24 Aralık 2018 Pazartesi

18. Uluslararası Santa Clara Karikatür Yarışması Sonuçlandı

"Melaíto Mizah Dergisi"nin Villa Clara şehrinde düzenlediği "18. Uluslararası Santa Clara Karikatür Yarışması" sonuçlandı. Serbest bölümde Küba'dan Ángel FERNANDEZ, tematik kategoride ise birinciliği Küba'dan Osvaldo..

---

Küba'da Düzenlenen 18. Uluslararası Santa Clara Karikatür Yarışması Sonuçlandı..

Küba Yazarlar ve Sanatçılar Sendikası ve bu yıl 50.kuruluş yıldönümünü kutlayan "Melaíto Mizah Dergisi"nin, Küba’nın Villa Clara şehrinde düzenlediği "18. Uluslararası Santa Clara Karikatür Yarışması" sonuçlandı. Türkiye'den Engin SELÇUK "Mansiyon" ödülü kazandı.


Küba Yazarlar ve Sanatçılar Sendikası ve bu yıl 50.kuruluş yıldönümünü kutlayan "Melaíto Mizah Dergisi"nin, Küba’nın Villa Clara şehrinde düzenlediği "18. Uluslararası Santa Clara Karikatür Yarışması" (XVIII International Salón Humor 2018 Santa Clara, Cuba) sonuçlandı.

33 ülkeden 110 sanatçının 353 karikatürle katıldığı yarışmada, "Serbest" dalda birinciliği Kübalı Ángel FERNÂNDEZ (Ández), İkinciliği Kübalı Reynerio TAMAYO ve üçüncülüğü Kübalı Reinaldo HERNÂNDEZ aldı.

"Erotik Mizah" kategorisinde ise birinciliği Kübalı Osvaldo Gutiérrez GOMEZ (Osval), ikinciliği Kübalı Michel Moro GÔMEZ ve üçüncülüğü  Mexikalı Luis Ricardo Ramos HERNÂNDEZ aldı.

Her iki kategoride mansiyonlar ise, Rusya’dan Aleksei KIVOKURTCEV, Türkiye’den Engin SELÇUKve Endonezya’dan Jitet KUSTANA’ya verildi.

Ayrıca, plastik sanatlar ve grafik mizah sanatçıları, Arístides Hernández GUERRERO (Ares), Amílkar Chacón IZNAGA, Lázaro Miranda RAMIREZ (Laz) ve kuratör ve sanat eleştirmeni Roberto Ávalos MACHADO’dan oluşan jüri, Mısır’dan Wesam KHALIL’e ve Brezilya’dan José Raymundo Costa do NASCIMENTOya da Jüri Özel Ödülü verdi.

Kazananlar:
"Serbest" Konu
Birincilik- Ángel FERNANDEZ, Küba
İkincilik- Reynerio TAMAYO, Küba
Üçüncülük- Reinaldo HERNANDEZ, Küba

"Erotik Mizah"
Birincilik- Osvaldo Gutiérrez GOMEZ, Küba
İkincilik- Michel Moro GOMEZ, Küba
Üçüncülük- Luis Ricardo Ramos HERNANDEZ Meksika

Mansiyonlar:
Aleksei KIVOKURTCEV, Rusya
Engin SELÇUK, Türkiye
Jitet KUSTANA, Endonezya

Special Prizes
Wesam KHALIL, Egypt
José Raymundo Costa do NASCIMENTO, Brezilya
---------------
Yarışma Kuralları >>
Kaynak >>


(Fotograf: Ramôn Barreras VALDÊZ)

Özel Ödül:
Wesam KHALIL
Mısır