Aydın Özel Başak Koleji 2. Karikatür Yarışması 2019 Aydın Türkiye

🔴Yarışma bireysel olarak katılıma açıktır. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır. Yarışmaya gönderilen yapıtların..


Aydın Özel Başak Koleji 2. Karikatür Yarışması 2019 Aydın Türkiye..

Aydın / TÜRKİYE
21 Mart 2019
(P)

Amaç:
Aydın Özel Başak Koleji tarafından 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen Aydın genelinde ortaokul, lise ve dengi okulların öğrencilerinin katılabileceği karikatür yarışması kapsamında; öğrencilerimizin ve gençlerimizin sanatsal yönden gelişimlerini sağlamak, hayal güçlerini zenginleştirmek, düşünme yeteneklerini güçlendirmek, yaşama bağlılıklarını ve güzel sanatlara olan duyarlılıklarını artırmak, karikatüre olan ilgiyi pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak hedeflenmiştir. Aydın’ın çağdaş sanat ortamına genç bakış açısı getirerek görsel sanatlar alanında üretimde bulunan gençleri özendirmek ve genç sanatçıların güncel yapıtlarını sergilemelerine fırsat yaratmak amaçlanmaktadır.

Konu: "Serbest"

Kapsam: 
Aydın genelindeki ortaokul, lise (Anadolu, güzel sanatlar ve dengi lise) öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma “Ortaokul” ve “Lise” olmak üzere iki kategoride düzenlenmektedir.

Yarışma Koşulları:
1. Yarışma bireysel olarak katılıma açıktır.
2. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır. Yarışmaya gönderilen yapıtların özgün ve orijinallerinin (asıllarının) olması, fotokopilerin gönderilmemesi gerekmektedir.
3. Gönderilecek karikatürlerin boyutları en fazla A4 olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri ödül alsın veya almasın iade edilmez.
4. Karikatür, serbest teknik ile renklendirilebilir.
5. Katılımcılar, resimleri kıvırmadan ve katlamadan düzgün bir şekilde göndermelidir.
6. Resimleri sergilenmeye uygun görülen ve ödül alan katılımcılar, şartnamede belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar.
7. Yarışmaya katılan tüm eserlerin arkasına katılımcının adı ve soyadı, doğum tarihi, sınıf bilgileri, okul adı, okul adresi ve okul telefon numaraları eksiksiz olarak yazılmalıdır.
8. Aydın Başak Koleji; serginin tanıtımı, duyurusu ve yayımı amacıyla yapıt görsellerini telif ödemeden, isim ve yapıt bilgilerini vererek muhtelif basın ve yayın organlarında kullanabilir.

Ödüller:
Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride dağıtılacaktır.
Başarı : Pc – Tablet ,Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya
Başarı : Tablet, Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya
Başarı : Mp3 Çalar, Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya
Mansiyon : Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya
Mansiyon : Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya

Karikatür Yarışması Başvuru, Değerlendirme ve Sergileme Takvimi:
Eserler 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 17.00 mesai bitimine kadar okulumuz Görsel Sanatlar Bölümü Başkanlığına teslim edilmelidir. Kargo ile gönderilen eserlerde “ Sayın Burak Erim’ in dikkatine” notu konulmalıdır.

Eserler 22 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00’de jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma sonuçları 25 Mart 2019 tarihinde duyurulacaktır. Yarışma jürisi gerekli gördüğü takdirde yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir. Yarışma iptal edildiği takdirde yarışmacılar eserlerini geri alabilir.
Ödül töreni ve sergi açılışı 29 Mart 2019 Cuma günü saat: 18.00’de Aydın Özel Başak Koleji Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek tören ile yapılacaktır. Karikatür sergisi 29 Mart – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Son KatılımTarihi: 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 17.00'a kadar.

Jüri:
F. Alp AYAYDIN, Başak Eğitim Hizmetler Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
Metin AKYOL, Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş. Şirket Genel Direktörü
Yüksel CENGİZ, Karikatür Sanatçısı – Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni
Doç. Dr. Elçin ÜNAL, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
Adnan DÜMREK, Aydın Özel Kavaklı Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni
Burak ERİM, Aydın Özel Başak Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni
Serpil KÖMÜRCÜOĞLU, Aydın Özel Başak Koleji Türkçe Zümre Başkanı
Burcu DENİZ,Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş. Kurumsal İletişim Sorumlusu
---------------
Adres ve İletişim Bilgileri:
Adres :
Şıklı Mah. Işıklı Mücavir Sk. No:747/1 
Efeler - AYDIN
Tel : (0.256) 219 7445/46
Gsm: (0.553) 578 2013
E-mail: info@basakkoleji.k12.tr