kolaczek

Portekiz - Portugal
Ricardo Ferreira

Romanya - Romania
Cornel – Marin Chiorean
Doru Axiente
George Licurici
Horia CRIȘAN & Bogdan PETRY
Liviu Stanila
Marian Avramescu
Marian Lupu
Mihai Boboc

Rusya - Russia
Aleksandr Zudin
Aleksei Kivokurtsev
Alexander Shmidt
Alexander Telegin
Chernyshev Zhenya AGE
Chesnokov Andrey
Chernyshev Nickolay
Eliseeva Dasha
Irina Galchina
Misha Chernyshev
Natasha Gornovaya
Oleg Yudin
Pasha  Chernysev
Seremenko Vladimir
Sinchinov Evgeniy
Valentin Druzhinin
Valery Tarasenko
Vladimir Soldatov
Vladimir Vasiliev
Sokolov Sergey V

Sırbistan - Serbia
Aleksandar Petrikanovic
Borislav Stankovic-STABOR
Dragan Stoskovic
Filip Karan
Goran Celicanin
Goran NOVAKOV
Jovan Turcinovic
Milan Hlevovoj
Milan Kusmuk
Milanko Kalicanin
Milenko Kosanovic
Mileta Miloradovic
Miodrag Pavicevic
Miroslav Jakovljev
Slobodan Trifkovic
Todorovic Bobisa
Toso Borkovic
Uros Maksimovic
Vaso Krcmar
Vukasin Milicevic

Suriye - Syria
Raed Khalil

Tayland - Thailand
Tawan Chuntra

Türkiye - Turkey
Ali Hakan ALAN
Ali Kemal Evyapan
Ayten KÖSE
Babek Rustamzsde
Bahareh Ahmadi
Bulent Han
Cem Koc
Coskun Gole
Engin SELÇUK
Evren Tural
Hilmet Cil
Hilal Ozcan
İ.Serdar SAYAR
Kaan Saatci
Mehmet Zeber
Mete Ağaoğlu
Muhittin Koroglu
Murat Ozgen
Musa Gumus
Oguz Gurel
Omer Cam
Önder Önerbay
Recep Bayramoglu
Recep Ozcan
Saadet Demir Yalcin
Salih Kutukcu
Selma Kosa
Seyit Saatci
Yuksel Cengiz

Ukrayna - Ukraine
Alexander DUBOVSKY
Eugene Grigoriev
Kazanevsky Vladimir
Konstantin Kazanchev
Michael Mayevsky
Oleg LOKTYEV
Oleh Smal
Oleksiy Kustovsky
Sergei Semendyaev
Vyacheslav Kaprelyants

