Kruishoutem 22. Euro-Kartoenale Karikatür Yarışması 2019 Katılımcı Listesi

Kruishoutem'de yapılacak olan "22. Euro-Kartoenale Avrupa Karikatür Yarışması"nın (22nd Euro-Kartoenale European Cartoon Contest 2019, Kruishoutem Belgium) katılımcı listesi yayınlandı Yarışma organizasyonu tarafından..


Kruishoutem 22. Euro-Kartoenale Karikatür Yarışması 2019 
Katılımcı Listesi..

Kruishoutem'de yapılacak olan "22. Euro-Kartoenale Avrupa Karikatür Yarışması"nın (22nd Euro-Kartoenale European Cartoon Contest 2019, Kruishoutem, Belgium) katılımcı listesi yayımlandı..

(Son Güncelleme: 03 Şubat 2019, 01:20)
Kruishoutem'de yapılacak olan "22. Euro-Kartoenale Avrupa Karikatür Yarışması"nın (22nd Euro-Kartoenale European Cartoon Contest 2019, Kruishoutem, Belgium) katılımcı listesi yayımlandı.

Belçika'nın Kruishoutem şehrinde düzenlenen ve katılım süresi 11 Ocak 2019 Cuma günü sona eren "Duvar" konulu yarışmanın açıklanan katılımcı listesinde, 87 ülkeden 985 karikatürcü bulunuyor. Toplam 2750 eserin gönderildiği yarışma katılımcı listesinde Türkiye'den de 66 çizer yer alıyor. Ancak listeye henüz eklenmemiş eserler olduğundan, kesin sayı önümüzdeki günlerde netleşecektir.

Yarışma organizasyonu tarafından açıklanan takvime göre 14 Ocak 2019 Pazartesi günü, 
jüri üyelerinin tanıtımına başlandı ve hergün 1 jüri üyesinin adı açıklandı. Böylece dokuz günün sonunda görev alacak tüm jüri üyeleri şu şekilde sıralandı: Peter NIEUWENDIJK, Cristina SAMPAIO, Marc De BEL, Jitet KUSTANA, Ronald VANOYSTAEYEN, Cecile BERTRAND, QUIRIT, KLIER ve Luc DESCHEEMAEKER (Jüri Başkanı). 

Jüri, 25 Ocak 2019 Cuma günü eserleri değerlendirme toplantısını yapacak.
Ödüllere aday karikatürcülerin isimleri ise 26 Ocak 2019 Cumartesi günü açıklanacak. 4 Şubat 2019 Pazartesi günü de sergi ve katalog için seçilecek eserler belirlenecek. 

Yarışmaya katılan çizerlerden ödüle değer bulunanlar dışındakiler, sergiye ya da hem katalog hem de sergiye seçilip seçilmediklerini, katılımcı listesindeki isimlerinin karşısında 4 Şubat'tan itibaren görebilecekler.

Belçika - Kruishoutem'de bulunan Avrupa Karikatür Merkezi (ECC) Direktörü Saskia GHEYSENS, bütün bu gelişmelerin, organizasyonun Facebook ve Instagram sanal ortam hesaplarından takip edilebileceğini belirtti.

Yarışmanın sergi açılış ve ödül dağıtım töreni 21 Nisan 2019 Pazar günü yapılacak. Verilecek ödüller şöyle: Birincilik Ödülü 1.800 EURO, İkincilik Ödülü 1.500 EURO ve Üçüncülük Ödülü 1.300 EURO.
Ayrıca "En İyi Avrupa Karikatür Ödülü"ne 900 EURO, "En İyi Belçika Karikatürü"ne 900 EURO ve bir çizere de "ECC Ödülü-ECC'de Sergi" ödülleri verilecek.
---------------
Yarışma Kuralları >>
Katılımcı Listesi >>
Ödüle Aday 10 Karikatürcü >>
Sergi ve Kataloga Alınanlar >>
Websayfası >>
Facebook >>
Instagram >>

İlgili Haberler:
Katılımcılara Teşekkür >>
Yarışmaya Katılım İçin 6 Aşama >>
Euru-Kartoenale Kazananlar (1981-2017)>>
Prizewinners Euro-Kartoenale (1981-2017) >>

Katılımcılar:
Afganistan
Hossien Rezaye

Arjantin
Romina Carrara
Santiago Cornejo
Almaraz Mario Francisco
Adrian Anibal Palmas
Horacio Petre
Miguel Repiso
German Roldán
Arcenio Villarroel

Almanya
Bina Khahi Assad
Axel Bierwolf
Tim Oliver Feicke
Feras Ghannam
Kakayi Grftar
Frank Hoffmann
Falko Honnen
Seywan Hosseinpour
Christian Indus
Helmut Jacek
Steffen Jahsnowski-Herschel
Matthias Kiefel
Guido Kühn
Andy Leuenberger
Jan Michaelis
Agostino Natale
Zoran Petrovic
Erwin Pischel
Peter Puszta
Ridha Ridha
Peter Ruge
Jorgo Schäfer
Pavel Taussig
Jan Tomaschoff
Farzane Vaziritabar
Sabine Voigt

