'Karikatür Notları' Yazı Dizisi Yakında Başlıyor

🔴Cartoon Colors'da 15 Haziran'da "Karikatür Notları" başlıklı yeni bir dizi-yazıya başlayacağız. Yer vereceğimiz yazı notlarının sahibi karikatürcü Mehmet KAHRAMAN. Karikatür çalışmalarını Bursa'da sürdüren..


"Karikatür Notları" Yazı Dizisi 15 Haziran'da Başlıyor..

Cartoon Colors'da 15 Haziran 2018 Cuma günü "Karikatür Notları" başlıklı yeni bir dizi-yazıya başlayacağız. Sayfalarımızda yer vereceğimiz yazı notlarının sahibi karikatürcü Mehmet KAHRAMAN.

Karikatür çalışmalarını Bursa'da sürdüren KAHRAMAN, karikatür sanatıyla iç içe geçirdiği yıllar ve verdiği emeğin bir karşılığı olarak gözlem ve deneyimlerini not etmeye başladı. Kaleme aldığı bu kısa not yazılarının içeriği elbette karikatür.. Bu bağlamda yazılarında; çizgi, espri, arşiv, benzer, şartname, karikatürcü, yarışma vb. ayrıntılara bağlı olarak geniş bir yelpazeyi kapsayan bakış açısıyla gözlemlerinden yola çıktı. 

Mehmet kAHRAMAN bu yazılarını kişisel Facebook sayfasında belirli aralıklarla yayımlamaya başladı.. Paylaşıma sunduğu değerlendirmelerinde kullandığı dili ve objektifliği yanında içtenliği ve samimiyetiyle de dikkati çekiyor.

"Karikatür Notları" genç çizerlere ışık tutabileceği, yol gösterebileceği gibi, karikatürde emek vermiş herkesin bir şeyler bulabileceği, yeniden kendini sorgulayabileceği, çizgi ve karikatür dünyasına farklı bakmasını sağlayacak nitelikte.. Halen Bursa'da karikatür çalışmalarını sürdüren Mehmet KAHRAMAN, çizgi atölye çalışmalarıyla da karikatüre ilgi duyan genç yeteneklere bildiklerini öğretme çabasında.

15 Haziran 2018 Cuma günü yayımlamaya başlayacağımız Mehmet KAHRAMAN'ın "Karikatür Notları" başlıklı kısa yazılarını sıkılmadan ve keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Takipçilerimizden gelen haklı istekler..
Cartoon Colors sayfalarında yarışma ve sonuçlarıyla ilgilli haberler yanında karikatür dünyasının farklı alanlarında haber ve yazılarına yer veriyoruz. Ancak, takipçilerimizden gelen haklı isteklerden biri de, karikatürü bilimsel yönden irdeleyen eğitici ve öğretici yazı / belgelere yer verilmesi.. 
Gençlerin yararlanabileceği karikatürle ilgili kaynaklar gibi.. Bütün bunlar bizim yayın politikamız ve programımız dahilinde olan konular. Mümkün olduğunca yer vermeye çalışıyoruz. İşte, Mehmet KAHRAMAN'ın kısa notları bunlardan bir parça olacaktır. Yazılarının Cartoon Colors'da yayımlanmasına izin verdiği için Mehmet KAHRAMAN'a teşekkür ediyoruz..
İyi okumalar dileriz.. 

Mehmet KAHRAMAN'ın "Karikatür Notları" yazılarının tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ >>
---------------
(Haber: Cartoon Colors)