Uruguay - Uruguay
Leslie RICCIARDI

Ürdün - Jordan
Osama Hajjaj

Yeni Zelanda - New Zeland
Isagani Alamani

Yunanistan - Greece
Augoustinos Kissamitakis
Demetrios Coutarelli
Ovidiu SERB 

Zambiya - Zambia
Simon NSAKA

...
Samane Fakhrodini
Sheriasadi





STUDENTS CATEGORY

Endonezya - Indonesia
ABEL
ABI ROZZAQ
Abyan Akmal F
ADAM ABRI FRENDI Pradana
ADAM ARDI'nin W
ADELIA DWIRA O
ADIBAH AYU
Adinda NURLITA
ADITIA DEWA P
AGAN
AISYAH Adinda ARDHAN
Akmal R.H
Aldila PUTRI valia
ALIFA CHOIRUNNISA
Alino
ALMAYTHA P
AMANDA ROSITA
AMELİA DEWI saraswati
AMELİA Syifa ISFAHAN
ANANTA Ramadhani
andika DHAFA
Andika TRI P
ANDRE Sheva FERDIAN
Angga Permana
ANGGITA DAG A
ANIS SAMROTUS S
ANISA DEWI S. W
ANISA TRI Hapsari A. s
Anna Cahya K
Annisa NURHAYATI
ARDHIKA
ARDIATMA Rızkı P
ARGA ARISONA
ARGATA K. W
ARIEL
ARVIN SATYA P
Aulia NURFATIKA
Aulia SEVIRA P. P
AURA Syifa S
AURELIA ericka M.R
BARRV DAG S
BONAVENTURA IVANKA BEREHMAN. SA K
BRYAN ARDIYANTO
BULAN Ramadhani
BURHAN ADAM
cantik Y
CATARINA YOLANDA BINTANG
CHINTYA RAHMA PUTRI
CHOLIL T
HIRİSTİYAN
CHRISTINA MARTHA BULAN
CHURUN Aini
CINDY AURIL W
Clarisa AYU P
Cücük IKA Natasya
DAFA EZAR S
Daffa FAREL V
Daffa Fauzan
DAVID Prasetyo
DEA Nisan LIANA
DESANDY ALRISTA
DeVita selia Susanti
DEVY SULISTIANING Tías
Dhiya Yapılan mineralojik incelemeler Uzunçarşı Hanife
Dhiya Yapılan mineralojik incelemeler Uzunçarşı Hanife
DIAN ARSANTI
Dianda Indera SETYA
DIEGO Valdano A. S
Dinda PUTRI R
DIPA BÜYÜK ROZAK
Dista AYU Permata S
Dita SARININGSIH
Diyan RAHMA Imany
DAG ERAWATI
EDO JULIUS A
ENGGAR PRATAMA
ERIKA DAG LAVENIA
ERLINA DAG NANDA
EXCEL Satria
Fadila NAFA PUTRI
Fajar Kurniawan
FARCHAN Raffy S
FARDILLA P. O
Farhan
FARID ANWAR R
FARREL Firdaus
Fatimah BUNGA SERGAYU
Fatır
Fauzan BINTANG S
Febriana PURWITA NINGTYAS
Ferdy H.U
Fika RANA G
Gilardino A.R
GITA CANTHIKA
GRACE ALFORSA JELLABING
HANUNG MEILASARI
MUTLU Cantika PUTRI
HARDIANA DAG P
HARIS PUJIANTO
HAYYU SYAFINA
HELDY PUTRI B. S
HELEN Purnama LEE
HELZA Restu K
HESTI DELA Puspita
İLHAM Puji WIRA P
İLHAM ROMADHONA
IMELDA Yudho M
INDRI NURAINI
IQBAL Darmawan
Jelita MEAZZA
jihan Aulia
JOFIANI P
Kamilah NARISWARI Pasaribu
KAREN MICHELLE S
Kartika PUTRI AMALIA
Kasih RASTA P
KESYHA SEVILLA P
KHAERUNISA Cahaya MEIVIA
KHOIRUL NUR S
KRISTINA Puspita SARI
LATIFAH septum R
Lintang DINI M
LOVELLINO PUTRA HARIYONO
LULU SALSABILA
LUTFHI IRVANSYAH
E, bagus S
E, EKA Saputra
M. ARBIAN
M. Rasya EZAR R
M. Rifai ALIE
M. SYAIKAH
MAHARANI Widya P
MAHMUDAH RAHMA A. A
Maulana ALVIN S
MEIVA Wulan S
MEREDITHA
MOHAMMAD Sigit W. R
Muhammed İkbal
MUHAMMED MACHFUDZ
MUHAMMED NAFAL
MUHAMMED Rizki D.P
MUHAMMED Sheva MASSARO
MUSLIKHAH AYU F
NABILA DAG ASTUTI
NABILA SHEVI Cı
Nabilah DAG T
NADIA SANDRA Aulia
NAGITA PUTRI NABILA
NAISYA PUTRI T
NANA Fitri SALSABILA
Narendra DÜWI S
Naufal DAG AH
Nayla Fauzia PJ T
Nazwa AMELIA S
NEVLYN AQILA DEVI S
NI MAS AYU Sekar ARUM
NICO
NOVİ ELIZA NF R
Novinka FRISA QADARSI
NUR AFNI S
NUR Fadila
NUR Ramadhani Azzahra
NURAINI Şaşal BELLA
Oddy ALFARIZA
OSAILA Sinta NUR B
OUTRI SULISTIYANA
OVA TRIMEILINA
Pandu ADI K
PRADHESTA Wirayuda
Puji AYUNINGSIH
PUTRI AYU AISYAH
PUTRI Dyah AYU Lestari
PUTRI Widya A
PYNGKAN OCTVIANA
RACMAT AJI W
Raditya NURASADI
RAFAEL P. A
Raihan Amanullah
RAMDHAN HS
RAUL VA R
Rayhan
REVA Nayla E
Rifky DANIEL A
RIO D. F
RISTIAN DAG SANTIKA
Rivaldo ADY JAYA P
RIZAL Azis P
Rizky NUR
ROSITA PUTRI A
SALMA DAG Aulia
SALSA YANSA RIKA A
SALSABILA H. P
SALSABILA SALWA Fadila
SAMUEL FEBRIAN
Sasmita MELINDA
Satria Sandya Buana
Satrio Cahya P
SHAFIIRA
SHANTI DEWI P
SILVIA VEBRI A
SITI Fadila
SITI Fatimah K
SOLATIN A
SRİ Puji
STEVANI TAMARA S. S
Swasti KRISVIA Hapsari
TEGAR PRAYITRO
TEGUH DANANG
THADDEA BELVA A.W
TIFAN ADE P
TIO AKBAR
Tirta BENING LAY KUNKSAY
TİTUS ARDI'nin H
TRI Ainur R
TRI WIDARYANTO
VIA DEVA F
Vicko Lesmana B
VICKY
VINCENZO DIO-Y
VITO
Vivie Lavista
VONITA EKA K
Wahyu Mukti AJI
YENİ FEBRIYANTI
Yessy Febriana
Zacky
ZUHRUL ANAM
Aditia Widodo Putra
Ahnaf FAUZY Zulkarnain
AMELİA PRIMA DYANTI Hasanah
ASYFA AYDEA Savira
DANCA ARFA Ramazan
DIMAS HIDAYANTO
Dina Rizki
Grace Adeline
Mentari Putri
NASYWA AYUDHIA NEGARI NAJA
NITIYA INDAH Lestari
Nuria Tasbiha Fitriani
QATHRUN ADA
Ristu Yuliani Pamungkas
Steve Konstantin Wibowo
Zenwa Guna Dwi Poyono
GINA
Aulia
MALICHATUN Najia
DEWI INDAH
Mahpiua Luta Oglala Siyu
Bunga Aisya
Anggita Najmi
Syaflia Aliya
Fauziah Nur Aida
Celine Angellee
Nuria

