21 Aralık 2018 Cuma

6. Niels Bugge Karikatür Ödülü 2018, Viborg Danimarka Sonuçları

Danimarka'nın Viborg şehrinde bu yıl yapılan "6'ncı Niels Bugge Karikatür Ödülü 2018"in (6th Niels Bugge Cartoon Award 2018, Viborg, Denmark) birinciliğini Constantin SUNNERBERG kazandı. Shahrokh HEIDARI ikinci ve Claude..


---

6. Niels Bugge Karikatür Ödülü 2018, Viborg Danimarka Sonuçları..

Danimarka'nın Viborg şehrinde yapılan "6'ncı Niels Bugge Karikatür Ödülü 2018"in (6th Niels Bugge Cartoon Award 2018, Viborg, Denmark) birinciliğini Constantin SUNNERBERG kazandı. Shahrokh HEIDARI ikinci ve Claude Abtonio GOMES de üçüncü oldu. Yarışmada sergi ve albüm için toplam 60 karikatür seçildi..Danimarka'nın Viborg şehrinde bu yıl düzenlenen "6'ncı Niels Bugge Karikatür Ödülü 2018"in (6th Niels Bugge Cartoon Award 2018, Viborg, Denmark) birinciliğini Constantin SUNNERBERG kazandı. Shahrokh HEIDARI ikinci ve Claude Abtonio GOMES de üçüncü oldu. Yarışmada sergi ve albüm için toplam 60 karikatür seçildi..

Konusu "Yapay Zeka" olan yarışmada önce sergi ve albüm için toplam 60 en iyi karikatür seçildi.  Ödül kazanacak eserler de bu seçilenler arasından belirlendi. Değerlendirme sonucunda Belçika'dan Constantin SUNNERBERG birincilik ödülünün sahibi oldu. Çalışmalarını Fransa'da sürdüren İranlı çizer Shahrokh HEIDARI ikinci olurken, üçüncülüğü Brezilyalı çizer Claude Antonio GOMES kazandı.

Birinciye 3 bin Euro ile Altın Tabak ve Diploma, ikinciye 2 bin Euro ile Gümüş Tabak ve Diploma, üçüncüye de 1000 Euro ile Bronz Tabak ile Diploma ödülü verildi.
İlk üç dereceye giren bu çizerlerin ödüllerinin sunulduğu ödül töreni 12 Ekim 2018 Cuma günü yapıldı.. Yarışmanın son katılım 15 Mart 2018'di.

Seçilen Karikatürleri Görmek için TIKLAYINIZ >>

Kazananlar:
Birincilik Ödülü- Constantin SUNNERBERG, Belçika
İkincilik Ödülü- Shahrokh HEIDARI, İran-Fransa
Üçüncülük Ödülü- Claude Antonio GOMES, Brezilya
---------------
Yarışma Kuralları >>
Websayfası >>
Seçilenler >>
Kaynak >>

Birincilik:
Costantin SUNNERBERG
Belçika

İkincilik:
Shahrokh HEIDARI
İran-Fransa

Üçüncülük:
Claude Antonio GOMES
Brezilya