6 Mayıs 2018 Pazar

1'inci Direniş Sanatı Uluslararası Karikatür Yarışması 2018 Sonuçlandı

Uluslararası karikatür platformu 'Cartoon Movement'in düzenlediği "Direniş Sanatı Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in sonuçları açıklandı. 'Direniş' konulu yarışmada Avustralyalı çizer Pete KREINER kazandı. (The Art of Resistance

---

1. Direniş Sanatı Uluslararası Karikatür Yarışması 2018 Sonuçları..


Uluslararası karikatür platformu 'Cartoon Movement'in düzenlediği "Direniş Sanatı Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in sonuçları açıklandı..


'Direniş' konulu yarışmada Avustralyalı çizer Pete KREINER kazandı. İkincilik ödülünü Türkiye'den Oguz DEMİR ve Üçüncülük ödülünü Kanada'dan Bruce MACKINNON aldı..


Uluslararası karikatür platformu 'Cartoon Movement'in düzenlediği "Direniş Sanatı Uluslararası Karikatür Yarışması 2018"in sonuçları açıklandı.
'Direniş' konulu yarışmada Avustralyalı çizer Pete KREINER kazandı. İkincilik ödülünü Türkiye'den Oguz DEMİR ve Üçüncülük ödülünü Kanada'dan Bruce MACKINNON aldı.

Yarışmaya 
76 ülkeden toplam 1781 başvuru yapıldı. Bu eserler arasından 200 karikatür seçildi. Jüri üyeleri, ödül ve sergi eserleri için tekrar bir değerlendirme yaptı. İlk üç (3) derece ve dokuz (9) onur Mansiyonu ile birlikte toplam 57 karikatür seçilmiş oldu. Söz konusu bu eserler 'Direniş Sanatı' başlıklı sergide yer alacak.
Yarışma sonuçları 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Hollanda'nın Flushing'deki 'Özgürlük Festivali'nde açıklandı. Yarışmanın son katılım tarihi 23 Şubat 2018'di.

Kazananlar
Birincilik ÖdülüPete KREINER, Avustralya
İkincilik Ödülü- Oguz DEMİR, Türkiye
Üçüncülük Ödülü- Bruce MACKINNON, Kanada

Onur Mansiyonları
Alexander DUBOVSKY, Ukrayna
Arash SHAYESTEH, İran
Carlos David FUENTES, Küba
Denny FISHER, Brezilya
Manuel ARRIAGA, İspanya
Mary ZINS, Birleşik Devletler
Mello - Brezilya
Saeed SADEGHI, İran


Birincilik Ödülü:
Pete KREINER
Avustralya

İkincilik Ödülü:
Oğuz DEMİR
Türkiye


Üçüncülük Ödülü:
Bruce MACKINNON
KanadaOnur Mansiyonu:
Carlos David FUENTES
Küba