14 Haziran 2018 Perşembe

Kamil YAVUZ'dan Açıklama

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış olan Çin'in başkenti Pekin'deki "1'inci Uluslararası Portre Karikatür Festivali 2018"in kazananlar listesinde bir hata yapıldığı ortaya çıktı. Türkiye'den ödül kazanan tek çizer olan Kamil YAVUZ'un ismi listede iki (2) kez yazılmıştı. (The First International Caricature Portrait Festival 2018 Beijing China)..
---

Kamil YAVUZ'dan Açıklama..

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış olan, Çin'in başkenti Pekin'deki "1'inci Uluslararası Portre Karikatür Festivali 2018"in kazananlar listesinde bir hata yapıldığı ortaya çıktı. 

Türkiye'den ödül kazanan tek çizer olan Kamil YAVUZ'un ismi, yarışmanın 30 kişilik "Mükemmellik Ödülü" listesinde iki (2) kez yazılmıştı. Dolayısıyla çizerimizin iki ayrı portre ile iki ödül kazandığı vurgulanıyordu. Bir çok yabancı haber websitesinde de yarışma sonuç listesi bu şekilde yer buldu.

Ancak Kamil YAVUZ, Cartoon Colors'a gönderdiği bir açıklama ile bu yanlışı düzeltmemizi sağladı. YAVUZ, sadece "Erdal İNÖNÜ" kolaj-portresiyle katıldığı organizasyon için "Bu Çinliler, yazdığım halde düzeltmediler. Mısırlı'ya ait portreyi de bana yazmışlar." diye eleştirdiği konu ile ilgili yaptığı açıklaması şu şekilde;

"Bu yarışmaya kolaj-portre tercih ediliyordu. Benim 2. çalışmam yoktu. Katılımımı sadece "Erdal İNÖNÜ" olarak yolladım. Yarışma komitesi Mısırlı bir çalışmayı da yanlışlıkla bana yazmış. Benim orijinalini de istediler yolladım.
Seçilen bütün arkadaşları kutlarım."

Saygılar,
Kamil YAVUZ
---------------
Yarışma Kuralları >>
Kazananlar >>
Kaynaklar:
- Raed Cartoon >>
- Click Cartoon >>
(Haber: CartoonColors)'Erdal İNÖNÜ' - (Kolaj / Portre)
1. Uluslararası Portre Karikatür Festivali 2018
Pekin - ÇİN
'Mükemmellik Ödülü'
Kamil YAVUZ
Türkiye