Trabzon Sanatevi 10. Uluslararası Sanat Günleri

Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir arada bulunduğu oluşum olan 'Trabzon Sanatevi', geleneksel sanatsal etkinliklerini 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında


Trabzon Sanatevi 10. Uluslararası Sanat Günleri 17 Ekim'de başlıyor..

Trabzon Sanatevi 10. Uluslararası Sanat Günleri 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Trabzon'da gerçekleştirilecek.


Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir arada ve üyesi oldukları oluşum olan Trabzon Sanatevi, geleneksel sanatsal etkinliklerini bu yıl 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında hayata geçirecek.
Bu yıl 10'uncusunu düzenleyeceği "Uluslararası Sanat Günleri" etkinliklerine kent içinden, kent dışından ve başta komşu ülkeler olmak üzere yurt dışından bir çok konuk sanatçı katılacak.
Etkinliklerde sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım Sanatları yanında, söyleşi, panel, imza günü ve atölye çalışmaları da yapılacak.

Sahne sanatları;
Sinema alanında; Yönetmen, senarist ve oyuncuların katılımı ile uzun ve kısa metraj film, belgesel gösterimleri yapılacak.
Tiyatro alanında; Tiyatro sanatının konuşulacağı ve tiyatronun usta oyuncularının katılacağı programlar yapılacak.
Müzik alanında; Üye derneklerin etkinliklerinin yanı sıra, konuk müzisyenlerin dinleti, solo, koro programları gibi etkinliklere yer verilecek.

Görsel sanatlar;
Trabzon Sanatevi üye derneklerinin resim, karikatür, fotoğraf, heykel sergileri açılabileceği gibi bu alanda emek veren yabancı konuk sanatçıların da sergileri açılabilecektir.

Yazım Sanatları;
Roman, öykü, şiir alanında çalışmalarını sürdüren ve eserleri çok okunan sanatçıların katılacakları söyleşi ve imza günü programları yapılacaktır.

Söyleşi, panel, imza günü ve atölye çalışmaları;
Sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım sanatı alanlarında çalışmalarını sürdüren sanatçılar ile etkinlikler süresince söyleşi, yayınlanmış eseri olanlar için imza günlerine yer verilecek. Konukların programlarının uygun olması halinde atölye çalışmaları düzenlenecektir. Ayrıca; temelde kültür ve sanat olmak üzere panel programları yapılacaktır.

Sanatseverler; "10. Uluslararası Sanat Günleri" ile ilgili gelişmeleri www.trabzonsanatevi.org adresinden takip edebileceklerdir. Sanatevi'nin son dört (4) yılda gerçekleşitirdiği "Sanat Günleri"ne ülke tanıtımına katkısı da olan birçok ödüllü sanatçı Trabzon’a geldi ve sanatseverlerle buluştu. 
---------------
Web Sayfası >>
Kaynak >>