Olense Kartoenale Karikatür Yarışması, 2018 Olen Belçika Sonuçları

Olen'de düzenlenen karikatür yarışması sonuçlandı. Anneke Van STEIJN birinci oldu. Stefaan PROVIJN ikinciliği alırken, Marco De ANGELIS de üçüncü oldu. Yarışmada toplam


Olense Kartoenale Karikatür Yarışması, 2018 Olen Belçika Sonuçları..

Olen'de düzenlenen karikatür yarışması sonuçlandı. Anneke Van STEIJN birinci oldu. Stefaan PROVIJN ikinciliği alırken, Marco De ANGELIS de üçüncü oldu. Yarışmada toplam altı (6) ödül sahiplerini buldu.. 


Olen'de düzenlenen karikatür yarışması sonuçlandı. Anneke Van STEIJN birinci oldu. Stefaan PROVIJN ikinciliği alırken, Marco De ANGELIS de üçüncü oldu. Yarışmada toplam altı (6) ödül sahiplerini buldu..

Belçika'nın Olen şehrinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen "Olense Kartoenale Karikatür Yarışması, 2018"in (Olense Kartoenale Annual Cartoon Contest, 2018, Olen Belgium) kazanan karikatürleri belli oldu.
"Birinciliği" Hollanda'dan Anneke Van STEIJN kazandı. "İkinciliği" Belçika'dan Stefaan PROVIJN ve "Üçüncülüğü" de İtalya'dan Marco De ANGELIS kazandı. Diğer üç ödülün sahipleri de şunlar: 
"Dürdüncülük Ödülü" Ronaldo DIAS (Brezilya), "Bialogard Şehir Ödülü" (Sergi ve Katalog) Zygmunt ZDKIEWICZARA (Polonya) ve "Uluslararası Af Örgütü Ödülü" Carlos David FUENTES (Küba).

Konu
Yarışmanın ana teması “İş güvenliği”ydi. Uluslararası Af Örgütü bu yıl “İyi çalışma hakkı” temalı özel bir ödülle en iyi karikatür ödülü için bir ödül sundu. 
Profesyonel ve amatör çizerlere açık olan yarışma iki (2) kategoride düzenlendi:
- 15 yaşına kadar gençlik kategorisi
- Yetişkin kategorisi: 16 yaş ve üstü. 
Geleneksel posta ve elektronik posta yollarıyla katılımım gerçekleştiği yarışmanın son başvuru tarihi 10 Eylül 2018'di..

Katalog / Karikatür kitabı
Seçilmiş eserler kataloğa dahil edilmek üzere değerlendirildi. Albümde eseri bulunan ve törene katılmış olan çizerler, sözkonusu katalogu ücretsiz edinebildiler.
Törene katılamayan eser sahiplerine ise albüm daha sonra posta ile gönderilecektir.

Kazananlar:
Birincilik Ödülü- Anneke Van STEIJN, Hollanda
İkincilik Ödülü- Stefaan PROVIJN, Belçika
Üçüncülük Ödülü- Marco De ANGELIS, İtalya
Dördüncülük Ödülü- Ronaldo DIAS, Brezilya

Bialogard Şehir Ödülü- (Sergi ve Katalog)-
Zygmunt ZDKIEWICZARA, Polonya
Uluslararası Af Örgütü Ödülü- 
Carlos David FUENTES, Küba
---------------
Yarışma Kuralları >>
(Fotograflar: Marco De ANGELIS)
Kaynak >>

Üçüncülük Ödülü:
Marco De ANGELIS
İtalya
(Fotograflar: Marco De ANGELIS)