7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2018 Geçici Sonuçları

🔴Uluslararası Seçici Kurul’un ödüllendirdiği bu karikatürler, 27 Mayıs 2018 tarihine kadar (Gece saat 24.00 – Kıbrıs Saati ile), karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerin benzer – taklit – çalıntı karikatürlere karşı..


7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2018 Geçici Sonuçları..

Kıbrıs'da düzenlenen Girne Belediyesi Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği 7'inci Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2018'in kesin olmayan ve geçici sonuçları ilan edildi. 


Düzenleme Komitesi'nin yaptığı açıklamaya göre, Uluslararası seçici kurulun ödüllendirdiği 30 karikatür; 27 Mayıs 2018 tarihine kadar (Gece saat 24.00 – Kıbrıs Saati ile), karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerin, benzer taklit çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası kurumların dikkatine ve itirazına sunuldu.

Düzenleme Komitesi'nin açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi. "Herhangi bir karikatürün benzer, çalıntı veya taklit olduğu veya daha önce başka bir yerde ödül aldığı tesbit edilip belgelendiği taktirde, sözkonusu karikatür yarışma dışı bırakılır ve en yüksek oy alan bir sonraki karikatüre ödül verilir...
İlk üç ödülün yanısıra, en fazla 15 veya 20 karikatüre Özel Ödül verilecektir. Geriye kalan eserler Finalist Ödülü kazanacaklardır.
Bu konuda gerekli belge ve bilgiler olivecartoons@gmail.com
adresine iletilmelidir..."

64 ülkeden 347 katılımcının 795 eserle katıldığı yarışmanın değerlendirmesi 14 – 17 Mayıs 2018 tarihlerinde Girne'de yapıldı. Orjinal eser ve geleneksel posta yolu ile katılımın gerçekleştiği yarışmaya katılım 30 Nisan 2018'de sona ermişti.. 

Jüri:
Nidai GÜNGÖRDÜ (Kıbrıs), M. Serhan GAZİOĞLU (Kıbrıs), Omar PEREZ (İspanya), Fethi DEVELİOĞLU (Türkiye), Agim KRASNIQI (Kosova), Musa KAYRA (Kıbrıs), Aziz YAVUZDOĞAN (Türkiye), Yoshiaki  YOKOTA (Japonya), Firuz KUTAL (Norveç), Derman ATİK (Kıbrıs), Mustafa  C. AZİZOĞLU (Kıbrıs), Hüseyin ÇAKMAK (Kıbrıs).
---------------
English Version (ENG) >>
olivecartoons@gmail.com
Yarışma Kuralları (TUR) >>
Rules (ENG) >>
Web Sayfası >>