Endonezya Samarang PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019 Finalist Karikatürleri

🔴Endonezya'nın Samarang şehrinde düzenlenen "PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019"un (PAPB International Cartoon Festival 2019, Indonesia) finalist karikatürleri belirlendi. 5 ve 6 Şubat'ta yapılan jüri değerlendirmesi ile yapılan..


Endonezya Samarang PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019 Finalist Karikatürleri Seçildi..

Katılım süresi 1 Şubat'ta biten yarışmaya Türkiye'den 'Profesyonel Kategori'de 29, 'Öğrenci kategorisi'nde ise 34 çizer katılmıştı. Finale kalanlar arasında ise Türkiye'den profesyonel kategoride 8 çizer, öğrenci kategorisinde de 13 çizer bulunuyor..


Endonezya'nın Samarang şehrinde düzenlenen "PAPB Uluslararası Karikatür Festivali 2019"un (PAPB International Cartoon Festival 2019, Indonesia) finalist karikatürleri belirlendi. 5 ve 6 Şubat'ta yapılan jüri değerlendirmesi ile yapılan eleme sonrası finale kalan eserler belirlenmiş oldu. Bu seçim sonucunda profesyonel kategoride 100 eser, öğrenci kategorisinde ise 47 eser finale kaldı. 

Katılım süresi 1 Şubat'ta biten yarışmaya Türkiye'den 'Profesyonel Kategori'de 29, 'Öğrenci kategorisi'nde ise 34 çizer katılmıştı. Finale kalanlar arasında ise Türkiye'den profesyonel kategoride 8 çizer, öğrenci kategorisinde de 13 çizer bulunuyor.

Seçilen finalist karikatürler 8 Şubat'tan 16 Şubat'a kadar yarışmanın websayfasında yayınlanacak. Bu süre içinde benzer, kopya, sahtekarlık veya çalıntı karikatür konusunda itirazı olanların, 16 Şubat 2019 Cumartesi gününe kadar organizasyon komitesine bildirmesi öneriliyor. Endonezya Gold Pencil Başkanı Abdul ARIF 16 Şubat'a kadar yapılan itirazların organizasyon komitesince değerlendirileceğini açıkladı.

Finalist Karikatürleri Görmek için TIKLAYINIZ >>

Bu yıl yarışmaya 'Profesyonel Kategori'de 57 ülkeden 390 karikatürcü 1091 adet eseriyle katılırken, 16 yaş ve altı 'Öğrenci Kategorisi'nde 7 ülkeden 328 öğrenci 420 karikatür gönderdi. Konusu "Çeşitlilik İçinde Birlik" olan yarışmanın ilk eleme seçimi 5 ve 6 Şubat tarihlerinde yapıldı. ⚫

Jüri: 
1. Jitet Koestana (Karikatürcü, Gold Pencil)
2. Suratno (Visual arts teacher at SMP Negeri 17 Semarang)
3. Koesnan Hoesie (Karikatürcü)
4. Kholid Zamzami (Teacher of SMP IT PAPB Semarang)
5. Abdul Arif (Karikatürcü, Gold Pencil)
----------------
Yarışma Kuralları >>
Katılımcı Listesi >>
Websayfası >>
Fansayfası >>
Kaynak >>Finalistler (Türkiye) Profesyonel Kategori
Hilal OZCAN
Engin SELÇUK
Muhittin KÖROĞLU
Oğuz GÜREL
Ömer ÇAM
Recep ÖZCAN
Saadet DEMİR YALÇIN
Salih KÜTÜKÇÜ

Öğrenci Kategorisi
Ayşe Berra ARIDİL
Azra Nur YAVUZ
Beren KAYA
Berk BIYIK
Beyza KURT
Bilgesu BAŞARAN
Efe ŞENER
Emir Çagan ULUDAĞ
Emre BARUT
Hayrunnisa FIRAT
İlyas YILMAZ
Simge ÇORUMLU
Sudenaz DURU