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)
Andrea Arroyo
Chen Fang
Felipe Galindo
Bruce Gerlach
David Hafez
Roozbeh Jafarzadeh
Gulek Kandirali
Osvaldo Laino
Hazem Nassar
Phu Nguyen
Marco Ramos
Ali Shahali

Arnavutluk
Arben Meksi

Avustralya
Mark Lynch
Louis Pol

Avusturya
Karl Berger
Christian Dittrich
Rachel Gold
Hanusic Husejin
Klaus Pitter

Azerbaycan
Seyran Caferli
Soltan Soltanli

Bangladeş
Nasif Ahmed

Belçika
Carlo Albrechts
Gommaire Andries
Johnny Bekaert
Toon Beuckels
Dieter Bevers
Herwig Beyaert
Walter Bodson
Philippe Bossens
Gie Campo
Luc Clerbout
Philippe Cruyt
Freddy D'Hoop
Leon De Borger
Alex De Bruyne
Hubert De Doncker
Pieter De Jaegher
Mario De Koninck
Herman De Maeijer
Victor De Raeymaeker
Jef De Sutter
Samuel Dhooge
Hans Dierick
Ismail Dogan
Raphaël Donay
Roger Fouquet
Ahmed Frassini
Ludo Goderis
Ward Goossens
Yasin Halac
Patrick Heymans
Tony Houbrechts
Olivier Jaminon
Paul Kempeneers
Stijn Lauwers
Pieter Lefevere
Danny Maes
André Mathijs
Mireille Michiels
Stefaan Provijn
Kathleen Sneppe
Peter Standaert
Constantin Sunnerberg
Luk Swerts
Tony Tasco
Rudy Thijs
Martin Van der Linden
Carl Van Lierde
Norbert Van Yperzeele
Trui Vanden Berghe
Kurt Vangheluwe
Herbert Vanoystaeyen
Bert Vanstiphout
Yves Vanwetswinkel
Francois Veldeman
Jos Verhulst
Luc Vermeersch
Luc Vernimmen
Alfons Vos
Michel Vranckx

Beyaz rusya
Vitaly Bondar
Oleg Gutsol
Marat Halimau

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
Khaled Aljaberi
Brady Izquierdo Rodríguez

Bosna Hersek
Ismet Erdic
Krčmar Goran
Sultanovic Resad

Brezilya
Neltair Abreu Santiago
Renan Alves
Aloisio Andrade
Claudio Antonio Gomes
Benjamin Cafalli
José Antonio Costa
José Raymundo Costa do Nascimento
Ronaldo Cunha Dias
Toni D'Agostinho
Rodrigo Da Silveira
Synnove Dahlstrom Hilkner
Rafael de Andrade Oliveira
Joao Bosco Jaco De Azevedo
Mario Dimov Mastrotti
Elihu Duayer
Ricardo Ferraz
Wilson Figueiredo
Elizabeth França
Eloar Guazzelli Filho
Junior Junior Pires
Érico Junqueira Ayres
Francisco Filho Juska
Moacir Knorr Gutterres
Marcio Leite Da Silva
Luiz Luiz Fernando Dorabiato
Bruno Luup
Cival Einstein Mâcedo Alves
William Martins Ribeiro
Silvano Mello
Alisson Ortis Affonso
José Miguel Pires Junior
Rafael Rafael Corrêa
Rucke Raimundo Santos Souza
Joao Jose Ribeiro
Jessé Ribeiro
E. Tenório Santos
Eder Santos Silva
Paulo Emmanuel Silva
Marlon Tenorio

Bulgaristan
Valery Aleksandrov
Miroslav Bozhkov
Veselin Damyanov-Ves
Alla & Chavdar Georgievi
Tenev Givko
Jeko Markov
Tsocho Peev
Anatoliy Stankulov
Nikolay Tchobanov
Maya Tcholakova
Ivailo Tsvetkov
Elena Vladimirova
Veselin Zidarov

Cezayir
Youcef Aïmeur
Mohamed Salim Ghalem

Çekya
Lubomir Dostal
David Evzen
Tomas Gayer
Roman Kubec
Lubomir Lichy
Václav Linek
Pavel Matuška
Martin Rybár
Pavel Rychtarík
Jiri Srna
Tomáš Trunecek
Aleš Vyjidák

Çin
Bilig Ba
Li Bu Yi
Nanyang Chen
Black Cheng Xuan Li
Yu Gai
Yu Guangdong
Gai Guibao
Lu Guo-Hong
Li Haifeng
Shen Hong Li
Jiaruijun Jiaruijun
Li Jing Shan
Liang Junqi
Zou Lei
Tao Li
Meng Lian
Yang Lijie
Bing Ling
Lou Peidong
Gu Ping
Wang Qi
Jingyan Qi
Liu Qiang
Huang Qigong
Chen Sun
Yu Tian Cheng
Xinlei Wang
Cai Wei Dong
Yang Xia
Hou Xiao Qiang
Jin Xiao Xing
Liu Xihua
Li Ya Boo
Li Yan Nian
Zhang Yongqing
Liang Yu
Xiang Yu Yang
Zhiqing Zhang
Shaowei Zhu

Devamı için TIKLAYINIZ >>