Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Başlıyor

🔴"Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali" Ankara'da başlıyor. Bu yılki ana tema 'mülteci çocuklar'. Festival 11 Kasım Pazar günü başlıyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen önemli yönetmen ve konukların söyleşilerinin yanı sıra..


Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Ankara'da Başlıyor..

"Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali" Ankara'da başlıyor. Bu yılki ana tema 'mülteci çocuklar'. Festival 11 Kasım Pazar günü başlıyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen önemli yönetmen ve konukların söyleşilerinin yanı sıra çocuk kitapları yazarı Behiç AK da festivalin onur konuğu olarak sinemaseverle buluşacak.. Festival 18 Kasım Pazar gününe kadar sürecek..


Bu yıl Ankara'da ikincisi düzenlenecek olan "Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali" 11 Kasım Pazar günü başlıyor. 'Mülteci çocuklar' ana temalı festival Yılmaz GÜNEY Sahnesi başta olmak üzere, Sinetopya, ODTÜ Mezunlar Derneği, Bademlidere Çankaya Evi gibi merkezlerde gerçekleşecek. Etkinliklerde 60 film gösterimi, söyleşiler, paneller, uzman eğitmen ve sanatçılarla oluşturulan atölye ve gösterimler sinemaseverlerle buluşacak.

20 çocuğun emeği ve gönüllülerin katılımıyla hazırlanan festivalin bu yılki ana teması 'mülteci çocuklar'..
Katılımcı ülkeler arasında Kanada, Hollanda, Avusturya, İran, İsviçre, İsveç, Almanya, İspanya, Küba, Japonya, İzlanda, Belçika, Bangladeş, İngiltere, Fransa, İtalya ve Türkiye'nin yer aldığı festivalde amaç, mülteci çocuklarla ilgili farkındalık yaratmak. Bu bağlamda film gösterimlerinin yanı sıra bir de panel düzenlenecek.

18 Kasım Pazar gününe kadar sürecek festivalde Cinekid ve KLIK ekipleri, Yannie Dupont HEBERT, Hüseyin TABAK, Erhun ALTUN, Erman OKAY’la birlikte, yurtiçi ve yurtdışından gelen önemli yönetmen ve konukların söyleşilerinin yanı sıra çocuk kitapları yazarı Behiç AK da festivalin onur konuğu olarak sinemaseverle buluşacak. ⬤ (Basın'dan..)
---------------
Festival Kataloğu / PDF >>
Websayfası >>