29 Haziran 2018 Cuma

Benzer Karikatürler

Bugün kazananları açıklanan "35. Aydın DOĞAN Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in, ödüllendirilen 16 karikatüründen bir tanesi bize gönderilen benzeriyle dikkat


Benzer Karikatürler.. Pavel KUCZYNSKI & Bernard BOUTON..

Bugün kazananları açıklanan "35. Aydın DOĞAN Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in, ödüllendirilen 16 karikatüründen bir tanesi bize gönderilen benzeriyle dikkat çekiyor.


Bugün kazananları açıklanan "35. Aydın DOĞAN Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in, ödüllendirilen 16 karikatüründen bir tanesi bize gönderilen benzeriyle dikkat çekiyor.

Bu yıl yapılan yarışmanın birinciliğini İran'dan Dokhshid GHODRATIPOUR ile Sırbistan'dan Jugoslav VLAHOVIC'in kazandığı yarışmada, "Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar Özel Ödülü"nü kazanan Fransız çizer Bernard BOUTON'un eseri kazanmıştı. BOUTON'un söz konusu bu ödül alan karikatürünün benzeri olarak nitelendirilen karikatür ise Polonyalı çizer Pavel KUCZYNSKI'nin 2012 yılında çizdiği karikatürü.

11 'Başarı Ödülü' nün verildiği organizasyonda bu yıl Türkiye'den Kürşat ZAMAN ve Turan AKSOY ödül kazandılar.
---
Yayıncının Notu: Sayfamızda benzer karikatürlere çok az da yer vermekteyiz. Amacımız kesinlikle yargılamak değil, karikatür takipçilerini ve çizerleri bilgilendirmektir. (Haber: CartoonColors)
---------------
Yarışma Kuralları >>
Yarışma Sonuçları (TUR) >>
Yarışma Sonuçları (ENG) >>


Pavel KUCZYNSKI
Polonya
(2012)

(Kaynak >>)

Bernard BOUTON
Fransa
(2018)

(Kaynak >>)