6 Şubat 2019 Çarşamba

Azerbaycan Bakü'de Yapılan 9. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması Sonuçlandı

Azerbaycan- Bakü'de düzenlenen "IX. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması 2018" sonuçlandı. (The IX Molla Nasreddin International Cartoon Contest 2018, Baku, Azerbaijan).. Türkiye'den Eray..

---

Azerbaycan Bakü'de Yapılan 9. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması Sonuçlandı..

Azerbaycan- Bakü'de düzenlenen "9. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması 2018" sonuçlandı..

Türkiye'den Eray ÖZBEK'in üçüncü olduğu yarışmanın birinciliğini Kıbrıs'dan Igor VARCHENKO kazandı. Rusya'dan Valentin DRUZHININ ise ikincilik ödülünü kazandı..


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması"nın 10. yılı  nedeniyle düzenlenen "9. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması"nın sonuçları açıklandı. Verilen sekiz ödülün üçü Rusya'ya, ikisi Kıbrıs'a diğer üçü de Türkiye, Kanada ve Endonezya'ya gitti. (The IX Molla Nasreddin International Cartoon Contest 2018, Baku, Azerbaijan)..

Azerbaycan'da düzenlenen ve katılım süresi 30 Aralık 2018'de sona ermiş olan "9. Molla Nasreddin Uluslararası Karikatür Yarışması"n0ın birinciliğini Kıbrıs'dan Igor VARCHENKO, ikinciliğini Rusya'dan Valentin DRUZHININ ve üçüncülüğünü Türkiye'den Eray ÖZBEK kazandı. 
"Özel Ödül"leri Oleg DERGACHOV (Kanada) ve Natalia VARCHENKO (Kıbrıs) kazanırken; "Teşvik Ödülleri"ni Didie Sri WUDIYANTO (Endonezya) ile Igor PASHENKO (Rusya) kazandı. Azerbaycan Karikatürcüler Birliği Teşvik Ödülü de Rus çizer Alexander YAKOVLEV'e verildi.


Yarışmanın 10'uncu yılına girmesi dolayısıyla bu yıl yapılan dokuzuncusunun ana konusu "Yıldönümü"ydü.. İki bölümde gerçekleşen yarışmanın alt konuları ise;
1- “Yıldönümü” (“Molla Nasreddin” Karikatür Yarışmasının 10. yılı). 
2- "Yıldönümü” (Ben 50 yaşımdayım).


"9. Uluslararası Karikatür Yarışması", Azerbaycan Cumhuriyeti, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Azerbaycan Ressamlar Birliği’nin ve Uluslararası Karikatüristler Teşkilatları Federasyonu’nun desteğiyle gerçekleştirildi.. Yarışmanın en iyi karikatürlerinden oluşan bir katalog yayınlanacak. Bu katalogda; katılımcıların eserleriyle birlikte gönderdikleri, yarışma ile ilgili dilekleri, düşünceleri, teklifleri ve yorumlarına da yer verilecek.

Elektronik posta (@) gönderimli yarışmaya katılım 30 Aralık 2018'de sona ermişti. 58 ülkeden katılımcı bulunan katılımcı listesinde Türkiye'den 22 çizer bulunuıyor.

Kazananlar:
Birincilik Ödülü- Igor VARCHENKO, Kıbrıs
İkincilik Ödülü- Valentin DRUZHININ, Rusya
Üçüncülük Ödülü- Eray ÖZBEK, Türkiye

Özel Ödüller:
Oleg DERGACHOV, Kanada 
Natalia VARCHENKO, Kıbrıs

Teşvik Ödülleri:
Didie Sri WUDIYANTO, Endonezya
Igor PASHENKO, Rusya

Azerbaycan Karikatürcüler Birliği Teşvik Ödülü:
Alexander YAKOVLEV, Rusya
---------------
Yarışma Kuralları >>
Websayfası >>
Kaynak >>

İlgili Haber:
Katılımcı Listesi (16.01.2019) >>
Katılımcı Listesi (18.11.2018) >>
Katılımcı Listesi (25.04.2018) >>


Birincilik Ödülü:
Igor VARCHENKO
Kıbrıs

İkincilik Ödülü:
Valentin DRUZHININ
Rusya

Üçüncülük Ödülü:
Eray ÖZBEK
Türkiye

Özel Ödül:
Oleg DERGACHOV
Kanada

Özel Ödül:
Natalia VARCHENKO
Kıbrıs


Teşvik Ödülü:
Didie Sri WUDIYANTO
Endonezya

Teşvik Ödülü:
Igor PASHENKO
Rusya

Azerbaycan Karikatürcüler Birliği
Teşvik Ödülü:
Alexander YAKOVLEV
Rusya