3. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması 2018 Antalya Türkiye

🔴Yarışmanın konusu: “Sanayide Teknolojik Dönüşüm”. Son gönderme tarihi: 03 Temmuz 2018. Yarışma ulusal çapta olup, amatör ve profesyonel tüm yarışmacılara açıktır. Yarışmaya en fazla 3 karikatür..


3. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması 2018 Antalya Türkiye..

Antalya / TÜRKİYE
03 Temmuz 2018
(P) & (@)

Antalya OSB Karikatür Yarışması Başladı
Karikatürcüler Teknolojik Dönüşümü Çizecek
Antalya OSB 3’üncü Ulusal Karikatür Yarışması’na başvuru süreci başladı. Son başvuru tarihi 3 Temmuz olan yarışmanın kazananları 13 Temmuz’da belli olacak, ödül töreni 27 Temmuz’da Antalya OSB’de düzenlenecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Ulusal Karikatür Yarışması’nın başvuru süreci başladı. ‘Sanayide Teknolojik Dönüşüm’ konulu eserlerin gönderileceği yarışmanın son başvuru tarihi 3 Temmuz olarak belirlendi. Yurt genelindeki amatör-profesyonel tüm çizerlerin başvurabileceği yarışmanın kesin sonuçları 13 Temmuz’da açıklanacak.

Duayenler Jüride
Yarışma jürisinde Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet AYKANAT ile karikatür dünyasının duayenlerinden Eray ÖZBEK, Engin SELÇUK ve Kürşat ZAMAN’ın görev alacağı yarışmanın birincisine 7 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne 3 bin TL, 3 kişiye de bin 500 TL’lik mansiyon ödülü verilecek. Ödüller 27 Temmuz’da Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleşecek törende sahiplerini bulacak.

Bölge Firmalarından Destek
Antalya OSB’nin gelenekselleşen bir kültürü haline gelen yarışma, bu yıl ilk kez Bölge firmalarının desteği ile düzenlenecek. AGT Ağaç Sanayi, Ekici Peynir, Adalya Mermer, PSL Elektronik Fiberli, Esli Endüstriyel, Antalya Organize Sanayici İş İnsanları Derneği ve Genç Organize Sanayi Derneği’nin sponsorluğunda gerçekleşecek yarışma, ilerleyen yıllarda Bölge firmalarının da desteği ile uluslararası arenaya taşınacak.

Geleceğin Sanayisi
Kurulum süreci devam eden Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile Bölgeyi bir bilim yuvasına dönüştürmeyi amaçladıklarını belirten Antalya OSB Başkanı Ali BAHAR, “Ar-Ge ve inovasyon konusunda attığımız bu büyük adımı sanatın gücü ile birleştirip farkındalığı artırmak, sanatın ve sanatçılarımızın kılavuzluğunda sektörün geleceğini ve ülke sanayisi ile ilgili kurulan hayalleri görmek istiyoruz. Einstein ‘Hayal gücü bilgiden daha önemlidir’ der. İşte bu yüzden gönderilecek eserleri merakla bekliyor, tüm karikatürcülerimizi bizlere ışık olmaya davet ediyoruz’ dedi.

Başkan'dan Teşekkür

Bölge firmalarının yarışmaya dahil olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan BAHAR, “Yarışmayı düzenlemekteki bir diğer amacımız, Bölge firmalarının marka değerine katkı sağlayacak bir platform oluşturmaktı. Düzenlediğimiz ilk iki yarışma, işleyişi, içeriği ve organizasyon kabiliyeti bakımından sanat çevrelerinden pek çok övgü aldı ve geniş bir kitleyle buluştu. Elde edilen bu başarının Bölgemize ve firmalarımıza değer katacağını düşünüyor, değerli sanayicilerimize katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
---

ANTALYA OSB Karikatür Yarışması
Konu : "Sanayide Teknolojik Dönüşüm"
Son Başvuru Tarihi : 03 Temmuz 2018

Yaşadığımız evren ile birlikte, biz insanlar da sürekli bir rekabetin, yenilenmenin ve değişimin içerisindeyiz. Sürüp giden bu döngü karşısında ayakta kalabilmek, ileriye yol alabilmek için; ülkeler firmalar, markalar, fabrikalar, makineler, ve insanlar arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmakta. Artan nüfus ve buna paralel olarak çoğalan ihtiyaçlarla birlikte, doğal kaynaklar hızla tükenirken, bu kaynaklardan daha verimli ve akıllıca çözümlerle yararlanmanın, alternatif çözümler yaratmanın yollarını bulmalıyız.

