28 Temmuz 2018 Cumartesi

4'üncü Uluslararası Grafik Mizah Festivali 'Güneşli Ejderha' 2018 Goris, Ermenistan Sonuçları

Ermenistan'da düzenlenen karikatür yarışması sonuçlandı. Ermenistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın desteği ile Karikatürcüler Derneği'nin birlikte diüzenlediği "4'üncü Uluslararası 'Güneşli Ejderha' Grafik Mizah Festivali" 7-8 Temmuz 2018.. (The Fourth International Graphic Humour Festival 'The Sunny Dragon' 2018 Goris, Armenia)..
---

Dördüncü Uluslararası Grafik Mizah Festivali 'Güneşli Ejderha' 2018 Goris, Ermenistan Sonuçları..

Ermenistan'ın Goris şehrinde düzenlenen karikatür yarışması sonuçlandı. Ermenistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın desteği ile Karikatürcüler Derneği'nin bu yıl birlikte diüzenlediği "4'üncü Uluslararası 'Güneşli Ejderha' Grafik Mizah Festivali" 7-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapıldı. Yarışmaya eserler elektronik posta ve festival günlerinde ise interaktif olarak gönderilebildi.27 Temmuz'da yapılan değerlendirme sonucunda 'Birincilik Ödülü'nü Brezilyalı çizer Cival EINSTEIN kazandı. Sırbistan'dan Milenko KOSANOVIC 'İkincilik Ödülü'ne ve Türkiye'den Aşkın AYRANCIOĞLU ise 'Üçüncülük Ödülü'ne değer bulundular.
Bu yıl 'Ermenistan'a Hoşgeldiniz' adıyla düzenlenen mizah festivalinin konusu "Nuh'un Dönüşü" idi.

Goris, Syunik..
Goris şehri; Ermenistan'ın güneyindeki Syunik eyaletinde yer alan bir turizm şehridir. Kayalık sırtlar ve mağaralarla çevrili bir çukurda yer almaktadır.
Şehir yakınlarında, Khndzoresk köyünde antik mağaralar, arkeolojik ve etnografya müzeleri bulunmaktadır. Eski çağlardan itibaren mağaralar, harcanan ve büyük köy haline gelen konutlar olarak kullanılmıştır.

Festival..
Festival, pitoresk şehrin güney eteklerinde bulunan mağara komplekslerinden birinde gerçekleştirildi. Mağaranın duvarlarında katılımcıların eserleri projelendirildi ve aynı zamanda işlerini yerinde üreten çocukların (Goris'in sanat okullarından okul çocukları) çalışmaları da yer aldı.. Festival boyunca katılımcılar, sadece meslektaşlarıyla değil, aynı zamanda, canlı, eğlenceli, zahmetsiz ve yaratıcı bir katılımda yer almak isteyen tüm dünyadaki insanlarla özgürce iletişim kurabildi, resim ve yorum yazabildi. bu anlamda özgürce aksiyonda bulunabildi.
Festival tüm İnternet ve Medya üzerinden yayınlandı.

Kazananlar:
Birincilik- Cival EINSTEIN, Brezilya
İkincilik- Milenko KOSANOVIC, Sırbistan
Üçüncülük- Aşkın AYRANCIOĞLU, Türkiye
---------------
Yarışma Kuralları >>
Facebook >>
Web Sayfası >>
(Haber: CartoonColors)


Birincilik Ödülü:
Cival EINSTEIN
Brezilya

İkincilik Ödülü:
Milenko KOSANOVIC
Sırbistan

Üçüncülük Ödülü:
Aşkın AYRANCIOĞLU
Türkiye