16 Kasım 2018 Cuma

Hlohovec Uluslararası Karikatür Yarışması Sonuçları

12. Hlohovec Uluslararası Karikatür Yarışması Bienali sonuçları açklandı. "Şişmanlık" ve "Serbest" konuda düzenlenen yarışmanın birinciliğini Slovakya'dan Ján FITMA


Slovakya Hlohovec 12. Bienali Uluslararası Karikatür Yarışması Sonuçları Açıklandı..

12. Hlohovec Uluslararası Karikatür Yarışması Bienali sonuçları açklandı. "Şişmanlık" ve "Serbest" konuda düzenlenen yarışmanın birinciliğini Slovakya'dan Ján FITMA kazandı. Ukraynalı çizer Konstantin KAZANCHEV "İkinci" olurken, Çekya'dan Václav LINEK ise "Üçüncülüğü" elde etti.


Bu yıl Slovakya'nın Hlohovec şehrinde düzenlenen ve 12'nci Bienal bünyesinde gerçekleştirilen "Uluslararası Karikatür Yarışması"nın (12th Biennial International Cartoon Contest 2018 Hlohovec Slovakia) sonuçları açklandı. "Şişmanlık" ve "Serbest" konuda düzenlenen yarışmanın birinciliğini Slovakya'dan Ján FITMA kazandı. Ukraynalı çizer Konstantin KAZANCHEV "İkinci" olurken, Çekya'dan Václav LINEK ise "Üçüncülüğü" elde etti. 

Yarışmada verilen 10 adet "Mansiyon" ödülleri de sahiplerini buldu. Bu ödülleri kazanan isimler şunlar: Roman SIKA (Slovakya), Pavel RYCHTARIK (Çekya), Peter SEDLAK (Slovakya), Jirí NOVAK (Çekya), Oleksy KUSTOVSKY (Ukrayna), Damir NOVAK (Hırvatistan), Doru AXINTE (Romanya), Dariusz DABROWSKI (Polonya), Yoemnis Batista Del TORO (Küba) ve Jitet KUSTANA (Endonezya)..

İlk üç dereceye girenlere 200, 100 ve 50 EURO nakit ödülün verildiği geleneksel posta katılımlı yarışmanın son katılım tarihi 27 Ağustos 2018'di.

Kazananlar:
Birincilik Ödülü- Ján FITMA, Slovakya
İkincilik Ödülü- Konstantin KAZANCHEV, Ukrayna
Üçüncülük Ödülü- Václav LINEK, Çekya

Mansiyon Ödülü:
Roman SIKA, Slovakya
Pavel RYCHTARIK, Çekya
Peter SEDLAK, Slovakya
Jirí NOVAK, Çekya
Oleksy KUSTOVSKY, Ukrayna
Damir NOVAK, Hırvatistan
Doru AXINTE, Romanya
Dariusz DABROWSKI, Polonya
Yoemnis Batista Del TORO, Küba
Jitet KUSTANA, Endonezya
---------------
Yarışma Kuralları >>
Facebook >>
Kaynak >>


Birincilik Ödülü:
Jân FITMA
Slovakya

İkincilik Ödülü:
Konstantin KAZANCHEV
Ukrayna


Üçüncülük Ödülü:
Vâclav LINEK
Çekya