İran - Iran
Memarpour Ojen
Nafiseh Khansalar
Nasrin Norozy
Sarah Delfan

Mısır - Egypt
Omar Ahmed Abdel Wahab Hamdan
Farida Mahmaoud Hussein

Romanya - ROMANIA
David Alexandru

Rusya - Russia 
Alena Samsonova
Aliev Emir
Andrey Andrejchuk
Anferova Liza
Artem Khalimulin
Danil Paschenko
Eva Larkova
Fedor Chernyshev
Iliya Moseev
Karina Latypova
Katya Mersalova
Katya Schepotina
Kolmykov Kirilll
Kristina Koroteeva
Kseniya Alekseeva
Lada Krechetova
Lisovskaya Polina
Liza Bulanova
Liza Tusina
Max Magasumov
Milana Karmanova
Nastya Lybakina
Nikita Dobrynin
Pashenko Denis

Sırbistan - Serbia
David Konstantinovich
Ivana Alimpic
Leon Yuri Godner
MarkoAndjelkovic
Mihailo Steric
Nikola Golubovic
Ognjen Miojevic
Ognjen Stojanovic
Viktor Lazarevic

Türkiye - Turkey
Ada Kayra Yuksel
Arda Ince
Arif TOZCUER
Ayşe Berra ARIDİL
Ayşenur ÖKSÜZ
Azra Nur YAVUZ
Berat Berk yusufoglu
Beren Kaya
Berk Biy
Beyza KURT
Bilgesu Basaran
Cenk Emir Özen
Dila Atay
Efe ŞENER
Ege Yilmaz
Emir Çagan Uludag
Emre Barut
Erkin Kas
Eylül Naz Aksoy
Giray Mert Keçeci
Goktan Aktan
Hayrunnisa FIRAT
İlyas YILMAZ
Irmak Kambik
Kasim Alperkocadag
Metehan Yardimci
Semih SINOGLU
Semih Yener
Simge Çorumlu
Sudenaz DURU
Umut Basar Atbatiran
Uygar Emsen
Yusuf Efe Akbas
Zeynep Çorumlu