Akbaba Mizah Dergisi ve Muzaffer İZGÜ Anısına Karma Karikatür Sergisi

🔴Konak Belediyesi Karikatür Müzesi’nde Akbaba Mizah Dergisi ve Muzaffer İZGÜ anısına bir karma karikatür sergisi düzenlendi. 24 mayıs 2018 Perşembe günü saat 18.00'da açılışı yapılan sergide, Akbaba dergisinde uzun yıllarAkbaba Mizah Dergisi ve Muzaffer İZGÜ Anısına Karma Karikatür Sergisi..

24 mayıs 2018 Perşembe günü saat 18.00'da açılışı yapılan sergide, Akbaba dergisinde uzun yıllar taşlamaları yayınlanan Mukadder ÖZAKMAN ile dergide karikatürleriyle yer alan Halit ŞEKERCİ de hazır bulundular..


Konak Belediyesi Karikatür Müzesi’nde Akbaba Mizah Dergisi ve Muzaffer İZGÜ anısına bir karma karikatür sergisi düzenlendi.

24 mayıs 2018 Perşembe günü saat 18.00'da açılışı yapılan sergide, Akbaba dergisinde uzun yıllar taşlamaları yayınlanan Mukadder ÖZAKMAN ile dergide karikatürleriyle yer alan Halit ŞEKERCİ de hazır bulundular. 

1922-1977 yılları arasındaki uzun yayın hayatıyla mizahımızda doldurulmaz bir yeri olan Akbaba dergisi ve dergideki öyküleriyle mizah öykücülüğümüzde önemli bir yeri olan Muzaffer İZGÜ hakkındaki konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi yaz boyunca izlenebilecek. 

Açılışta İzmirli çizerlerden Abidin KÖSE, Cem KOÇ, Ayten KÖSE, Devrim DEMİRAL, Eray ÖZBEK, Halit ŞEKERCİ, Ercan BAYSAL, Necdet IŞIK, Önder BATKAN, Turan İYİGÜN, Levent DAĞAŞAN, Kemal BULUŞ  Zeynep GARGİ, Sevdakar ÇELİK ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet ASLAN da bulundular. ⬣

Sergiye katılan çizerler:
Abidin KÖSE
Aslıhan DEĞERLİ
Ayten KÖSE
Birol ÇÜN
Cem KOÇ
Deniz DOKGÖZ
Devrim DEMİRAL
Engin BOĞAZ
Eray ÖZBEK
Halit ŞEKERCİ
Hüseyin ALPARSLAN
İbrahim TUNÇER
İrfan ÖZÜDOĞRU
Kemal BULUŞ
Levent DAĞAŞAN
Lütfü ÇAKIN
Murteza ALBAYRAK
Mümin DURMAZ
Sadık ÖZTÜRK
Sevdakar ÇELİK
Şeref GÜZEL
Turan İYİGÜN
---------------
(Haber: KarDerİzmir)Sergi Afişi