29 Haziran 2018 Cuma

Konak Belediyesi İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi

İzmir'de konak Belediyesi bünyesinde bulunan "Neşe ve Karikatür Müzesi" bulundurduğu değerli koleksiyonları ile eğitim ve etkinlikleriyle de önemini koruyor. 1879 yılında inşa edilen tarihi binanın restore edilmesiyle 20 Ocak 2012 tarihinde açıldı. Müzedeki koleksiyonda; Güngör KABAKÇIOĞLU, Eflatun Nuri ERKOÇ..
---

Konak Belediyesi İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi..

İzmir'de konak Belediyesi bünyesinde bulunan "Neşe ve Karikatür Müzesi" bulundurduğu değerli koleksiyonları ile eğitim ve etkinlikleriyle de önemini koruyor. 1879 yılında inşa edilen tarihi binanın restore edilmesiyle 20 Ocak 2012 tarihinde açıldı.
Müzedeki koleksiyonda; Güngör KABAKÇIOĞLU, Eflatun Nuri ERKOÇ ve Niyazi YOLTAŞ gibi karikatürcülerin eserleri yanında, karikatür konulu dergi ve kitaplar da yer alıyor.
"Yaşayan Müze" özelliğine sahip "Neşe ve Karikatür Müzesi"nde düzenli olarak ulusal ve uluslararası çizerlerin karikatürlerinden oluşan sergiler açılmaktadır.
Yıl boyu etkinliklerin sürdüğü müzede, tematik film gösterimleri ve çeşitli karikatür atölyeleri düzenlenmektedir. 
Aynı zamanda yaşam boyu eğitimi amaçlayan müze programları tüm yaş gruplarına göre planlanan etkinlikler, yılın her ayı programlanarak işlik, söyleşi ve görsel sunumlar şeklinde yapılmaktadır.
---------------
(Haber ve Fotograflar: CartoonColors)
Kaynak >>


İzmir şehri..
(Çizen: Tan ORAL)(Haber ve Fotograflar: CartoonColors)