30.06.2018

4. Uluslararası Sisak MIKS Karikatür Sergisi 2018 Sisak, Hırvatistan Sonuçları

Hırvatistan'ın Sisak şehrinde  düzenlenen  "4. Uluslararası Sisak MIKS Karikatür Sergisi  2018" kazananları açıklandı..Katılım süresi 1 Haziran'da sona eren yarışmanın birinciliğini Rusya'dan Igor SMIRNOV kazandı.Yarışma iki nölümde düzenşendi.. (4th International Cartoon Exhibition Sisak MIKS 2018 Sisak, Croatia)....


4. Uluslararası Sisak MIKS Karikatür Sergisi  2018 Sisak, Hırvatistan Sonuçları..

Hırvatistan'ın Sisak şehrinde  düzenlenen  "4. Uluslararası Sisak MIKS Karikatür Sergisi  2018" kazananları açıklandı.
Katılım süresi 1 Haziran'da sona eren yarışmanın birinciliğini Rusya'dan Igor SMIRNOV kazandı.Yarışma iki nölümde düzenşendi.. Birinci bölüm "Korsanlar - Kafatasları ve Kemikler", ikinci bölüm ise "Tarihin en ünlü korsanlarının portreleri" (Korsanlar, onların podyumları, efsaneleri, gömülü hazine, bayraklar, kara yelkenler, korsanların tarihi boyunca modern korsanlar hakkında.)
İkincilik ve 'Üçüncülük' ödüllerini Polonyalı çizerler aldı. 'İkincilik Ödülü' Marcin BONDAROWICZ ve 'Üçüncülük Ödülü' Slawomir MAKAL. 11 karikatürcüye de "MIKS Özel Mansiyonu" ödülü verildi.
Yarışma organizasyonu hem geleneksel posta yoluyla hem de internet üzerinden eser kabul etti.

Kazananlar
Birincilik Ödülü: Igor SMIRNOV, Rusya
İkincilik Ödülü: Marcin BONDAROWICZ, Polonya
Üçüncülük Ödülü: Slawomir MAKAL, Polonya

MIKS Özel Mansiyonları:
Luc VRNIMMEN, Belçika
Andrei POPOV, Rusya
Elena OSPINA, Kolombiya
Marco De ANGELIS, İtalya
Grzondziel KRZYSZTOF, Polonya
Eshan GANJI, İran
Konstantin KAZANCHEV, Ukrayna
Julio Cesar Ibarra WARNES, Arjantin
Regis YEIXEIRA, Brezilya
Klaus PITTER, Avusturya
Doborslav Bob ZIVKOVICi Sırbistan

Jüride şu isimler bulunuyordu:
Nenad OSTOJIC, Hırvatistan (Karikatürcü)
Fawzy MORSY, Mısır (Karikatürcü)
Jitet KOESTANA, Endonezya (Karikatürcü)
Luc DESCHEEMAEKER, Belçika (Karikatürcü)
Nikola LISTES, Hırvatistan (Karikatürcü)
Julian Pena-PAI, Romanya (Karikatürcü)
Andrea PECCHIA, İtalya (Karikatürcü)
---------------
(Yetişkinler) Yarışma Kuralları >>
(Gençler) Yarışma Sonuçları >>
(Gençler) Yarışma Kuralları >>
Website >>
Kaynak >>

Birincilik Ödülü:
Igor SMIRNOXü
Rusya

İkincilik Ödülü:
Marcin BONDAROWICZ
Polonya

Üçüncülük Ödülü:
Stawomir MAKAL
Polonya

Diğer Karikatür ve Fotografları Görmek İçin