Dünyada rekabet üst seviyedeyken, ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel yapıları da geliştikçe, bir öncekinden daha yeni ve parlak fikir arayışları ortaya çıkmakta. Yenilikçi gelişmeleri yakından takip etmek zorunda olan ve daha kaliteli üretimleri kovalayan sanayi de bu değişime ayak uyduran faktörlerin başında yer alıyor.

Bu bağlamda, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecek olduğumuz geleneksel Antalya OSB Karikatür yarışmamızın bu yılki konusunu “Sanayide Teknolojik Dönüşüm” olarak belirlemiş olup, siz değerli sanatçılarımızdan bu konuyu ele alan eserler beklemekteyiz.

Şartname
1. Yarışmanın konusu: “Sanayide Teknolojik Dönüşüm”
2. Son gönderme tarihi: 03 Temmuz 2018
3. Yarışma ulusal çapta olup, amatör ve profesyonel tüm yarışmacılara açıktır.
4. Yarışmaya en fazla 3 karikatür gönderilebilir.
5. Eserler, en az A4, en fazla A3 ebadında olmalıdır. Karikatürler, orijinal çizim olarak posta/kargo ile ya da dijital ortamda e-mail ile gönderilebilir. Dijital olarak gönderilecek eserler, en az 300 dpi çözünürlükte ve en fazla 10 MB büyüklükte olmalıdır.
6. Yarışma için gönderilen eserlere, yarışmacının kısa özgeçmişi eklenmeli, arka yüzüne; sanatçının adı, soyadı, doğum tarihi, adresi, telefon numarası ve e-mail adresi yazılmalıdır. Dijital katılımda bu bilgiler e-maile eklenmelidir. 
7. Gönderilen karikatürler, daha önce başka bir yerde yayınlanmış olabilir; ancak ödül almamış olmalıdır.
8. Benzer ya da kopya karikatürler olması ihtimaline karşı, finale kalan karikatürler, 5-12 Temmuz 2018 tarihleri arasında www.antalyaosb.org.tr  adresinde askıda bekletilecek ve bu süre zarfında olası itirazlar değerlendirilecektir. 12 Temmuz 2018 mesai bitiminden sonra gelen itirazlar dikkate alınmayacaktır. Kesin sonuçlar 13 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır.
9. Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmeyecektir.
10. Gönderilen karikatürler, Antalya OSB tarafından ticari olmayan amaçlarla, internet ortamında afiş, kartpostal, reklam, albüm, davetiye vb. basılıp kullanılabilecektir; ancak eserlerin asıl sahibi sanatçının kendisidir. Yarışmaya eser gönderen çizerler bu şartları kabul etmiş sayılırlar. 
11. Yarışma sonunda ödül almaya ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan bir albüm hazırlanıp, ödül kazanan ve albümde karikatürü yer alan sanatçıların adreslerine gönderilecektir.  
12. Yarışmada ödül kazananların bir kişilik ulaşım ve bir gecelik konaklama giderleri Antalya OSB tarafından karşılanacaktır.

13. Yarışma Jürisi aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır;
- Eray ÖZBEK
- Ahmet AYKANAT
- Engin SELÇUK
- Kürşat ZAMAN
- AOSB Yönetim Kurulu Üyesi
- AOSB Bölge Müdürü

14. Ödüller;
Birincilik Ödülü : 7000 TL ve AOSB Ödülü
İkincilik Ödülü : 5000 TL ve AOSB Ödülü
Üçüncülük Ödülü : 3000 TL ve AOSB Ödülü
Mansiyon 1 : 1500 TL ve AOSB Ödülü
Mansiyon 2 : 1500 TL ve AOSB Ödülü
Mansiyon 3 : 1500 TL ve AOSB Ödülü

15. Yarışma Takvimi ;
Duyuru Tarihi       : 23 Mayıs 2018
Son Gönderim       : 03 Temmuz 2018
Jüri Toplantısı         : 05 Temmuz 2018
Askı Süresi         : 05-12 Temmuz 2018
Kesin Sonuç Bildirimi: 13 Temmuz 2018
Ödül töreni : 27 Temmuz 2018 

16. Yarışma Sergisi ve Ödül Töreni 27 Temmuz 2018 tarihinde Antalya OSB İdari Hizmet Binası Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.
---------------
17. Eser gönderim adresi:
Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım 5. Cad. No:5 
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Basın Yayın Tanıtım Organizasyon Müdürlüğü
Döşemealtı – ANTALYA 
E-mail : karikatur@antalyaosb.org.tr
Detaylı Bilgi için iletişim;
Burcu ZAMAN
E-mail : burcuzaman@antalyaosb.org.tr
Tel : 0242 258 11 00 (2002)
Can YÜCEL
E-mail : canyucel@antalyaosb.org.tr 
Tel : 0242 258 11 00 (5004)