Seçilenler.. Üçüncü Uluslararası Grafik Mizah Karikatür Yarışması 2018 Pernambuco, Brezilya

Brezilya'da düzenlenen "Üçüncü Uluslararası Grafik Mizah Karikatür Yarışması" (III International Salon of Graphic Humor of Pernambuco, Brazil) seçilen isimler listesini yayımladı.  Yarışmaya 49 ülkeden 749 eser katıldı. Bu eserler arasından arasından 133 eser seçildi. (III International Salon of Graphic Humor of Pernambuco, Brazil)..
---

Seçilenler.. Üçüncü Uluslararası Grafik Mizah Karikatür Yarışması 2018 Pernambuco, Brezilya..

Brezilya'nın Pernambuco şehrinde düzenlenen "Üçüncü Uluslararası Grafik Mizah Karikatür Yarışması" (III International Salon of Graphic Humor of Pernambuco, Brazil) seçilen isimler listesini yayımladı. 

Yarışmaya 49 ülkeden 749 eser katıldı. Bu eserler arasından arasından 133 eser seçildi. 'Karikatür' bölümünde 25 ülkeden katılım gerçekleşti ve 55 eser seçildi. Bu bölümde
Türkiye'den Ali Hakan ALAN, Hilal ÖZCAN ve Mustafa YILDIZ bulunuyor.
'Bant Karikatür' bölümüne sadece Brezilya'dan katılım olmuş ve yalnızca 13 eser seçilmiş. 'Portre Karikatür' bölümünde 14 ülke girişli eserden 65'i seçilmiş. Türkiye'den Menekşe ÇAM bu bölüm listesinde yer alıyor.

Bu yarışmada konu dağılımı da şu şekilde belirlenmişti. 'Portre Karikatür' kategorisinin konusu 'Yazarlar'.. 'Karikatür' kategorisinin konusu 'Edebiyat' ve 'Bant Karikatür' kategorisi için verilen konu ise 'Evrensel Kamu Alanı Edebiyatının Hikayeleri ve Romanları, Öykülerin Uyarlanması'.

Seçilen eserler Caixa Cultural Recife'de 30 Ekim ile 9 Aralık 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan SIHG etkinliği bünyesinde sergilenecek.
Elektronik posta girişli yarışmaya katılımsüresi 12 Ağustos 2018'de dolmuştu. 
---------------
Yarışma Kuralları >>
Tüm Seçilenler >>
Web Sayfası >>

Kategori: 'Karikatür'

Kategori: 'Portre Karikatür'